TIME WAR medzi Ježišom Kristom a Lucifer V Božia spravodlivosť

 

 

Diapositive1 

 

V našom materialistickom západnom svete, naši súčasníci sa viac zaujímajú o dobe, kedy bude mať budúci víkend, že návrat Ježiša Krista.

Bohužiaľ, to je to, čo všetci môžeme vidieť v každodenných rozhovoroch.

To je miesto, kde sme prišli s  »  Christianization  « západného sveta.

 

Musíme pochopiť, že naša generácia trpí vojnu nebývalej sily medzi dobrom a zlom, medzi ďalšími skutočnosťami, ktoré spôsobili túto Christianization našej západnej civilizácie.

 

Ježiš Kristus, verný svojmu slovu daná mužovi Nie sú 2000 rok boja v tomto období na konci časov, aby zachrániť maximum bytosti z pazúrov sám Lucifer bojujú zničiť človeka « Božieho stvorenia « počínajúc zničiť a zničiť » kresťanstva « , aby sa pomstili na Boha, ktorý zakúpili nebesia so všetkými padlých anjelov, ktorí sa stali démonmi.

 

Súhlasím s tým, pre ateistu To sa môže zdať z predstavivosti mozgu šumivého a chorých, ale každý kresťan žijúci vo viere Kristovom, chápe, že to je jednoducho ľudská história, že to  » splnené pred našimi očami v týchto ťažkých časoch pre naplnenie biblických proroctiev apokalyptických časoch konca.

 

Bohužiaľ pre ľudskosti-christianizácia západnej civilizácie dáva cestu k islamizácii sveta.

 

Bolo by nerozumné sa domnievať, že islam vedie k Bohu, pretože vidíme každý deň a vidieť všetky tie hrôzy, všetky zločiny a všetky masakry spáchané kresťania islamistami v mene islamu, Mohamed,  Koránu jeho Hadith .

 

Islam je odchýlka, to je odporný a hnusný beštie, ktorá rodila na konci časových monštier, krvilačných fanatikov a  « islamistami »  Sú v hodnotách hrôzy stokrát horšie, ako nacisti!

 

A čo je ešte vážnejšie je, že « islamisti » povedal vzťahujú na list Quran a« Hadith »  (falošný prorok Mohamed), a preto moc a dokonca povinnosť zabiť všetkých tých, ktorí odmietajú islam.  » Židia, kresťania, ateisti a ďalšie … « 

 

Islam je vlastne jed a je to vlastne náboženstvo Lucifer, on vytvoril tým, že leží na zničiť kresťanstvo a stratiť jazde rovno do pekla všetkým tým, ktorí sa k nemu (moslimovia).

 

Skutočnosť, ospravedlňovať expanzia islamu je prijať bez rozprávanie koniec kresťanstva, a preto prijať k uctievaniu Lucifera miesto Boha.

 

Ale je to len, pretože sme si uvedomili, že sme žili predovšetkým ťažký čas na Zemi, že sme pochopili (vriacou kresťanov vo viere), že ťažké časy boli konzistentné vo všetkých ohľadoch s biblické proroctvá oznamujúce koniec času a vrátiť na Zem nášho Pána Ježiša Krista za jeho tisícročnej vlády, ktorá nás bude oddeľovať od konečného rozsudku.

 

Pre vzhľad a analyzovať minulosti sme vidieť, že biblické proroctvá predzvesťou koncové časy a návrat na Zem Ježiša Krista začalo s vytvorením štátu Izrael 14.mája 1948.

 

Dátum založenia štátu Izrael je tiež veľmi pravdepodobné, že počiatočný dátum konca času, pretože všetky proroctvo (okolo päťdesiat, zobraziť tri videá v spodnej časti článku) a biblický apokalyptický ohlasovať návrat Ježiša Krista, začal v tej dobe.

 

Vytvorenie štátu Izrael v osobitných podmienkach alebo k nemu došlo, je zrejme prvým znamením konca časov. « To je Božie odpustenie k židovskému národu! « 

 

 

Máme tiež v tomto pohľade minulosti, že všetky proroctvá na konci časov sú dodávané s viac a viac sily a frekvencie od uvedeného dátumu zo 14. mája 1948.

 

Dňa 14. mája 1948 dátum vzniku štátu Izrael je teda veľmi viditeľne podporné dôkazy (naplnenie proroctva), dátum pamätať na začiatku obdobia neskorej čas.

 

Pozri môj článok:

2 0 1 5 ROK RETURN Ježiša Krista!

 

Proroctvo o konci časov:

 

http://www.pasteurdaniel.com/index.php/fr/?option=com_content&view=article&id=1047&catid=118:jesus-christ&Itemid=82

 

 

Teraz je fakt histórie, pretože biblické proroctvá predzvesťou koncové časy skutočne všetky splnené.

 

Ti chýba také veľké zemetrasenie, zničenie Ríma a rekonštrukcia tretieho chrámu v Jeruzaleme sa priamo vzťahujú k dobe návratu Ježiša Krista.

 

Pripomeňme, že ako sme už videli v predchádzajúcich príspevkoch, obdobie posledných časoch má maximálnu dobu trvania.

 

Najmä v Matúšovom evanjeliu nájdeme tento termín v kapitole 24, verše 33 a 34

 

Link:

End Time

 

3 3 Podobne, keď vidíte všetky tieto veci, vedzte, že Syn človeka je blízko, vo dverách

 

34 Hovorím vám pravdu, bude to pokolenie nepominie, kým všetky tieto veci z deje.

 

Preto sme zistili, že dĺžka konci času je generácia.

 

Rovnako tak je veľmi dôležité zdôrazniť, že neexistuje žiadny časový limit pre koniec doby.

 

Ježiš Kristus bol viac než len formálne špecifikáciu poézie « 35 »

 

35 Nebo a zem sa pominú, ale moje slová neprejde.

 

Takže je jasné, že pri udeľovaní odpustenia k židovskému národu bohom zároveň vyvolal koniec času.

 

(Ezechiel 36 / 24-28)

 

Vezmem vás z národov, zhromaždím vás zo všetkých krajín, a uvediem vás späť do vašej krajiny. Vylejem na vás čistou vodou, a tie musia byť čisté; Očistím vás od všetkých vašich poškvrny a zo všetkých svojich idolov. Dám vám nové srdce, a ja dám nového ducha; Budem odstrániť z vášho tela kamenné srdce a dám vám srdce z mäsa. Dám Ducha v tebe, a ja spôsobím to, aby ste chodili v mojich ustanoveniach, a budete mať moje zákony. Budete bývať v krajine, ktorú som dal vašim otcom; vy budete mojím ľudom, a ja budem vaším Bohom

 

A preto od 14.mája 1948 v priestore jednej generácie Ježiša Krista, sa vráti na Zem. Je to istota.

 

Problémom pre nás je, že nevieme presne presné trvanie generácie zmienil Ježiša Krista, ktorý však je biblicky 70 rokov (priemerný vek ľudského života) a 120 rok (maximálna životnosť vek život človeka).

 

Nevieme, či Boh bude čakať na úplné koniec tejto generácie pre návrat na Zem Svojho jediného Syna Ježiša Krista.

 

Ale my vieme, že Lucifer nepozná presný čas do konca času, a preto presný dátum návratu Ježiša Krista na Zemi. (Vzhľadom na to, že dátum len Boh vie)

 

Takže to, čo sa zdá isté, pretože všetky biblické proroctvá predzvesťou koncové časy a návrat Ježiša Krista sú už uvedomil, je, že 14.mája 1948 presýpacie hodiny na konci doby očividne bola vrátená boh udelenie milosti k židovským ľudom.

 

Pre analytické vyzerajú neobjektívny, ale tiež vidieť minulosť ako kresťana, ktorý žijeme od tohto dátumu zo 14. mája 1948 v polovici  » War Time  « , ktorý sa koná od Ježiša Krista a Lucifer

 

Pre Ježiša Krista

64790722

 

Vzhľadom k tomu, 14.mája 1948, jeho verných služobníkov, « misionári »riskujú svoje životy evanjelizovať a krstiť na celom svete, vrátane v najvzdialenejších a divoké kútov sveta.

 

Majú informovať všetkých obyvateľov úspechov v biblických proroctiev o konci časov a hroziace návrat Ježiša Krista.

 

Je to naozajstný výbuch evanjelizácie a krstov koná od 14 máj 1948.

 

Biblia sa stala najviac publikoval kniha na svete.

 

Eschatologii sa stala vášeň, ktorá umožňuje tým, ktorí si to dopriať, aby pochopili znamenia a proroctvá o konci časov, vrátane postupne rozlúštiť knihu apokalypsy Johna.

 

Rastúci počet kazateľov upozorniť ľudstvo na realizáciu biblických proroctiev a oznamuje návrat Ježiša Krista pre našu generáciu.

 

Kňazi, pastori, oddaní kresťania vo viere otvorene riešiť tento problém otvorene « dokonca tabu v kostole, » návrat Ježiša Krista.

 

Skutočný reťaz vojakov Kristus vstal z mŕtvych je vytvorený vo svete šíriť dobrú správu o dokončení proroctvo a tým aj hroziace návrat Ježiša Krista.

 

Blogy a videa na návrat Ježiša Krista, sú nekonečné na internete.

Pozri môj článok:

 

Bohužiaľ, napriek všetkej dobrej vôli vojakov Krista, tak jedna miliarda ľudí na sedem miliárd vyznávajúcich kresťanov a medzi tými kresťanmi, mnohí, ktorí sú vlažní, alebo zima vo viere.

 

Pre Lucifer

 

nezbedný

 

Jeho verní a oddaní služobníci, oni pracujú od 14.mája 1948 sa zničiť kresťanstvo najmä dezinformácií, ateizmus, zotročenia, neistota, chudoba, vojny a prenasledovanie, ktoré sú vyrobené podľa jej armády« islamisti », ale tiež jeho elitami  « Illuminati »  , ktorí vedú Zem v tieni podľa silného dolára. (Pozri môj predchádzajúci článok TU )   

 

Existuje asi päťdesiat rokov v západných kresťanských krajinách, kresťania žili v mieri a slobode z núdze.

 

Dnes v západnej krajiny sa obávajú, neistota a chudoba sú denné mnoho kresťanských rodín.

 

Stále môžeme vidieť dnes vo vriacej kresťanskej viery je viac ako tieň v teplej alebo studenej cirkvi vo viere.

 

Pri pohľade kriticky satanské útoky proti kresťanstvu, vidíme, že je napadnutá zo všetkých strán s pevnosťou a širokou škálou Ince 29. septembra 2008 (dátum krachu na Wall Street)

 

 

Zaútočil zvnútra

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

,

Vatikán sa nachádza v blízkosti a zničiť mnoho kostolov po celom svete.

Nábor kňazi stali smiešne.

Rozďavovité a spovednice sú postupne odstránené z kostolov.

Tieto svätyne sú zbúrané.

Kresťanskej tradície a festivaly sú zrušené alebo nahradené pohanskými festivaly.

Biblie a kríž Ježiša Krista, bol odstránený od súdu.

To sa stalo zakázané, aby oslávili Vianoce vo verejných službách.

 

Dokonca aj pápež o rozporoch s jeho rokovaní.

Vo svojich poznámkach sa otvorene odsudzuje prenasledovanie kresťanov od východu a skutok dostáva « veľká čerpadlá » Vatikán « pri St Peter ‘  predstaviteľmi iných náboženstiev, vrátane moslimov, s kým on robil spoločné modlitby.

Človek sa čuduje, kto bude tieto modlitby ako ostatné náboženstvá neuznávajú Ježiša Krista ako jediný syn boha a záchranca « muža ».

 

Zaútočil v zahraničí.

 

Kostol vyhorel

 

 

V krajinách na Blízkom východe, kostoly sú zdemoloval, vyplienili a vypálili, sú kresťania prenasledovaní, vyhnaní zo svojich domovov, ich domy sú vypálené, sú ženy znásilňované pred rodiny skôr, ako všetci sú zabití islamistami, ktorí volajú: hlasno a jasne svetu, že sa vzťahujú korán doslova masakruje kresťanmi.

Vražda dievča Aleppo

 

 

Dátum 29. septembra 2008 bol veľmi silný deň pre biblických znamenie.

 

Je to začiatok svetovej zrúcaniny, ktoré svet (biblický oznámenia) nebude vymáhať pred návratom Ježiša Krista.

 

New York Stock Exchange zrútil s indexom -777,7.

Poznámka symboliku všetkých týchto siedmich a skutočnosť, to september 29 sa tiež deň sviatku anjelov.

 

Každý môže vidieť, že od tohto dátumu z 29. septembra 2008 svetovú ekonomiku bude horšie a horšie.

 

Dátum 29. septembra 2008, je o to dôležitejšie, že sme na vedomie, že od proroctvá Biblie avizující návrat Ježiša Krista sú zosilnené exponenciálne.

 

Musíme si uvedomiť, že Lucifer je naozaj veľmi silný a jeho apoštoli sa podarí nosiť veľmi násilné a veľmi účinné rany ku kresťanstvu, že nielen je napadnutá zo všetkých strán, ale tiež rozdeliť na niekoľko kostolov hovorí Najbližšie ako sa navzájom v Ježišovi Kristovi.

 

Tiež poznamenal, že od marca 2012 , Satanove útoky sú silnejšie ako inokedy, prenasledovanie kresťanov sú rozšírené po celom svete.Neistote a chudoba neboli nikdy toľko obetí.

 

Kresťanské hodnoty sú hodené do odkvapu, zlo, sebectvo, egocentrizmu, chtíč a individualizmus stali skutočnými moderné hodnoty.

 

Vo východnej Afrike, a severe planéty sú vojenské konflikty, ale aj medzi súperiacimi islamskej skupiny, ktoré sú dohodnuté na jednom mieste:

 

Je to musíme prenasledovať a zabíjať kresťanov.

masaker

 

 

V západných krajinách « boli » kresťanské krajiny pred  »  invázia  » islamskej imigrácie a demografia, ktorá začala postupne od 14.mája 1948 sa spoluúčasťou našich vládnych predstaviteľov, budeme všímať exponenciálny vzostup « islamizmus »

 

Islam a jeho moslimské náboženstvo sa stali tak rozšírené v Európe a v západnom svete, že môžeme skutočne hovoriť o ľudskej invázii, kultúrne, náboženské, sociálne a spoločenské.

 

Všimnite si, že táto migrácia tok je takého rozsahu, že niektorí kresťania sú uzavreté a už nasleduje učenie Ježiša Krista  »  lásky, mieru, súcitu, zdieľanie, rešpektu a pokory. « 

 

Všimnite si, že od 29. septembra 2008 toto islamskej imigrácie, ktorá bola už veľmi dôležité na Západe rástol rýchlosti  »  V «   , pretože milióny rodín utekajúcich chudoby, násilia, prenasledovanie, vojnám a džihádistov.

 

Od marca 2012 exodus obyvateľstva sa zvýšil desaťnásobne, a bohužiaľ mnohí sú v lete utopiť v Stredomorí (muži, ženy a deti).

 

Stovky tisíc celých rodín moslimami a kresťanmi sú utekajú každý týždeň tieto krvilačné beštie sú islamisti, ktorí masaker a prenasledovať ľudí a pre väčšiu slávu Lucifer!

 

Musíme odsúdiť kresťania uložená islamizácii, pretože to ide proti našej viery a učenia Ježiša Krista. « Ja som cesta, pravda a život. Nikto neprichádza k Otcovi, iba cezo mňa »   

Odkaz TU  John 14.6.

 

 

Musíme, bez ohľadu na ich náboženstvo, aby pomoc týmto nešťastným obetiam islamistami.

 

Ale v našej pomoci znevýhodneným a obetí islamistických fanatikov nesmieme nikdy zabudnúť, len to, že  Ježiš Kristus je náš Spasiteľ a Pán, rovnako ako jeden a jediný, pravé náboženstvo je kresťanstvo.

 

Všetky ostatné náboženstvá sú falošná náboženstvo, ktorých nasledovníci uctievajú Lucifera premýšľať uctievanie Boha. S výnimkou židovských osôb  spojených s Bohom nie je preukázať, a tiež získal milosť 14.mája 1948.

 

Odsudzovať islamizácie a falošná náboženstvo by nemali brániť nás ako kresťania na pomoc všetkým, ktorí hľadajú našu pomoc a rešpektovať voľbu každého z nich.

 

Boh nám dal slobodnú vôľu, a všetko preto každý vyberie cestu, chce nasledovať.

 

Naša kresťanská povinnosťou je informovať a šíriť slovo « Ježiš Kristus je už skoro » , ale hlavne nie nútiť ostatných, aby sa pripojili!

 

Sme v roku 2015 a my vidíme pri pohľade na minulosť, že od 14.mája 1948 a na svete skutočne dramaticky zmenila.

 

Určite ako kresťania sme si uvedomili, že táto zmena je vzhľadom k naplneniu biblických proroctiev o konci časov a hroziace návrat Ježiša Krista.

 

A ako vojaci Krista hlásame svetu.

 

Do 29. septembra 2008 boli zmeny konzistentné a progresívne.

 

Samozrejme by sme mohli na vedomie, že svet sa mení, ale to je charakteristické pre civilizáciu, ako zmeny. Niekedy to ide správnym smerom, a niekedy zle.

 

Ale od 29. septembra 2008, zmeny sa stali brutálny, silný a príchodom trhne vo všetkých oblastiach: choroba, Disaster, meteorit klesá, hospodárstva, vedy (explózii vedomostí), násilia, povstania, vojny a strata hodnôt ,

 

Poznámka biblickú skutočnosť tiež plánované na koniec času:

Diapositive2

Domáce zvieratá, hospodárske zvieratá, ryby a vtáky umierajú milióny každý rok od roku 2008 bez akéhokoľvek známeho dôvodu.

 

To sú fakty histórie, ktoré si každý môže skontrolovať.

 

Môžeme tiež potvrdiť, pretože oni sú teraz tiež historických faktov, v marci toho istého 2012 bola začiatkom vojny « džihád » sme svedkami na Blízkom východe.

 

Táto vojna je pokračovanie akcií vzbure 2011 v Sýrii.

 

Môžeme vidieť, že choroby, katastrofy, meteorit klesá, ekonomika, násilie, povstanie, vojen a strata hodnôt, od marca 2012 sa robiť stabilný a silný zmätok.

 

Podobne každý deň vidieť nové vedecké poznatky.

 

Tieto apokalyptické udalosti sú stále početnejšie na planéte.

 

Upozorňujeme, že informácie v médiách, sú « sporadický » na túto tému!

 

Prenasledovanie kresťanov neboli nikdy tak dôležité, ako od marca 2012 sa tieto kapely krvilační divosi « islamistami », ktorí zabíjajú kresťanov menom spisy knihy « Korán Hadith + » a pseudo-proroka « Mahomet »

 

Nedávno nedeľu 19.dubna 2015, je útok na dva kostoly, čo sa zdá byť z vôle Božej, bolo zabránené v parížskom regióne.

 

Stlačte článok Link TU   

 

 

Tento falošný islamský prorok « Mohamed » až do konca času tak dôležité, žili okolo roku 600, ale to má stále ešte v roku 2015 v islame takmer jednu miliardu nasledovníkov. « Moslimovia «  a našťastie pre kresťanov, že nie sú všetci (zatiaľ) fanatickí islamisti.

 

Byť Christian na konci doby, je ťažké, a to aj veľmi ťažké pre mnoho.

 

Ak je Ježiš Kristus je pomalý k návratu k Zemi, nie som si istý, že je stále neotrasiteľná viera vo svojej Cirkvi.

 

Pozývam Milovaní bratia a sestry v Kristovi Ježišovi prečítať môj článok.

 

Kresťania koniec času!

 

Je jasné, že sme svedkami namontované pravidelný výkon od 14.mája 1948 predzvesťou biblické proroctvá o konci časov a návrat Ježiša Krista.

 

 

Poďme k lepšiemu pochopeniu:

 

 

14.mája 1948: dátum vzniku izraelského štátu a potenciálne začiatok konca času pri pohľade úspechov biblických proroctiev predzvesťou návratu na Zem Ježiša Krista.

 

29. septembra 2008  : Crash odo dňa Wall Street na 29. septembra je tiež dátum, ku ktorému Angels.

 

Vidíme naplnenie proroctva je namontovaný vysoký výkon od.

 

Sme tiež na vedomie, že od tej doby útoky proti kresťanstvu, sú veľkého rozsahu.

 

Marec 2012: začatí vojnového stavu « džihádu »

 

Fanatický islamisti vojnu bez ďakujem proti vlažnej moslima vo viere a čítanie Koránu a Hadith.

 

Oni tiež vykonávať mimoriadne nečestný vojnu proti kresťanským obyvateľstvom, nech sú kdekoľvek v menšine.

 

Sme svedkami skutočnej « genocídu », ktorého sa dopustila islamistov proti kresťanskej populácie najmä v Afrike a na Blízkom východe.

 

Inde na planéte sa jedná o útoky, ktoré sú navrhnuté tak, aby vytvoriť atmosféru strachu a dokonca hrôzu kresťanských populácií.

 

Ak budeme analyzovať vo svetle Biblie tieto tri termíny a proroctvá úspechy

 

Zistili sme, že 14.mája 1948  je začiatok konca času.

 

29. septembra 2008   je začiatok súženie « , že biblický pojem sedem rokov »

 

Vieme tiež, že oných sedem rokov je rozdelené do dvoch častí po troch a pol každý, a druhá časť je horší ako prvý.

Daniel 9 verš 27

http://bible.catholique.org/livre-de-daniel/4864-chapitre-9

On uzavrie pevné zmluvu s mnohými po dobu jedného týždňa; a uprostred týždňa sa musí spôsobiť obete a obilnú, a krídlo ohavností príde jeden zničujúce, a to až do zničenia a to, čo bolo nariadené na šírenie zdevastovanej.

 

Zistili sme, že tri a pol oddeliť rovnako 29. septembra 2008 z marca 2012 a je potrebné poznamenať, že tri a pol roka 03. 2012 nás privádza do septembra 2015.

 

Keď je vojna « džihád » začal 03. 2012 zodpovedá konfliktu, aby do konca doby vedenej « zničujúci »   na  « E. I. «  (islamský štát), tiež známy ako« DAECH ‘  ‘na 42-mesačné veľké súženie « , ktoré majú byť prijaté Ježišom pri jeho návrate.

 

Marca 2012   je začiatkom veľkého súženia 42 mesiacov. 

 

Takže povedať, že bez návrat Ježiša Krista, je pre tento rok 2015, je však zrejmé, že existuje veľmi vysoká pravdepodobnosť, že tento návrat na sláve nášho Pána Ježiša Krista byť vo veľmi úzkom čase.

 

Ako kresťania môžeme pochopiť rozsah vojny dobu ako knižné Ježiša Krista a Lucifera.

 

Ježiš Kristus bojovať za záchranu väčšiny našich bratov a sestier,

Ak chcete, aby ho cez maximálnu duše krst a pokánie

Pre úkryt pred mukách po skončení doby všetkých tých, ktorí sú vybraní ako spasiteľa.

Ak chcete chrániť pred útokmi síl Lucifera.

 

Lucifer sa snaží dať pochybnosť v mysliach kresťanov, aby ich trénovať v chudobe, biede, nenávisť a vojny, aby lepšie viesť ich k moderným otroctva.

 

Práce Lucifera elít 

Sme Milovaní bratia a sestry v Kristovi sme vojaci Kristovi vzrástli a musí niesť hlasno dobrú správu o chystanom návrate na sláve nášho Pána Ježiša Krista.

 

Všimnite si, že Boh musí tiež zasiahnuť na konci časov nanašom naplnenie trestu a deň jeho hnevu.

 

Čakal som, že trest a hnev Boží deň pre posledné dni do konca času, tesne pred návratom Ježiša Krista.

 

A opäť analytickým pohľadom na minulosť, verím, bez toho by bol schopný povedať, ale je to tak skutočné vec, ktorú nechápem, nepovažovala predtým, som sa vysvetliť:

 

Pripomeňme si, že vskutku Židia žili skutočnú skúšku z 2000 rok trest za všetky hriechy spáchané. A 14.mája 1948, Boh milosť.

 

Ale to nie je rovnaké pre všetky non-Židia!

 

My všetci (non-židovský) sú zodpovední Bohu za všetky hriechy spáchané.

 

Praví kresťania budeme spasení láskou Ježiša Krista.

 

Ale budú uložené iba tým, ktorí činia pokánie zo svojich hriechov, ktorí prichádzajú ku Kristovi prostredníctvom krstu, dopyt po odpustení a potom pokorne chodil v živote činili pokánie hriešnikov.

 

Všetci ostatní musia čeliť útokom nasledovníkov Satan prekonanie ďalšie testy nariadil Boh.

 

Môžeme si všimnúť, že od 14.mája 1948 zeme najviac vystavené útokom stúpencov satana, a obetiam závažných katastrof sú krajiny, kde kresťanstvo je menšina.

 

Rovnako tak je v týchto krajinách na kresťanské menšiny, ktorá od 29 septembra 2008 ľudia trpia najviac z prírodných katastrof a prenasledovanie.

 

A konečne od March 2012 je stále v rovnakých krajín do kresťanských menšín, ako sú prírodné katastrofy najsilnejšie, a berieme na vedomie, že islamisti zmasakrovali je, zatiaľ čo masakrovať priechodná kresťanskej menšiny.

 

Preto sme zistili, že trest Boží sú viditeľne rozšíril na konci časov sa vzostupom na veľkosť vojny medzi Kristom a Lucifera.

 

Ježiš Kristus, a preto šetrí jeho láskou, trest Boží, všetky bytosti, ktorí prichádzajú k Nemu skrze krst a pokánie a dať seba pod jeho ochranou modlitbou a pokorou.

 

Lucifer snaží pomstiť utrpením a ničí maximálnu bytosti a najmä kresťanov.

 

Rozsah Boh s použitím týchto časoch do konca doby jeho trest a hnev na tých, ktorí nemajú dať seba pod ochranou lásky a mieru Ježiša Krista.

 

Boh v týchto časoch do konca času, granty proti odpustenie za všetky jeho hriechy spáchané, všetkým, ktorí sa dať seba pod ochranou lásky a mieru Ježiša Krista.

 

Modlitba, viera, pokora a pokánie pomôže Milovaní bratia a sestry v týchto veľmi ťažkých chvíľach pred návratom nášho Pána Ježiša Krista, ktorý sľúbil, tam sú 2000 rok prísť k nám zachrániť koniec času.

 

Samozrejme už sme tam, a jeho návrat je na spadnutie.

 

Poďme pokánie!

 

 

Až do návratu nášho Pána budeme ešte musieť čeliť niektoré veľmi ťažké dni a dni.

 

Ťažkosti bude stále zosilnený a oni ešte zosilniť stále viac ako bolesť pôrodu až do Pána Ježiša Krista na hore Olivovej. John 16.21

18 Zemetrasenie v Nepále za 3 dni 

http://www.emsc-csem.org/#2w

 

 

Baltimore, ekonomická kríza: černosi útoku bielkov

http://echelledejacob.blogspot.fr/2015/04/baltimore-crise-economique-les-noirs.html

 

Mier, lásku a radosť v srdciach a domov v očakávaní návratu nášho Pána Ježiša Krista za jeho tisícročnej vlády, ktorá nás bude oddeľovať od konečného rozsudku.

 

Prosím, moji milovaní bratia a sestry v Kristovi chcú dobre komunikovať so všetkými svojimi kontaktmi na tento odkaz pre priamy prístup ku všetkým mojich článkov:

 

http://wordpress.com/read/blog/id/10443259/

 

Času je málo a musíme všetci pracovať na šírení evanjelia , « Ježiš Kristus sa čoskoro » 

 

Možno sa mýlim, a nebolo by to prvýkrát, ale myslím, že návrat Ježiša Krista je dobré pre tento rok, 2015.

 

Pozývam vás na čítanie alebo znovu prečítal môj článok:

 

NÁVRAT Ježiša Krista 14. mája ALEBO 15.září 2015! V sviatok trumpet

 

Tiež som pozvať vás sledovať tieto tri videá na proroctvo o konci časov Dr. Peter Gilbert « Escathologue ».

 

 

Myslí si, že trápenie sa ešte prísť.

 

Súhlasím s tým, že sme už na konci súženia tesne pred návratom Ježiša Krista, ale ja nie som prorok, a môžem sa mýliť, ale musíme byť vždy pripravení stretnúť sa s Pánom v každom okamihu.

No. 1

 

Č.2

 

Č.3

 

Tiež som pozvať vás, moji milovaní bratia a sestry, nižšie si môžete prečítať Markovho evanjelia

Víťaz

Evanjelium podľa Marka

 

http://www.info-bible.org/lsg/41.Marc.html

 

Mark 1

1.1

Počiatok evanjelium Ježiša Krista, Božieho Syna.

1.2

Podľa toho, čo je napísané v proroka Izaiáša: Hľa, ja posielam svojho posla pred tebou, ktorý pripraví tvoju cestu;

1.3

Hlas volajúceho na púšti: Pripravte cestu Pánovi, čiňte jeho chodníky.

1.4

John sa pokrstiť na púšti a kázal krst pokánia na odpustenie hriechov.

1.5

Všetky krajiny Judey a všetkých obyvateľov Jeruzalema vychádzali k nemu; a vyznávali svoje hriechy, boli pokrstení od neho v rieke Jordán.

1.6

John bol oblečený ťavej srsťou a koženým opaskom okolo pása. Jedol kobylky a med lesný.

1.7

Kázal a hovoril, prišiel za mnou jeden mocnejší ako ja, a ja nie som hoden skloniť sa ku mne, že tangá z ktorých sandále.

1.8

Som vás krstil vodou; on vás bude krstiť Duchom Svätým.

1.9

Vtedy prišiel Ježiš z galilejského Nazareta a bol pokrstený od Jána v Jordáne.

1.10

V čase, keď prišiel z vody, videl otvorené nebo a Ducha zostupuje na neho ako holubica.

1.11

A hlas prišiel z neba a riekol: Ty si môj milovaný Syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.

1.12

Ihneď Duch išiel Ježiša na púšť,

1.13

kde strávil štyridsať deň, pokúšaný satanom. On bol so zvieratami, a anjeli mu posluhovali.

1.14

Potom, čo John bol zatknutý, Ježiš prišiel do Galiley a kázal evanjelium Božieho.

1.15

A hovorí, sa naplnil čas, a Božie kráľovstvo je blízko. Čiňte pokánie a verte dobrú správu.

1.16

Keď prešiel popri Galilejskom mori, videl Šimona a Ondreja brata Šimona spúšťajú sieť do mora; boli totiž rybári.

1.17

Ježiš im povedal :, Poď za mnou, a urobím z vás rybárov ľudí.

1.18

Ihneď opustili siete a išli za ním.

1.19

Keď išiel trochu ďalej, uvidel Jacquesovi, Zebedejovho a jeho brata Jána, ktorý tiež boli v lodi sceľovanie so sieťami.

1.20

Okamžite zavolal ich; a oni opustili svojho otca Zebedeja na lodi s nájomníkmi odišli za ním.

1.21

Šli do Kafarnaum. A v sobotu, Ježiš najprv vstúpil do synagógy a učil.

1.22

Čudovali sa učenie jeho: učil je ako ten, kto má orgán, a nie ako zákonníci.

1.23

A tam bol v škole ich človek s nečistým duchom, a zvolal:

1.24

To, čo sa medzi nami a vami, Ježiš z Nazareta? Prišiel si nás zničiť. Ja viem, kto si ty, ten svätý Boží.

1.25

Ježiš mu pohrozil, povedal: Umĺkni, a vyjdi z neho.

1.26

A nečistý duch z neho vyšiel, triasla násilne, a s hlasným výkrikom.

1.27

Všetci boli ohromení, takže sa pýtali medzi sebou a hovorili: Čo je to?Nový učenie! On prikazuje aj nečistým duchom, a poslúchajú ho!

1,28

A jeho sláva rozšírila do všetkých okolitých oblasti Galiley.

1.29

Odchod z synagógu, išli s Jacques a Jánom do domu Šimonovho a Ondrejovho.

1.30

Nevlastná matka Simona ležal chorý s horúčkou; a hneď povedali mu o nej.

1.31

Keď príde blízko, zdvihol ju, vzal ju za ruku, a horúčka ju opustila. A ona slúžila im.

1.32

Ten večer, po západe slnka, nosili k nemu všetkých chorých, alebo posadnutý démonmi.

1.33

A to všetko bolo mesto zhromaždili pri dverách.

1,34

Uzdravil mnoho ľudí, ktorí mali rôzne choroby; a vyháňal mnoho démonov, a nedovolil démoni hovoriť, pretože ho poznali.

1.35

K ranu, keď to bolo ešte veľmi tmavé, vstal a šiel von na opustenom mieste, kde sa modlil.

1.36

Simon a tí, ktorí boli s ním začali ho hľadať;

1.37

a keď ho našli, povedali mu, všetko hľadajú teba.

1,38

On im odpovedal :, Poďme do ďalších miest, ktoré som tiež káže;pretože to je dôvod, prečo som vyšiel.

1.39

Aj kázal v ich synagógach po celej Galilei, a vyháňal démonov.

1.40

Malomocný prišiel k nemu; a pokľakol, povedal prosebne: keby si chcel, môžeš ma čisté.

1.41

Ježiš pohnutý súcitom, vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal: Ja, byť čisté.

1.42

Ihneď malomocenstvo ho opustila a on bol očistený.

1.43

Ježiš ho poslal na mieste, s prísnymi odporúčaniami,

1.44

a povedal mu: Pozri aby si nikomu; Ale choď, ukáž sa kňazovi a obetuj za svoje očistenie, čo Mojžiš prikázal, na svedectvo im.

1.45

Ale tento muž po tom, čo odišiel, začal ju moc publikovať, a aby ju zverejniť, aby nemohol Ježiš otvorene vstúpiť do mesta. Ale bol bez v púštnych miestach: a oni prišli k nemu zo všetkých strán.

Mark 2

2.1

O niekoľko dní neskôr, keď vstúpil do Kafarnauma. Naučili sme sa, že bol doma,

2.2

a zhromaždil veľké množstvo ľudí, že priestor pred dverami nemohol ich obsahujú. Hovoril slovo.

2.3

Ľudia sa k nemu prišiel, prináša paralytický nesený štyrmi mužmi.

2.4

Ako oni nemohli prísť, kvôli zástupu, oni odkryli strechu domu, kde bol, a nechali sa z postele, kde otvorením paralytický Lay.

2.5

Ježiš videl ich vieru, povedal ochrnutému dieťaťa, tvoje hriechy sú odpustené.

2.6

Tam boli niektorí z zákonníkov, ktorí sedeli, a ktorí sa nazývajú v sebe:

2.7

Ako doth tento muž tak hovorí rúhavo? On rúhanie. Kto môže odpustiť hriechy, jediné sám Boh?

2.8

Okamžite vedel, že Ježiš duchom svojím, že by tak odôvodnené sami v sebe, povedal im: Prečo máte tieto veci vo vašich srdciach?

2.9

Čo je ľahšie, povedať ochrnutému, « Tvoje hriechy sú odpustené, ‘alebo povedať: Vstaň, vezmi si lôžko a choď?

2.10

Ale aby ste vedeli, že Syn človeka má na zemi moc odpúšťať hriechy:

2.11

Vám ja prikazujem, povedal ochrnutému: Vstaň, vezmi si lôžko, a choď do svojho domu.

2.12

A v okamihu, vstal, vzal lôžka, a šiel tam pred všetkými, do tej miery, že všetci boli ohromení, a velebili Boha a hovorili: Nikdy sme nič podobné nevidel ,

2.13

Ježiš vyšiel opäť pri mori. Celý dav prišiel k nemu, aj učil ich.

2.14

Mimochodom, videl Léviho, syna Alpheus, posedenie pri daňového úradu. Povedal mu: Poď za mnou. Levi vstal a šiel za ním.

2.15

Keď Ježiš sedel za stolom v dome Léviho, mnohí publikáni a hriešnici tiež sadol s Ježišom a jeho učeníkmi; pre tam bolo veľa, a oni ho nasledovali.

2.16

Zákonníci a farizeji ho videla jej s mýtnikmi a hriešnikmi, povedal svojim učeníkom: Prečo sa piť, a on jej s mýtnikmi a hriešnikmi?

2.17

Keď to Ježiš počul, povedal: Nie je to tí, ktorí sú zdraví, ktorí potrebujú lekára, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.

2.18

Jánovi učeníci a farizeji postili. Prišli k nemu, riekol: Prečo sa učeníci Jánovi a farizejov rýchlych, ale tvoji učeníci sa nepostia?

2.19

Ježiš im odpovedal: Môže synovia bridechamber rýchlo, zatiaľ čo ženích s nimi? Kým majú ženícha so sebou, nemôžu rýchlo.

2.20

Tieto dni prídu, kedy ženích bude odňaté, a potom sa budú postiť v ten deň.

2.21

Nikto šije kus novej tkaniny na starom odevu; inak nová náplň-up trvá od starého, a horšie nájomné.

2.22

A nikto stavia nové víno do starých mechov; inak víno rozpučí kože, a víno a kože sú stratené; ale je potrebné dať nové víno do nových fliaš.

2.23

Stalo sa to v sobotu, že išiel pomedzi pšeničná pole. Jeho učeníci, na ceste, začal trhať uši.

2.24

Farizeji mu povedal: Hľa, prečo robia to, čo sa nepatrí o sabatu?

2.25

Ježiš im odpovedal: Nikdy ste si prečítať, čo urobil Dávid, keď on bol v núdzi a bol hladný, on a tí, ktorí boli s ním;

2,26

Ako vošiel do domu Božieho v čase Ebiatárom vysokého kňaza, a jedol chleby, ktorý je povolené kňazov k jedlu, a dal aj tým, ktorí boli s ním?

2.27

Povedal im: Sobota bola ustanovená pre človeka, nie človek pre sobotu,

2,28

tak Syn človeka je pánom aj nad sobotou.

Mark 3

3.1

A keď vstúpil opäť do školy. A tam bol muž, ktorý mal vyschnutou ruku.

3.2

Sledovali ho, či by uzdraví v sobotu, aby ho obžalovali.

3.3

A Ježiš povedal muž, ktorý mal ruku uschlú: Vstaň, v stredu.

3.4

Vtedy povedal im: Pristane v sobotu konať dobro alebo škodiť, zachrániť život, alebo zabiť? Ale oni mlčali.

3.5

Takže, rozhliadol sa po nich s hnevom, súčasne zarmútený tvrdosťou ich srdca povedal človeku: Vystri svoju ruku. Aj vystrel, a jeho ruka bola obnovená.

3.6

Farizeji šli von a okamžite radili s herodiánmi na tom, ako ho zničiť.

3.7

Ježiš ustúpil k moru so svojimi učeníkmi. Veľký zástup za ním od Galilee;

3.8

a Judea, a Jeruzalem, a od Idumaea a zo Zajordánska, a o Týru a Sidonu, veliké množstvo, počuť všetko, že to urobil, prišiel k nemu.

3.9

Nariadil svojich učeníkov, aby sa vždy aby mal k dispozícii malý čln, aby nedošlo k stlačiť davom.

3.10

Pre uzdravoval veľa ľudí, všetci, ktorí mali choroby na neho valil, aby sa ho dotknúť.

3.11

Nečistých duchov, keď ho videli, padali pred ním a kričali: Si Boží Syn.

3.12

Ale on prísne varoval, nie aby ho známy.

3.13

Vyšiel na horu; Zavolal ty chcel, a oni prišli k nemu.

3.14

On menoval dvanásť, aby boli s ním,

3.15

a poslať ich kázať sa moci, aby vyhnal démonov.

3.16

Tu sa stanovuje dvanásť: Šimona, ktorému dal meno Peter;

3.17

Jacques Zebedejovho a Jána brata Jacques, ktorému dal meno Boanerges, čo znamená syn hromu;

3.18

André; Philippe; Bartolomej; Matthew; Thomas; Jacques, syn Alfeov;Thaddeus; Simon Canaanité;

3.19

a Judáša Iškariotského, ktorý tiež prezradil ho.

3.20

Oni šli do domu, a zástup prichádza zase spolu, tak že oni nemohli ani jesť chleba.

3.21

Rodičia to Ježiš počul, čo sa deje, prišiel, aby ho chytiť; povedali, on je vedľa seba.

3.22

Zákonníci, ktorí prišli z Jeruzalema povedal, on jest Belzebub; to je podľa kniežaťa démonov, že vyháňa démonov.

3.23

Ježiš je zavolal a povedal im v podobenstvách: Jako môže satan vyháňať satana?

3.24

Ak je kráľovstvo je rozdelený proti sebe, nemôže tento kráľovstvo neobstojí;

3.25

Ak je dom je rozdelený proti sebe, nebude môcť obstáť ten dom.

3.26

Ak Satan povstal sám proti sebe, on je rozdelený, nemôže stať, ale to je všetko nad ním.

3.27

Nikto nemôže vstúpiť do domu silného muža a ulúpiť jeho majetok, ak by prv zviazal toho silného muža; potom vyplieni dom.

3.28

Hovorím vám pravdu, všetky hriechy budú odpustené syna mužov, a bez ohľadu na rúhanie, ktoré prenesú;

3.29

ale ten, kto sa rúha proti Duchu Svätému, nikdy má zhovievavosť, ale je vinný večným hriechom.

3.30

Povedal to preto, že povedali, Má nečistého ducha.

3.31

Potom tam prišiel jeho matka a jeho bratia prišli, a stál vonku, poslali a povolali ho.

3.32

Dav sedel okolo neho, a povedal :, Hľa, tvoja matka a tvoji bratia sú vonku hľadajú pre vás.

3.33

A on povedal :, Kto je moja matka a kto sú moji bratia?

3.34

Potom sa pozrel na tie, ktoré sedia okolo seba, Hľa, on hovorí, moja matka a moji bratia.

3,35

Lebo kto činí vôľu Božiu, ten je môj brat, moja sestra a matka.

Mark 4

4.1

Znovu sa začal učiť pri mori. Veľký dav sa zhromaždil okolo neho, on išiel a sedel v lodi na mori. Celý zástup bol na zemi.

4.2

Učil je veľa vecí v podobenstvách, a povedal im, v jeho učenie:

4.3

Počúvajte. Rozsievač vyšiel, aby rozsieval.

4.4

Ako sial, niektoré semená padli pozdĺž cesty a prišli vtáci a zjedol ho.

4.5

Niektoré padli na skalnatú pôdu, kde nemali veľa zeme; hneď vzišlo, pretože nemala hĺbku krajiny;

4.6

ale keď vyšlo slnko, boli spálilo a vyschol korene.

4.7

A iné padlo medzi tŕnie, a tŕnie vyrástol a udusilo je, a to nevydalo úžitku.

4.8

A iné padlo v krajine dobrú, a prinieslo ovocie rastie a stále viac a poddajnú tridsať, šesťdesiat, a stonásobne.

4.9

Potom povedal: Kto má uši na počúvanie.

4.10

Keď bol sám, ľudí okolo neho, sa dvanástich, spýtal sa ho o podobenstvo.

4.11

Povedal im: Ak chcete ste dostal tajomstvo Božieho kráľovstva; Ale pre tých, mimo všetko, čo je v podobenstvách;

4.12

Že vidia oni môžu vidieť, a nevnímajú, a čujúc počuli, a nie pochopiť, inak by mali byť prevedené, a ich hriechy by mali byť odpustené je.

4.13

Povedal im: Nerozumiete to podobenstvo? Ako budete rozumieť všetkým podobenstvo?

4.14

Rozsievač rozsieva slovo.

4.15

Niektoré z nich sú na ceste, kde je slovo zasiate; keď počuje, ihneď prichádza satan a berie Slovo, ktoré bolo zasiate do nich.

4.16

Ostatné, podobne, sú osiate na kamenistej zemi; keď počuje slovo, okamžite je s radosťou prijímajú;

4.17

ale nemajú v sebe koreň, ale vydržať a, kedykoľvek tam je problém, alebo prenasledovanie príde, pretože slovo, hneď sa horšia.

4.18

Iní sú zasiate do tŕnia; oni sú tí, ktorí počujú slovo,

4.19

ale starosti tohto veku, a oklamanie bohatstvom, a žiadosti z ďalších vecí, to slovo dusí, čo je neplodné.

4.20

Iní sa vysievajú v krajine dobrú; oni sú tí, ktorí počujú slovo a prijímam ho a niesť ovocie, tridsať, šesťdesiat, a stonásobne.

4.21

Povedal im, Prineste robí jednu lampu a dal ju pod nádobu alebo pod posteľ? Nie je to dal na stánku?

4.22

Lebo nič nie je skryté, čo by nemalo byť odkryté, ani nič tajomstvom, že nesmie byť odhalené.

4.23

Ak niekto má uši, nech počúva.

4.24

Povedal im: Hľaďte, čo počujete. Opatrenia budete merať sa podáva, a bude vám dané.

4.25

Lebo každý, kto; ale od toho, ktorý nie je sa vezme aj to, čo má.

4,26

Povedal: Tak je kráľovstvo Božie, ako keby človek uvrhol semä do krajiny;

4.27

či spí alebo sa pozerať, deň a noc, osivo výhonky a rastie, on nevie, ako.

4.28

Krajina produkuje samo o sebe, prvé čepeľ, potom klas a potom plné obilia v uchu;

4,29

a, keď ovocie je zrelé, položí kosák, pretože nastala žatva.

4,30

A on povedal :, Čo budeme porovnávať Božie kráľovstvo, alebo to, čo podobenstvo máme?

4,31

Je to ako horčičné zrno, ktoré, keď zasiate do zeme, je najmenšie zo všetkých semien na zemi;

4.32

ale keď je zasiate, že vyrastie a stane sa väčšia ako všetky byliny, a kladie tam veľké konáre, takže vtáky vo vzduchu môže podať pod jeho tieni.

4,33

A s mnohými podobenstvách, ako je tento hovoril slovo, pretože oni boli schopní to počuť.

4,34

Nechcel hovoriť s nimi bez podobenstva; ale súkromne vysvetlil všetko svojim učeníkom.

4,35

V ten istý deň večer, Ježiš povedal: Poďme na druhú stranu.

4.36

Po zamietnutí zástup, vzali ho do člna, kde bol; tam boli aj ďalšie lode s ním.

4.37

A tam vynárali veľké búrky a vlny valili na loď, takže to bolo teraz plná.

4,38

A on spal na zadku na vankúši. Oni ho prebudili a povedali mu: Učiteľ, čo potom nič nedbáš, že hynieme?

4,39

Vstal, pohrozil vetru a povedal moru, mieru! drž hubu! A vietor prestal, a tam bol veľký pokoj.

4,40

Povedal im: Prečo sa tak bojí? Ako ste žiadnu vieru?

4,41

A báli sa bázňou, a oni povedali jeden k druhému, jako je tento, že aj počúvať vietor a more?

Mark 5

5.1

Došli na druhú stranu mora, v krajine Gadarenes.

5.2

A keď bol z lode, stretol ho muž jeden z hrobov, a má nečistého ducha.

5.3

Kto mal obydlia v hroboch a nik ho zviazať aj s reťazou.

5.4

Pre často mal okovami a reťazami bol viazaný, ale on rozbil reťaze a zlomený putá, a nikto nemal silu, aby ho podmaniť.

5.5

Vždy to bolo v noci aj cez deň medzi hrobmi a na horách, plač a rezanie sa s kamením.

5.6

Keď uvidel Ježiša z diaľky, bežal a poklonil sa jemu,

5.7

a zvolal mocným hlasom: Čo urobil pre mňa a tebe, Ježišu, Syn najvyššieho Boha? Prosím ťa v mene Boha, nie ma trápiť.

5.8

Veď povedal mu: Vyjdi z človeka, nečistý duch!

5.9

A spýtal sa ho, čo je tvoje meno? Moje meno je Légia, odpovedal, pre nás veľa.

5.10

Aj prosil ho, aby im poslať von z krajiny.

5.11

Tam bol, do hôr veľký stádo svíň.

5.12

A prosili ho diabli a hovorili: Pošli nás do svíň, že môžeme vstúpiť do nich.

5.13

Dovolil im. A nečistí duchovia vyšli a vošli do svíň, a stádo bežal prudko dole strmé miesto do mora: tam bolo asi dvetisíc, a boli dusil v mori.

5.14

Tí, ktorí sa kŕmili utiekli a oznámili to v meste i na vidieku. Ľudia sa šli pozrieť, čo sa stalo.

5.15

Oni prišli k Ježišovi, a videl démonských, ktorý mal légiu, posedenie, oblečený a správa sa rozumne; a báli sa.

5.16

Tí, ktorí videli, čo sa stalo, povedal im, čo sa stalo s posadnutého a do svíň.

5.17

Potom začali prosiť Ježiša, aby opustil ich územie.

5.18

Keď nastúpil do člna, ten, kto bol posadnutý požiadal o povolenie na pobyt s ním.

5.19

Ježiš mu to nedovolila, ale povedal mu: Choď do svojho domu, aby, a povedzte im, ako veľmi učinil Pán a ako mal zľutovanie na vás.

5.20

Odišiel a začal hlásať v krajine Desaťmestia, čo Ježiš urobil pre neho. A všetci boli ohromení.

5.21

Ježiš v lodi vrátil na druhú stranu, veľký dav zhromaždil okolo neho. On bol pri mori.

5.22

Potom prišiel jeden z kniežat synagógy menom Jairus, ktorí majú predstavu, padla k jeho nohám,

5.23

a dal mu túto naliehavú žiadosť: Dcérka je na konci, príde, on položí ruky, takže ona môže byť uzdravená a žiť.

5,24

Ježiš išiel s ním. Veľký zástup nasledoval a stisol ju.

5.25

Teraz tam bola žena, ktorá mala problém krvných dvanásť rokov.

5,26

Trpela mnoho vecí z mnohých lekárov, minula všetko, čo mala, a ona nič zlepšil, ale vždy sa horšie bolo.

5.27

Keď počul o Ježišovi, prišla v zástupe pozadu, a dotkla sa jeho rúcha.

5.28

Pre Povedala: Keby som len dotknúť jeho oblečenie, budem uzdravená.

5.29

V tej straty krvi moment zastavil a ona sa cítila vo svojom tele, že by bola uzdravená jej trápenie.

5,30

Ježiš hneď vedel, sám v sebe, že jest moc vyšla z neho; a obrátil sa k zástupu, povedal: Kto sa dotkol môjho rúcha?

5,31

Jeho učeníci mu povedal :, Vidíš že ťa zástup tlačí, a hovoríš: Kto sa ma dotkol?

5,32

A on sa rozhliadol aby zistil, kto to urobil.

5,33

Ale žena s bázňou a triasol sa, vedel, čo sa s ňou stalo, prišla a padla k jeho nohám a povedala mu celú pravdu.

5,34

Ale Ježiš povedal jej: Dcéra, tvoja viera ťa uzdravila; Choď v pokoji a musí byť celá tvoje moru.

5,35

Kým ešte hovoril, prišli z vládcu synagógy, ktorý povedal, tvoja dcéra je mŕtva; prečo Majster ďalej?

5,36

Ale Ježiš, bez ohľadu na týchto slov, povedal kniežaťu školy: Neboj sa, len veriť.

5.37

A nechal nikto ho sprevádzať, okrem Petra, Jakuba a Jána brata Jakuba.

5.38

Dorazili do domu kniežaťa školy, a vidí na hluk, a ľudia plač a nárek.

5.39

Vošiel dnu a povedal im: Prečo robíte ADO, a prečo plačeš? Dieťa nie je mŕtvy, ale spí.

5.40

A oni sa mu posmievali. Potom, čo ich všetky von, vzal so sebou otca a matku dieťaťa, a tými, ktorí ho sprevádzal, a šiel na kde bolo dieťa.

5.41

Schmatol ju za ruku a povedal :, Talitha Kósu, čo znamená, Dievčatko, vstaň, hovorím.

5.42

Ihneď dievča vstala a začala chodiť; Pre jej bolo dvanásť rokov. A oni boli veľmi prekvapení.

5,43

A prikázal im usilovne, aby žiadny človek by to vedieť; a povedal im dať priestor k dievčaťu.

Mark 6

6.1

Ježiš tam nechal a išiel do svojej vlasti. Jeho učeníci ho nasledovali.

6.2

Keď prišla sobota, začal učiť v synagóge. Mnoho ľudí, ktorí ho počuli, divili sa a hovorili: Ako prišiel tomu mužovi tieto veci? Čo je múdrosť, ktorá bola daná k nemu, a ako sa také môcť dejú sa skrze jeho ruky?

6.3

Nie je to ten tesár, syn Márie, brat Jacques, Jozefa, Júdu a Šimona? A jeho sestry, sú tí, nie tu s nami? A to bolo pre nich urazený.

6.4

Ale Ježiš im povedal: Prorok nie je bezo cti, ako v jeho rodnom meste, medzi svojimi príbuznými a vo svojom dome.

6.5

Nemohol robiť žiadne zázraky tam, okrem toho, že mu položil ruky na niekoľko chorých a uzdravovali.

6.6

Aj začudoval sa ich nevere. Ježiš chodil dookola dedinách výučby.

6.7

Potom zavolal dvanástich a začal posielať ich von po dvoch, že im moc nad nečistými duchmi.

6.8

Poradil im, aby nič na cestu, okrem zamestnanci; bez chleba, bez vaku, bez peňazí v ich pásov;

6.9

nosiť sandále, a nie dať na dva tuniky.

6.10

Vtedy povedal im :, V čokoľvek domu vojdete, zostaňte tam, kým odchýliť od tam.

6.11

A ak je niekde ľudia, ktorí nedostávajú vás alebo počúvať na vás, odstrániť sami odtiaľ, vyrazte prach z nôh vašich na svedectvo im.

6.12

A oni išli, a kázali pokánie.

6.13

Vyháňali mnoho démonov, a mazali olejom mnohých chorých, a uzdravil.

6.14

Kráľ Herodes počul o Ježišovi, ktorého meno sa stalo známym, a on povedal: John Krstiteľ vstal z mŕtvych, a to je dôvod, prečo to je cez neho zázraky.

6.15

Iní povedali, to Eliáš. A iní povedali, on je prorok ako jeden z prorokov.

6.16

Ale keď Herodes počul, povedal, John, ktorého som sťal, to je on, kto vstal z mŕtvych.

6.17

Ten zaiste Herodes bol zatknutý Jána a spútal ho vo väzení kvôli Heródiadu, ženu svojho brata Filipa, lebo si ju vzal,

6.18

John mu povedal: Nie je povolené tebe miti manželky brata.

6.19

Herodias set sa proti nemu, a túžil zabiť.

6.20

Ale nemohla; Alebo Herodes sa bál Jána, veda, aby bol spravodlivý a svätý človek; chránil ho, a potom, čo ho počúval, on robil veľa vecí a počul ho rád.

6.21

A keď príde deň príhodný, že Herodes na svojho narodenia, urobil večeru kniežatám svojim a vojvodcom a predným mužom z Galilee.

6,22

Dcéra Herodiady tam vošla v miestnosti; tancovala, a zapáčilo sa Herodesovi i jeho hosťom. Povedal kráľ dievčaťu: Pros ma, čo ty chceš, a ja vám dám.

6,23

A prisahal, čo žiadate ma, dám vám, ani polovicu môjho kráľovstva.

6,24

Byť von, povedala svojej matke, čo sa pýtam? A ona povedala: Za hlavu Jána Krstiteľa.

6.25

Ona mu okamžite s zhone ku kráľovi a povedal túto žiadosť: Chcem, aby si mi dať hneď na mise hlavu Jána Krstiteľa.

6.26

Kráľ ľutoval; ale pretože jeho prísah a hostí, nechcel ju odmietnuť.

6,27

Poslal na mieste stráž, a rozkázal, aby hlavu Jána Krstiteľa.

6,28

Strážny išiel a sťal ho vo väzení, a priniesol jeho hlavu na mise. Dal ju dievčaťu a dievča ju dalo svojej matke.

6.29

A jeho učeníci počuli, prišli a vzali jeho telo a pochovali ich v hrobe.

6,30

Apoštoli sa zhromaždili k Ježišovi a povedal mu všetko, čo robili a všetci učili.

6,31

Ježiš im povedal: Poďte stranou na pusté miesto, a odpočiňte málo.Alebo mnohí boli prichádzali a odchádzali, a oni nemali ani čas sa najesť.

6,32

Tak oni šli von na lodi, ísť preč na opustené miesto.

6,33

Mnoho ľudí je videl ísť, a poznali, a všetkých miest pešo, a to bežalo pred nimi v mieste, kam idú.

6,34

Keď išiel na breh, videl veľký zástup, a bol pohnutý súcitom k nim, lebo boli ako ovce bez pastiera; a začal sa učiť veľa vecí.

6,35

Ako hodina Bolo už neskoro, jeho učeníci prišli k nemu a povedal :, miesto je púšť, a čas je teraz minulosť;

6,36

Pošli je preč, že oni môžu ísť do krajiny a dedín v okolí, a kúpiť sami niečo na jedenie.

6,37

Ježiš im odpovedal :, Dajte im vy jesť. Ale oni povedali mu: Pôjdeme a kúpiť chleba za dvesto denárov a dať im niečo na jedenie?

6,38

Povedal im: Koľko chlebov máte vy? Skontrolujte. Vedeli, povedali: Päť, a dve ryby.

6.39

Aj rozkázal im, aby sa všetky sadnúť spoločnosťami na zelenej tráve,

6,40

a posadili sa v radoch stovkách a päťdesiatych rokov.

6,41

Vzal päť chlebov a dve ryby, pozdvihol oči k nebu, dal vďaka. Potom lámal chleby, a dal ich učeníkom, aby ich pred davom. On tiež rozdelil dve ryby, medzi nimi všetkými.

6,42

Všetci jedli a nasýtili,

6,43

a zobrali dvanásť košov plných kúskov chleba a čo zostalo z rýb.

6,44

Tí, ktorí jedli tie chleby bolo päť tisíc mužov.

6,45

Hneď Ježiš prinútil svojich učeníkov, aby vstúpili do lode a ísť pred ním k na druhú stranu do Betsaidy, zatiaľ čo on prepustil zástup.

6,46

Keď sa vrátil, išiel na horu, aby sa modlil.

6,47

Keď nastal večer, bola loďou uprostred mora, a on sám na zemi.

6,48

Videl je ťažkostí plavili; pre vietor bolo v rozpore. Na štvrtom bdenia nočným prišiel k nim, a chodil po mori, a by prešli.

6.49

Keď videl, ako chodí po mori, domnievali sa, že je to prízrak, a kričali;

6.50

pretože všetci ho videli, a bol ustarostený. A hneď Ježiš prehovoril k nim a povedal: Nebojte sa, to som ja, nebojte sa!

6,51

Potom šiel k nim do lode, prestal vietor. Boli v sebe všetci, a divili sa;

6.52

pretože nepochopil o chlebov, pretože ich srdcia kalenej.

6.53

Potom, čo sa preplavili, prišli pristáť na Genezaretského, a oni pristáli.

6,54

Keď boli z lode, ľudia, ktorí okamžite ho poznal,

6,55

bežal okolo, a oni začali prinášať chorých na rohožiach, aby tam, kde počuli, že bol.

6,56

Všade tam, kde vstúpil do dedín, alebo miest, alebo krajiny, oni položili chorých na trhoviskách, a prosili ho, aby sa mohli dotknúť iba lemu jeho odevu. A všetci, ktorí sa ho dotkol, bol uzdravený.

Mark 7

7.1

Farizeji a zákonníci, prichádzajúci z Jeruzalema, sa zhromaždili k Ježišovi.

7.2

Videli niektoré jeho učeníkov jesť chlieb s poškvrnil ruky, to znamená, neumyl.

7.3

Pre farizeji a všetci Židia nejedia, iba ak by ruky umyli, podľa tradície starších;

7.4

a keď prídu z trhu, ktoré nejedia, ak sa neumyjú. Oni ešte majú veľa iných vecí tam, ako umývanie čiaš, džbány a nádoby medené.

7.5

A farizeji a zákonníci sa ho spýtal, prečo sa tvoji učeníci neriadi tradíciu starších, ale jedia chlieb neumytými rukami?

7.6

Ježiš odpovedal :, Ty Pokrytci, dobre prorokoval Izaiáš o vás, ako je napísané :, Tento ľud ma ctí svojimi perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.

7.7

Nadarmo sa im ma uctievajú učia učenia a prikázaní ľudí.

7.8

Pre ktorým sa stranou prikázanie Božie držíte tradíciu ľudí.

7,9

Povedal im: Čisto vy odmietajú Božie prikázanie, aby sa vaše vlastné tradíciu.

7.10

Alebo Mojžiš povedal: Cti otca svojho i matku svoju; a ten, kto nadáva jeho otec alebo matka, musí byť daný k smrti.

7.11

Ale hovoríte, Ak človek povie jeho otcovi alebo matke, čo som mohol mať odo mňa je Corban, to znamená, obeť Bohu,

7.12

už ho nechal robiť niečo pre jeho otca svojho a matku svoju,

7.13

Tvorba Božie slovo svojou tradíciou, ktorú ste vynesené. A robíte mnoho ďalších takýchto vecí.

7.14

Potom zavolal na ľud k nemu, povedal: Počujte ma všetci, a pochopiť.

7,15

Nie je nič mimo človeka, ktorý vstupuje do neho ho poškvrniť; ale to, čo vychádza z človeka, je to, čo poškvrňuje.

7,16

Ak niekto má uši, nech počúva.

7,17

Keď vstúpil do domu, ďaleko od davu, jeho učeníci ho spýtal sa podobenstva.

7,18

Povedal im: Vy tiež, ste hlúpi? Vari to nechápeš, že nič, že vstúpi zvonku človeka ho poškvrniť;

7,19

Pre to nejde do jeho srdca, ale do brucha a ide von do návrhu, čistenie všetky potraviny.

7,20

Povedal, čo vychádza z človeka je to, čo poškvrňuje človeka.

7,21

Alebo z vnútra z ľudského srdca vychádzajú zlé myšlienky, cudzoložstva smilstva, vraždy,

7,22

krádeže, lakomstvo, nešľachetnosti, lesť, nestudatosť, zlé oko, rúhania, pýcha, bláznovstvo.

7.23

Všetky tieto zlé veci vychádzajú z vnútra a poškvrňujú človeka.

7,24

Potom odtiaľ Ježiš, a odišiel do okolia Týru a Sidonu. On vstúpil do domu, a bude mať žiadny človek vedieť ale nemohol sa schoval.

7,25

Pre určitú ženu, ktorej dcérka mala ducha nečistého, počul o ňom, prišla a padla k jeho nohám.

7,26

Žena bol Grék, Syrophoenician pôvod. Prosila ho, aby cast démona z jej dcéry. Ježiš povedal,

7,27

Nechajte deti najprv vyplní: pretože to nie je dobré vziať chlieb deťom a hodiť ho psom.

7,28

Áno, Pane, odpovedala mu, ale psy jedia pod stolom odrobiniek detí.

7,29

Potom povedal, pretože to slovo idi, démon opustil svoju dcéru.

7.30

A keď išla domov, zistila, že dieťa ležiace na posteli, démon vyšiel.

7,31

Ježiš opustil oblasť Tyre, a prešiel Sidon na Galilejského mora, prekračovanie hranice Decapolis.

7,32

Oni priniesli k nemu hluchého muža, ktorý mal problémy s rozprávaním, a oni ho prosiť, aby položili ruky na ňu.

7,33

On si ho vzal bokom od zástupu, vložil prsty v ušiach a dotkol sa jeho jazyk s vlastným slinami;

7,34

Potom, pozdvihol oči k nebu, vzdychol a povedal :, Ephphatha, to znamená, otvoriť sami.

7,35

A jeho uši boli otvorené, jeho jazyk oslobodil, a on veľmi dobre hovoril.

7,36

Ježiš im nariadil, aby nikomu povedať; ale viac prikázal im, viac sa im to vyhlásil.

7.37

Oni boli nadmieru prekvapený povediac urobil všetky veci; Dokonca robí hluchým sluch a stlmenie hovoriť.

Mark 8

8.1

V týchto dňoch, zástup sa zišiel a má nič na jedenie, Ježiš zvolal svojich učeníkov a povedal im:

8.2

Je mi ľúto zástupu, pretože už tri dni trvajú so mnou a nemajú čo jesť.

8.3

Ak mám poslať ich domov pôst sily minul ich cestu; pretože niektoré z nich prišli zďaleka.

8.4

Jeho učeníci mu odpovedal: Ako môže človek uspokojiť tieto ľudí s chlebom tu na púšti?

8.5

Ježiš sa ich opýtal, koľko chlebov ste? Sedem, oni odpovedali.

8.6

A on prikázal dav, aby sa posadili, vzal sedem chlebov, dobrorečil, lámal a dával svojim učeníkom, aby distribúciu; a postavili ich pred davom.

8,7

Oni mali niekoľko malých rýb, a Ježiš vzdal vďaka, tiež distribúciu.

8,8

Jedli a boli naplnené: a zobrali sedem košov plných fragmentov, ktoré zostali.

8,9

Oni boli asi štyri tisícky. A on poslal.

8.10

Okamžite sa dostal na loď so svojimi učeníkmi a prišiel do kraja Dalmanutských.

8.11

Farizeji vyšli a začali sa dohadovať s Ježišom, a aby ho vyskúšala, hľadali od neho znamenie z neba.

8.12

A on vzdych duchom svojím, a povedal :, Prečo toto pokolenie znamenie hľadá? Hovorím vám pravdu, on nebude mať znamenie tomuto pokoleniu.

8,13

A on ich nechal, a vstup do člna, odišiel na druhú stranu.

8,14

A zabudli vziať chlieb; Oni mali jednu s nimi v člne.

8,15

A prikázal im povediac: Hľaďte a kvasu farizejov a kvasu Herodesa.

8,16

A oni odôvodnené medzi sebou a hovorili :, Je to preto, že nemajú chleba.

8.17

Ježiš, vnímať, povedal im: Prečo rozum, že nemáte chleba? Vy ste ešte pochopiť, a vy nerozumiete?

8.18

Už ste zatvrdil srdce? Mať oči, nevidíte? A uši majúc, nepočujete? A vy nepamätáte?

8,19

Keď som medzi päť tisíc zlomil päť chlebov, koľko plných košov úlomkov ste zaberajú? Dvanásť, oni odpovedali.

8.20

A keď som rozbil sedem chlebov pre štyri tisíce, koľko ste plných košov úlomkov ste zaujala? Sedem, oni odpovedali.

8,21

A on povedal: Vari ešte nechápete?

8.22

Oni prišli do Betsaidy; a priviedli k nemu slepého, prosili ho, aby dotknúť.

8.23

Vzal slepca za ruku a viedol ho mimo obce; a keď sa pľuvať na oči, vložil ruky, a spýtal sa ho, či si niečo videl.

8,24

Vyzeral, a povedal, vidím ľudí, pretože som ich videl ako sú stromy chôdze.

8.25

Položil si ruky znova na očiach; a keď sa ho hľadať, bol obnovený, a videl všetko jasne.

8,26

A on poslal ho do svojho domu a povedal: Nechoď do dediny.

8,27

Ježiš odišiel so svojimi učeníkmi, do miest Cezáree Filipovej pýtal sa ich, ako sa táto otázka: Kto si ľudia hovoria, že som?

8,28

Odpovedali, John Krstiteľ; iní hovoria, že Eliáša, iní za jedného z prorokov.

8,29

A vy, je opýtal, kto si myslíš, že som? Peter mu odpovedal: Ty si Kristus.

8.30

Ježiš varoval, nehovoriť to o ňom nikomu.

8,31

Potom sa začal učiť, že Syn človeka musí mnoho trpieť a byť zavrhnutý od starších, veľkňazov a zákonníkov, byť zabitý, a že Po troch dňoch opäť rásť.

8,32

Povedal, že hovorí otvorene. A Peter si ho vzal nabok a začal ho karhať.

8,33

Ale Ježiš otočil a videl svojich učeníkov pokarhal Petra a povedal: Choď za mnou, satan! pretože nemôžete pochopiť veci Božie, ty si len ľudské myšlienky.

8,34

A on volal dav so svojimi učeníkmi a povedal: Keby niekto ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj kríž a nasleduje ma.

8,35

Lebo kto by chcel zachrániť svoj život, stratí ho, ale kto by stratil svoj život pre mňa a pre evanjelium, zachráni ho.

8,36

A čo bude osoží človeku získať celý svet, ale stratí dušu?

8,37

Čo musí človek na oplátku za svoju dušu?

8,38

Pre toho, kto sa hanbí za mňa a za moje slová v tomto pokolení cudzoložnom a hriešnom pokolení, bude Syn človeka hanbiť neho, keď on príde v sláve svojho Otca so svätými anjelmi.

Mark 9

9.1

Povedal im: Ja vám povedal pravdu, niektorí z tých, ktorí sú tu, neokúsia smrť, kým neuvidia Božie kráľovstvo prichádzajúce v moci.

9.2

A po šiestich dňoch vzal Ježiš so sebou Petra, Jacques a Johnom, a vyvodí je preč na vysokú horu. On premenil sa pred nimi;

9.3

jeho rúcho stalo lesklé, intenzívne biele, nie je tam žiadny plnšie na zemi ich mohol vybieliť.

9.4

Eliáš a Mojžiš zdalo sa im, hovoriť s Ježišom.

9.5

A Peter odpovedal :, povedal Ježišovi: Učiteľ, je dobre, že sme tu;Urobme tri stánky: jeden tebe, jeden Mojžišovi a jeden Eliášovi.

9.6

Pre nevedel, čo na to povedať, pretože sa báli.

9.7

Oblak je zatienil az oblaku zaznel hlas: Toto je môj milovaný Syn; počúvať ho!

9.8

A zrazu sa obzrel okolo, a oni videli Ježiša len s nimi.

9,9

Keď zostúpil z vrchu, prikázal im, aby nikomu nehovorili, čo videli, kým Syn človeka vstal z mŕtvych.

9.10

Stále hovoril, že so sebou, výsluchu, čo vstal z mŕtvych.

9.11

Učeníci sa ho spýtal: Prečo zákonníci hovoria, že Eliáš musí prísť ako prvý?

9.12

On odpovedal, Eliáš príde prvý, a napraví všetko. A prečo je napísané o Synovi človeka, že musí mnoho trpieť a treba brať vážne?

9.13

Ale hovorím vám, že Eliáš už prišiel, a oni s ním rokovali, ako sa chceli, ako je o ňom napísané.

9.14

Keď prišli k učeníkom, videli okolo nich veľký zástup, a zákonníci dohadovať sa s nimi.

9.15

Akonáhle dav ho videl, boli veľmi prekvapení, a beží ho pozdraviť.

9.16

Spýtal sa ich, čo ste diskutovať s nimi?

9,17

A jeden z davu mu odpovedal, Učiteľ, som priviedol k tebe svojho syna, ktorý má nemého ducha.

9.18

Všade tam, kde ho to chytí, to hádže ho dole; peny a škrípe zubami a stane sa tuhý. Som požiadal svojich učeníkov, aby cast ju von, a nemohli.

9.19

Faithless, Ježiš im povedal, ako dlho budem s vami? Ako dlho ešte budem trpieť vás? Priveďte ho ku mne. To je priviedol k nemu.

9.20

A akonáhle ho uvidel, duch ho zmietala; padol na zem, a váľal penenie.

9,21

Spýtal sa svojho otca, ako dlho už takto s ním? Od detstva, odpovedal.

9,22

A často býval to jest hodili ho do ohňa a do vody, aby ho zničiť. Ale ak môžete robiť čokoľvek, prísť k našej pomoci, zmiluj sa nad nami.

9.23

Ježiš mu povedal :, Ak môžeš … Všetko je možné pre toho, kto verí.

9.24

Okamžite chlapcov otec zvolal, myslím, že! pomoc tie mojej nevere!

9,25

Ježiš videl ľud pribehol, pohrozil nečistému duchu a povedal mu: nemý a hluchý duše, ja vám prikazujem, vyjdi z neho, a zadajte nič viac.

9.26

Aj vyšiel, krik, a triasol s veľkým násilím. Stal sa ako mŕtvy, takže mnohí hovorili, že je mŕtvy.

9.27

Ale Ježiš ho vzal za ruku a zdvihol ho. A on vstal.

9,28

Keď prišiel do domu, opýtali jeho učeníci ho súkromia: Prečo sme ho vyháňať?

9.29

Povedal im: Tento druh môže vyjsť len modlitbou.

9.30

Odišli odtiaľ a prešiel Galilei. Ježiš nechcel, aby to niekto vedel.

9.31

Alebo učil svojich učeníkov a povedal im: Syn človeka bude vydaný do rúk ľudí; musí ho zabiť, a tri dni po tom, čo bol daný na smrť, bude mu stúpať.

9.32

Ale oni nechápali slovu, a báli sa ho opýtať.

9,33

Oni prišli do Kafarnauma. Keď bol v dome, pýtal sa ich, čo ste diskutovali na ceste?

9,34

Ale oni mlčali, pretože sa sporný medzi sebou o tom, kto bol najväčší.

9.35

Potom sa posadil, zavolal dvanástich a povedal im: Ak chce niekto byť prvý, musí byť posledný zo všetkých a služobník všetkých.

9,36

A on vzal malé dieťa, a nechal ho stáť medzi nimi, a brať ho do náručia, povedal:

9.37

Kto víta v mojom mene jedno takéto dieťa dostane sám; a kto prijíma mňa, prijíma nie ja, ale toho, ktorý ma poslal.

9,38

John povedal mu: Pane videli sme jedného, ​​vyháňa démonov v tvojom mene; a bránili sme mu, pretože nechodí s nami.

9.39

Nebráňte Ježiš povedal, pretože tam nie je žiadny človek, ktorý urobí zázrak v mojom mene môžete ľahko zle o mne hovoriť.

9.40

Kto nie je proti nám, je pre nás.

9,41

A každý, kto by dal vám vypiť pohár vody v mojom mene, pretože ste Kristovi, hovorím vám pravdu, že sa nestratí svoju odmenu.

9,42

Ale ak niekto spôsobí jedného z týchto maličkých, ktorí veria, že by bolo lepšie pre neho, že zavesili okolo krku veľký mlynský kameň a hodil sa do mora.

9,43

Ak vaše ruka spôsobí, že sa hriechu, odtni ju; Je to lepšie pre teba vstúpiť do života zmrzačené,

9.44

než mať obe ruky ísť do pekla, do ohňa, ktorý neuhasiteľného.

9,45

A ak vaša noha zvádza na hriech, odtni ju; pre teba lepšie vojsť do života chromý,

9,46

než mať obe nohe budú uvrhnutí do pekla, do ohňa, ktorý neuhasiteľného.

9,47

A ak vaše oko zvádza na hriech, odtrhnúť ju von; lepšie pre vás vstúpiť do Božieho kráľovstva jednooký, než mať obe oči a byť uvrhnutý do pekla,

9,48

kde ich červ neumiera, a oheň nehasne.

9,49

Lebo každý, kto musí byť solené s ohňom.

9.50

Soľ je dobrá; ale ak soľ stratila svoju vôňu, ktorým Či ju sezónu?

(9,51)

Majte soľ v sebe, a byť v mieri so sebou.

Mark 10

10.1

Potom odtiaľ Ježiš a prišiel do končín Judea, za Jordánom. Zhromaždil dav sa znovu vedľa neho, a ako obvykle, keď sa znovu začal učiť to.

10.2

Farizeji prišli a, aby ho vyskúšala, že sa ho spýtal, Pristane človek rozviesť jeho manželku.

10.3

On odpovedal: To si, ktorý Mojžiš?

10.4

Mojžiš povedali, dovolil napísať priepustný, a dať preč.

10.5

A Ježiš im povedal :, Je to kvôli tvrdosti vášho srdca vám napísal toto prikázanie.

10.6

Ale od počiatku stvorenia, Boh urobil človeka ako muža a ženu;

10.7

To je dôvod, prečo človek opustí svojho otca i matku a pripojí sa k svojej manželke,

10.8

a budú dvaja jedno telo. Takže oni sú už dva nie, ale oni sú jedno telo.

10.9

Tak nech človek neoddeľuje to, čo Boh spojil.

10.10

Keď boli v dome sa ho učeníci znova pýtali na to.

10.11

Povedal, Kto prepustí svoju manželku a vezme si inú, cudzoloží proti nej;

10.12

a keď prepustí svojho muža a vezme si inú, cudzoloží.

10.13

A oni priniesli malé deti, aby sa ich dotknúť. Ale učeníci dohovárali tým, ktoré im priniesol.

10.14

Ježiš videl, bol rozhorčený a povedal im prísť ku mne Nechajte deti a nebráňte im; pre Božie kráľovstvo patrí, ako sú tieto.

10.15

Hovorím vám, kto neprijme Božie kráľovstvo ako dieťa, nikdy vstúpiť.

10.16

A on ich vzal do náručia, a požehnal im, ktorú si ruky na nich.

10.17

Keď sa deje na ceste, muž bežal hore a pokľakol pred ním, Učiteľ dobrý, sám seba, spýtal sa, čo musím robiť, aby som obsiahol večný život?

10.18

Ježiš mu povedal :, Prečo mi hovoríš dobrý? Žiadny nie je dobrý, ale Boh sám.

10,19

Ty vieš prikázania, Nescudzoložíš; Nezabiješ; Nepoužívajte kradnúť;Nepoužívajte krivé svedectvo; Ošidit nie jeden; Cti otca svojho i matku svoju.

10.20

On mu odpovedal, učiteľ, to všetko som pozoroval z mojej mladosti.

10,21

Keď Ježiš hľadiac mu ho milovala, a povedal :, Ty chýba jedna vec; choď, predaj všetko, čo musíte, a rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Tak poď, nasleduj ma.

10.22

Ale smutná, že hovorí, a on odišiel smutný; lebo mal veľký majetok.

10.23

Ježiš sa pozeral dookola a povedal svojim učeníkom, Ako ťažko tí, ktorí majú majetky vstúpiť do kráľovstva Božieho!

10,24

Učeníci boli ohromení jeho slovami. A, obnovenie, povedal: Moje deti, to je ťažké pre tých, ktorí dôverujú v bohatstve vstúpiť do kráľovstva Božieho!

10.25

To je ľahšie pre ťavu prejsť uchom ihly, ako boháč vstúpiť do Božieho kráľovstva.

10,26

Učeníci boli ohromení a povedali si navzájom; A kto môže byť spasený?

10.27

Ježiš sa na nich pozrel a povedal :, To je nemožné u ľudí, ale nie u Boha: pre je možné všetko s Bohom.

10.28

Peter začal hovoriť jemu; Hľa, my sme opustili všetci, a išli sme za tebou.

10,29

Ježiš odpovedal som vám povedal pravdu, nie je tam žiadny muž, ktorý by opustil dom, kvôli mne a kvôli dobrej správy, jeho dome, alebo bratov a sestry alebo matku alebo otca alebo deti, alebo pozemky,

10.30

že dostane stokrát toľko teraz v tejto súčasnej dobe, domy, bratia, sestry, matky, deti, a pozemkov, s prenasledovanie, a vo veku prísť, večný život.

10,31

Mnohí prví budú poslední, a posledný budú prvé.

10.32

Boli na ceste do Jeruzalema, a Ježiš išiel pred nimi. A oni boli ohromení, a za ním sa strachom. A znovu vzal dvanásť nabok a začal im povedať, čo bolo s ním stane:

10.33

Hľa, ideme do Jeruzalema, a Syn človeka bude vydaný najvyšším kňazom a zákonníkom. Odsúdia ho na smrť, a bude ho dodávať pohanom

10,34

Oni ho budú vysmievať, pľuvať na neho, bičovanie ho, a musí ho zabiť;ao tri dni neskôr budú stúpať.

10.35

Zebedeovho, Jacques a Ján prišli k Ježišovi a povedal mu: Učiteľ, chceme, aby ste sa urobiť pre nás, čo žiadame od vás.

10.36

Povedal im: Čo chcete, aby som urobil pre vás?

10,37

Grant nás, povedali, môže sedieť, jeden po pravej a druhý na ľavici tvoje, v sláve tvojej.

10,38

Ježiš odpovedal: Viete, nie je to, čo ste sa opýtať. Môžete piť kalich, ktorý ja pijem, alebo byť pokrstení krstom, že som sa krstím? Môžeme, povedali.

10.39

A Ježiš im odpovedal: Je pravda, že budete piť kalich, ktorý ja pijem, a byť pokrstení krstom, ktorým sa ja krstím;

10.40

ale keď príde na sedieť na mojej pravici alebo po mojej ľavici, to nezávisí na mňa, a bude mať pre nich, pre ktoré je pripravená.

10.41

Keď desať počul to, začali byť rozhorčení proti Jacques a John.

10,42

Ježiš je zavolal a povedal :, Vieš, že tí, ktorí sa považujú za pravítka národov panujú nad nimi, a ich veľkí dominovať.

10,43

Nie je to tak medzi vami. Ale kto by chcel mať veľký medzi vami, musí byť tvoj služobník;

10,44

a kto chce byť medzi vami prvý, musí byť sluhom všetkých.

10,45

Pre Syn človeka neprišiel, aby sa dal obsluhovať, ale aby slúžil a dal svoj život ako výkupné za mnohých.

10,46

Prišli do Jericha. A keď vyšiel so svojimi učeníkmi a veľký dav, syn Timaeus, Bartimeus, slepý žobrák, sedel pri ceste.

10,47

Počul, že je to Ježiš Nazaretský, začal kričať; Syn Dávidov, Ježišu, zmiluj sa nado mnou!

10.48

Mnohí pokarhal ho, aby ho umlčal; ale zvolal oveľa viac; Syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!

10,49

Ježiš sa zastavil a povedal: Zavolajte mu. Zavolali slepého a vraveli mu: Vezmi odvahu, vstaň, volá ťa.

10.50

A hodil kabát, a vstávať s viazaný, prišiel k Ježišovi.

10.51

A Ježiš mu povedal: Čo chceš, aby som urobil? Rabbouni, odpovedal slepca, že môžem vidieť.

10,52

A Ježiš mu povedal: Choď, tvoja viera ťa uzdravila.

(10:53)

Okamžite mu prezrel a nasledoval Ježiša na ceste.

Mark 11

11.1

Oni sa priblížil Jeruzalem, a oni boli blízko k Betfagé a Betánii pri Olivovej hore, Ježiš poslal dvoch učeníkov,

11.2

povediac im: Choďte do dediny naproti vám, akonáhle ju zadať, nájdete osliatko priviazané, na ktorom nikdy človek sedel; Odviažte ho a priveďte ho.

11.3

Ak vám niekto povie: « Prečo to robíte? povedzme, « Pán ho potrebuje. A hneď ho poslať sem.

11.4

Učeníci odišiel a našiel osliatko priviazané pri dverách, v otvorenej ulici, a oni rozviazal.

11.5

Niektorí z tých, ktorí tam boli, povedal im: Čo to robíš? Prečo odväzujete osliatko?

11.6

Odpovedali ako povedal Ježiš. A nechať ísť.

11.7

Priviedli osliatko k Ježišovi, na ktorom oni dávali rúcha, a posadil sa na ňom.

11.8

Mnoho ľudí šíriť svoje plášte na ceste, a iní šíri vetvy oni znížiť na poliach.

11.9

Tí, ktorí dopredu a tí, ktorí nasledovali Ježiša boli kričí Hosana!Požehnaný, ktorý prichádza v mene Pánovom!

11.10

Požehnaný je príchod kráľovstvo, kráľovstvo nášho otca Dávida! Hosanna na výsostiach!

11.11

Ježiš vošiel do Jeruzalema a šiel do chrámu. Keď videl, ako to bolo už neskoro, vyšiel do Betánie s dvanástimi.

11.12

Druhý deň, keď prišli z Betánie, mal hlad.

11.13

Vidieť z diaľky figovník majúci lístie, išiel zistiť, či by mohol nájsť niečo; a byť v blízkosti, našiel nič než lístie, lebo nebol čas fíg.

11.14

Potom brať podlahu, povedal, nikto jesť ovocie z vás! A jeho učeníci to počuli.

11.15

Prišli do Jeruzalema, a Ježiš išiel do chrámu. Začal vyháňať tých, ktorý predávali a kupovali v chráme; On prevrátil stoly peňazomencom, a sedadlá holubica;

11.16

a nechcel, aby niekto nosiť okolo chrámu.

11.17

A on učil a vravel: Čo nie je napísané, Môj dom bude nazývaný domom modlitby pre všetky národy? Ale vy ste robil to brloh zlodejov.

11.18

Veľkňazi a zákonníci to počuli a hľadali, jako by ho zahubili; alebo sa ho báli, pretože celý zástup divil sa učenie jeho.

11.19

Keď nastal večer, vyšiel von z mesta.

11.20

V dopoludňajších hodinách, okolo, videli figa vyschli koreňov.

11.21

Peter si spomenul, čo sa stalo, a povedal Ježišovi: Rabbi, vyzerajú figa, že prekliaty ktorý vyschol !.

11.22

Ježiš odpovedal a riekol im: Majte vieru v Boha.

11,23

Hovorím vám pravdu, či niekto hovorí, že na tomto vrchu, « Buď sa vyberie a uvrhnutý do mora, a nepochyboval vo svojom srdci, ale verí, že to, čo hovorí sa stane, to bude koniec.

11.24

Preto vám hovorím, čo ste sa opýtať v modlitbe, sa domnievajú, že ste ho dostal, a budete to mať.

11.25

A keď sa postavíte k modlenie, ak máte niečo proti niekomu, odpusť mu, že váš Otec, ktorý je v nebesiach vám odpustil vaše prehrešky.

11,26

Ale ak nechcete odpustiť, váš Otec v nebesiach neodpustí vaše hriechy jeden.

11,27

Oni sa vrátili do Jeruzalema, a keď bol Ježiš chodil v chráme, veľkňazi, zákonníci a starší pristúpili k nemu

11.28

a povedal :, Akú mocou robíš tieto veci, a kto ti dal túto právomoc robiť je?

11,29

Ježiš im odpovedal :, Ja vám položí otázku; Odpovedzte mi, a ja vám poviem, akou mocou to robím.

11.30

Krst Jánov, to bolo z neba, alebo od ľudí? Odpovedz mi.

11.31

A oni odôvodnené medzi sebou, Ak hovoríme, z neba, povie, prečo potom ste mu veriť?

11,32

A keď povieme: Z ľudí …, bojíme sa ľudu: pre všetky konala Jána za proroka.

11.33

Takže odpovedal Ježiš, Nevieme. Ježiš im povedal: Ani ja, nebudem vám poviem, akou mocou to robím.

Mark 12

12.1

A on začal hovoriť k nim v podobenstvách. Jeden človek vysadil vinicu.Postavil živý plot o tom, vykopal vínny lis a postavil vežu; a prenajal ju vinárom a opustil krajinu.

12.2

V čase zberu poslal sluhu, aby nájomca prijímať od nich niektoré z plodu viniča.

12.3

A oni ho chytili, oni ho poraziť, a pustili ho prázdneho.

12.4

A opäť poslal k nim iného sluhu; bili ho po hlave, a zaobchádzal s ním hanebne.

12.5

Vyslal ďalší, a toho zabili; potom niekoľko ďalších, tepanie alebo zabitý.

12.6

Stále mal milovaného syna; ho poslal k nim naposledy povediac, budú syna môjho.

12.7

Ale tí vinohradníci povedali medzi sebou, To je dedič; Poďme ho zabiť, a dedičstvo bude naše.

12.8

A oni ho zobrali, zabili ho, a vyhodil ho von z vinice.

12.9

A teraz, čo bude majiteľ vinice? Príde a zničiť nájomníkmi a vinicu dá iným.

12.10

N’avez-vous pas lu cette parole de l’Écriture: La pierre qu’ont rejetée ceux qui bâtissaient Est devenue la principale de l’angle;

12.11

Je to tým, Pánova vôľa, ako to robí, a je to divné v našich očiach?

12.12

Snažili sa ho zmocniť, ale báli sa davu. Chápali, že je to pre nich, že Ježiš povedal toto podobenstvo. A oni ho opustila a išla preč.

12.13

A poslali k nemu niekoľko farizejov a herodiánov, aby ho pochytili v reči.

12.14

A oni prišli k nemu, Učiteľ, vieme, že si pravdivý, a vy starosti osobu; pre vás nepozorujú na osobu ľudskú, ale učí ceste Božej v pravde. Je prípustné, alebo nie platiť dane cisárovi? Mali by sme platiť, alebo nie platiť?

12.15

Ježiš spoznal ich pokrytectvo, povedal im :, Prečo ste ma pokúšate?Prineste mi peniaz, že som sa môže vidieť.

12.16

A oni priniesli ju; A povedal im: Čí je tento obraz a nápis? Caesar, oni odpovedali.

12.17

Potom im povedal, Render cisárovi, čo je cisárovo, a Bohu, čo je Božie. A oni boli pre neho v údive.

12.18

Saduceji, ktorí tvrdia, že nie je vzkriesenie, prišiel k Ježišovi a spýtal sa ho:

12.19

Majster, tu je to, čo Mojžiš napísal nám, ak niekto brat umiera a zanecháva manželku, žiadne deti, musí jeho brat oženil so svojou ženou a vzbudil svojmu bratovi semeno.

12.20

Teraz tam bolo sedem bratov. Prvý sa oženil a zomrel bez problému.

12.21

Druhý vzal vdovu za ženu, a zomrel bez problému. Rovnaké to bolo s treťou,

12,22

a nikto z nich nezanechal semeno. Posledný zo všetkých zomrela aj žena.

12,23

V vzkriesenie, ktorý z nich bude to žena? Pre sedem malo ju za manželku.

12.24

Ježiš im odpovedal: Nikdy či teda chybovať, pretože nepoznáte Písmo, ani Božiu moc?

12.25

Pre vo vzkriesenie mŕtvych, prijmú žiadne ženy, ani sú uvedené v manželstve, ale sú ako anjeli v nebi.

12.26

Pokiaľ ide o vzkriesení mŕtvych ste nečítali v knihe Mojžišovej, ako Boh mu povedal, v buši, Ja som Boh Abraháma, Boh Izáka, a Boh Jakuba?

12.27

Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých. Ste veľmi mýli.

12,28

Jedným z zákonníkov, ktorý počul úvaha dohromady, vidiac, že ​​im dobre odpovedal, prišiel a spýtal sa ho, čo je prvé prikázanie zo všetkých?

12,29

Ježiš mu odpovedal, Prvá: Počúvaj, Izrael, Pán je náš Boh, Pán jediný;

12.30

A budeš milovať Pána, svojho Boha z celého srdca svojho, celou svojou dušou a celou svojou mysľou a celou svojou silou.

12.31

Druhý je: Miluj svojho blížneho ako seba samého. Neexistuje žiadny iný prikázaní väčšie ako táto.

12.32

Pisár mu povedal: No, majster; ste povedal, s pravdou, že Boh je jeden, a tam nie je nikto iný ako on sám,

12,33

A milovať ho celým svojím srdcom, všetky jeho myšlienky, celou svojou dušou a celou svojou silou, a milovať svojho blížneho ako sám, je väčšie ako všetko zápaly a obete.

1 2 3 4

Ježiš videl, že múdro odpovedal, povedal mu: Nie si ďaleko od Božieho kráľovstva. A nikto neodvážil opýtať sa ho žiadne ďalšie otázky.

12.35

Ježiš učil v chráme, povedal, ako to zákonníci hovoria, že Kristus je syn Dávidov?

12,36

David sám, oživený Duchom Svätým, povedal: Pán povedal môjmu Pánovi: Seď po mojej pravici, kým som, aby vaše nepriateľov vaše podnože nôh.

12.37

Sám David nazýva ho Pánom; ako je jeho synom? A veľký zástup ho rád počúval.

12.38

Povedal im v učení svojom: Varujte sa zákonníkov, ktorí sa radi chodia v dlhých róbach a pozdravy na trhoviskách,

12,39

že hlavných miest v synagógach, a prvých miest na večeriach;

12.40

ktorí pohlcujú domy vdôv, a pre zámienkou dlhých modlitieb. Budú súdení prísnejšie.

12,41

Ježiš sa posadil vis-à-vis kufor, a díval sa, jako zástup metal im peniaze.Niekoľko bohatí metali veľa.

12.42

Tam prišiel istý chudobná vdova, aj vrhla dva roztočov, ktoré tvoria halier.

12,43

Potom Ježiš zvolal svojich učeníkov a povedal im: Ja vám povedal pravdu, že táto chudobná vdova dala viac ako všetci tí, hodili do pokladnice;

12,44

Pre všetky totiž dávali zo svojho nadbytku, ale ona z nej, všetko, čo mala, všetko musela žiť.

Mark 13

13.1

Keď Ježiš vyšiel z chrámu, jeden z jeho učeníkov mu povedal: Učiteľ, pozri, aké kamene a aké stavby!

13.2

Ježiš mu odpovedal: Vidíš tieto veliké stavby? To nezostane kameň na kameni, ktorý nesmie byť hodená.

13.3

Posadil sa na Olivovej hore oproti chrámu. A Pierre, Jacques a John a Andrew spýtal sa ho súkromne na túto otázku:

13.4

Povedz nám, kedy to bude diať, a aké znamenie bude známe, že všetky tieto veci budú splnené?

13.5

A Ježiš začal hovoriť, Majte sa na pozore, aby vás niekto nezviedol.

13.6

Lebo mnohí prídu v mojom mene, vraveli: To som ja. A mnohých zvedú.

13.7

Keď počujete o vojnách a zvesti o vojnách, sa nestaral: pre tieto veci sa musí stať. Ale to nebude trvať.

13.8

Národ povstane proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu; tam bude zemetrasenia na rôznych miestach bude hlad. To bude ešte len začiatok bolestí.

13.9

Šetrite sa. Budeme dodávať vás na súd, a budete bití v synagógach;budete stáť pred vládcu, a predtým, ako králi pre mňa, na svedectvo im.

13.10

Je potrebné najprv, že dobrá správa sa bude hlásať všetkým národom.

13.11

Keď sa viesť vás preč a dodávať vás, nebojte sa vopred o tom, čo máte na srdci, ale hovoriť, čo je dané v tú hodinu; za to nie ste vy, ktorí hovoríte, ale Duch Svätý.

13.12

Brat zradí brata na smrť, a otec jeho dieťa; Deti povstanú proti rodičom a zomrie.

13.13

Budete všetci nenávidieť pre moje meno, ale kto vytrvá až do konca, bude spasený.

13.14

Keď vidíte ohavnosť Spustošenie stál tam, kde by nemalo byť, nechať ho, že readeth pochopiť, potom nech tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr;

13.15

Nechaj ho, kto je na streche, prísť dole, ani zadať, aby sa niečo zo svojho domu;

13.16

a nechať ho, kto je v návrate poľa späť, aby si vzal kabát.

13.17

Beda tým, ktorí sú s dieťaťom, a tým, ktoré kŕmia v tých dňoch!

13.18

Modlite sa, aby sa tieto veci sa nedejú v zime.

13.19

Pre ťažkosti v tých dňoch, že tam bude, ako nebolo od počiatku stvorenia, ktoré Boh stvoril až do teraz, nie, ani viac nebude.

13.20

A keby Pán skrátil tie dni, žiadny človek spasený: ale jest skrátená kvôli vyvolených, ktorého si vybral.

13.21

Ak niekto vám povedal, potom povedal: « Tu je Kristus, » alebo « On je tam, » Tomu neverím.

13.22

Alebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci; budú činiť divy a zázraky, aby oklamať vyvolených, ak je to možné.

13.23

Majte sa na pozore, som ti povedal všetko vopred.

13.24

Ale v tých dňoch, po Súženie, slnko sa zatmie a mesiac nedá svetla svojho,

13.25

hviezdy budú padať z neba a mocnosti, ktoré sú v nebi, musí byť otrasená.

13.26

Potom Syn človeka bude vidieť prichádza v oblakoch s veľkou mocou a slávou.

13.27

Takže on pošle svojich anjelov a zhromaždí svojich vyvolených od štyroch vetrov, od konca zeme až do konca neba.

13,28

Teraz učia podobenstvo o figovníku. Keď sa jej pobočka sa stáva výberové konanie a dá tam lístie, viete, že leto je blízko.

13.29

Rovnako tak, keď vidíte, tieto veci sa deje, viem, že Syn človeka je blízko pri dverách.

13.30

Hovorím vám pravdu, bude to pokolenie nepominie, kým sa všetky tieto veci brať.

13.31

Nebo a zem sa pominú, ale moje slová neprejde.

13.32

Pokiaľ ide o deň alebo hodinu, nikto nevie, ani anjeli v nebi, ani Syn, ale iba Otec.

13.33

Majte sa na pozore, pozerať sa a modliť sa; lebo neviete, kedy bude ten čas.

13,34

Je to ako človek chystá na cestu, ktorý opustil svoj dom, a dal autoritu svojim sluhom, a ku každému jeho prácu a vrátnikovi prikázal, aby bdel.

13.35

Sledujte teda, vy neviete, kedy Pán domu, alebo vo večerných hodinách, alebo o polnoci, či za spevu kohúta, alebo ráno;

13,36

bál nájsť spíte, náhle prichádza.

13,37

Čo hovorím vám, hovorím všetkým, Watch.

Mark 14

14.1

Veľká noc a nekvasených chlebov boli o dva dni neskôr. Veľkňazi a zákonníci hľadali spôsob, ako by mohlo trvať ho remeslo, a dať ho na smrť.

14.2

Ale oni povedali, nie v sviatok, aby snáď nebola vzbura ľudu.

14.3

Ježiš bol v Betánii, v dome Šimona malomocného, ​​žena prišla, zatiaľ čo on bol pri stole. Držala alabastrovú vázu, ktorý obsahoval vôňu nardu o skvelú cenu; a brzda box, vyliala ju na Ježišovu hlavu.

14.4

Niektorí z nich vyjadrili svoje rozhorčenie: Prečo strácať tento parfum?

14.5

Mohli sme predali za viac ako tristo denárov a dať chudobným. A reptali proti nej.

14.6

Ale Ježiš povedal: Nechajte ju. Prečo to robíte to za to? Ona urobila krásnu vec, pre mňa;

14.7

Pre budete mať vždy chudobné s vami, a vy môžete urobiť im dobre, keď budete chcieť, ale nebudete mať vždy ma.

14.8

Robila, čo mohla; ona natrela telo na pohreb.

14.9

Hovorím vám pravdu, všade tam, kde je evanjelium hlásať po celom svete, ktorý tiež na jej pamiatku, čo urobila.

14.10

Judáš Iškariotský, jeden z dvanástich, išiel k najvyšším kňazom, aby zradil Ježiša na ne.

14.11

Po vypočutí toho, oni boli radi, a sľúbili mu peniaze. Judáš hľadal príležitosť, aby ho zradil.

14.12

Prvý deň nekvasených chlebov, keď obetovali veľkonočného baránka, jeho učeníci sa ho spýtal: Kde chceš, pôjdeme sa pripraviť baránka?

14.13

Aj poslal dvoch učeníkov a povedal im: Choďte do mesta; stretnete muža, nesúci džbán vody, nasledovať ho.

14.14

Všade tam, kde on vstúpi, povedať pána domu, majster hovorí, Kde je miesto, kde budem jesť baránka so svojimi učeníkmi?

14.15

On vám ukáže veľkú hornú miestnosť zariadená a pripravené: to je miesto, kde ste pripravení pre nás.

14.16

Učeníci vľavo, prišli do mesta a našli veci tak, ako im povedal; a pripravili veľkonočného baránka.

14.17

Keď nastal večer, prišiel s dvanástimi.

14.18

Kým oni boli pri stole a jedli, Ježiš povedal: Ja vám povedal pravdu, že jeden z vás by jedol so mnou, ma zradí.

14.19

Začali sa rmútiť, a povedať mu, jeden po druhom, je to ja?

14.20

On odpovedal: Je to jeden z dvanástich, ktorý namáča so mnou v mise.

14.21

Syn človeka ide, ako je o ňom napísané. Ale beda tomu človekovi, skrze ktorého Syn človeka zradený! Lepšie pre toho človeka, keby sa vôbec nenarodil.

14.22

Keď jedli, Ježiš vzal chlieb; a keď dobrorečil, lámal a dával im a povedal: Vezmite, to je moje telo.

14.23

Vzal pohár; a keď dobrorečil, dal im, a oni všetci pili.

14.24

A on povedal: Toto je moja krv, krv zmluvy, ktorá sa vylieva za mnohých.

14.25

Hovorím vám pravdu, nebudem piť z plodu viniča až do onoho dňa, keď ho budem piť nový v kráľovstve Božom.

14.26

Potom, čo spieval chválospev, vyšli na Olivovú horu.

14.27

Ježiš im povedal: Vy všetci odpadnú; lebo je napísané: Budem biť pastiera, a rozpŕchnu sa ovce.

14.28

Ale potom, čo som zdvihol, pôjdem pred vami do Galiley.

14,29

Peter mu povedal: Keby sa potom všetci pohoršili, ale nebude I ..

14.30

A Ježiš povedal: Ja vám povedal pravdu, tí, dnes, dnes v noci, prv než kohút dvakrát zaspieva, budeš popierajú ma trikrát.

14.31

Ale hovoril viac vehementne, Keď musím zomrieť s tebou, nebudem ťa poprieť. Všetci povedali to isté.

14.32

Oni prišli na miesto zvané Getsemane a Ježiš povedal svojim učeníkom: Posaďte sa tu, zatiaľ čo som sa modlil.

14,33

Vzal so sebou Petra, Jacques a Jána, a začal byť triasť a veľmi ťažké.

14.34

Povedal im, Moja duša je smutná až na smrť; Zostaň tu a pozerať sa.

14.35

A ísť trochu ďalej, on sa vrhol na zem a modlil sa, aby, ak to bolo možné, hodina môže prechádzať od neho.

14.36

Povedal :, Abba, Otče, všetko je možné tebe; odniesť odo mňa tento kalich! Avšak nie je to, čo chcem, ale to, čo chcete.

14.37

A prišiel k učeníkom a našiel ich spať a povedal Petrovi: Šimon, spíte!Nemohli ste sledovať jeden hodinu?

14.38

Bdejte a modlite sa, aby ste nevošli do pokušenia; Váš duch je odhodlaný, ale telo je slabé.

14.39

Odišiel znova, a povedal rovnakú modlitbu.

14.40

On prišiel a našiel ich spí; pre ich oči boli ťažké. Vedia, čo mu odpovedať.

14.41

Vrátil sa pre tretí čas, a povedal im, spíte a odpočívate! Dosť! Nadišiel čas; hľa, Syna človeka zrádzajú do rúk hriešnych.

14,42

Vstaň, poď; hľa, ten, kto zradí ma je na dosah ruky.

14.43

A hneď, keď ešte hovoril, Judáš, jeden z dvanástich, as ním zástup s mečmi a palicami, od najvyšších kňazov a od zákonníkov a starších.

14,44

Ten, kto ho zrádzal, dal im znamenie povediac: kohokoľvek pobozkám, jest; vezmite ho, a viedol ho bezpečne.

14.45

Keď prišiel, keď sa priblížil ho a povedal: Majstre! A pobozkal ho.

14,46

A oni položili ruky na Ježiša, a vzal ho.

14,47

Jedným z tých, čo stáli vytasil meč a uderil sluhu najvyššieho kňaza a odťal mu ucho.

14.48

Ježiš odpovedal a riekol im :, Už ste vyjde ako proti lupiča, s mečmi a palicami, aby ma chopiť.

14.49

Bol som každý deň u vás a učil v chráme, a vy ste ma zatknúť. Ale je to tak, že Písmo byť splnené.

14.50

Všetci ho opustili a utiekli.

14,51

Mladý muž išiel za ním, s plátno na tele. Trvalo mu;

14.52

ale odišiel rúcho, a utiekol z nich nahí.

14,53

Priviedli Ježiša k najvyššiemu kňazovi, boli zostavené všetky predné kňazi i starší a zákonníci.

14.54

Peter šiel za ním ďaleko do vnútrozemia veľkňaza nádvoria; sedel s služobníkov, a zahreje sa pri ohni.

14.55

Veľkňazi a celá rada hľadali svedectvo proti Ježišovi, aby ho na smrť, a oni našli žiadneho;

14.56

Pre mnohých niesol falošné svedectvo proti nemu, ale svedectvá ich nebola dohromady.

14.57

Niektorí sa zdvihol a niesol falošné svedectvo proti nemu a vraveli:

14.58

Počuli sme ho hovoriť: Ja zborím tento chrám zhotovený rukou a za tri dni budem stavať ten, ktorý nebude vykonané ľudskými rukami.

14,59

Aj v tomto bode ich svedectvo nesúhlasil.

14.60

Potom veľkňaz povstal v ich strede, a spýtal sa Ježiša a vravel: Čo nič? Čo títo svedčia proti tebe?

14.61

Ježiš mlčal, a nič neodpovedal. Veľkňaz sa ho spýtal sa znovu a riekol: Či si ty Krista, Syna Blessed?

14,62

Ježiš mu odpovedal som. A uvidíte Syna človeka sediaceho na pravici moci a prichádza na nebeských oblakoch.

14,63

Teda najvyšší kňaz roztrhol svoje rúcho a povedal :, Čo ešte potrebujeme svedkov?

14.64

Počuli ste rúhanie. Čo myslíš? Všetky odsúdil ho ako zaslúži smrť.

14,65

A niektorí začali pľuvať na neho, a pokryť jeho tvár a bili ho päsťami a hovorili: Prorokuj! A služobníci tak urobil tým, že mu údery.

14,66

Kým bol Peter dole v nádvorí, prišla jedna z služobníc najvyššieho kňaza.

14.67

A videl Peter sa ohrieva, pozrela sa na neho a povedal: Ty si bol s tým Ježišom z Nazareta.

14.68

On to zaprel povediac: Ja neviem, ja nechápem, čo máte na mysli. Potom šiel von na chodbu. A kohút zaspieval.

14.69

Slúžka ho videl, a začal znova hovoriť prítomných: To je jeden z tých ľudí. A on to znova poprel.

14,70

Čoskoro potom, tí, čo stáli zopakoval Petrovi: Iste si jeden z tých ľudí, pretože ste z Galiley.

14.71

Potom sa začal zaklínať a prisahať, ja neviem, muž, ktorého ste reč.

14,72

Okamžite, druhýkrát zaspieval kohút. Peter sa rozpamätal na slovo, že Ježiš mu povedal :, Skôr ako kohút zaspieva dvakrát, budeš popierajú ma trikrát. A na reflexiu, plakal.

Mark 15

15.1

V dopoludňajších hodinách veľkňazi usporiadali konzultácii s staršími a so zákonníkmi i so všetkým zhromaždením. Bound Ježiša odviedli ho, a vydal ho k Pilátovi.

15.2

Pilát sa ho spýtal: Ty si kráľ Židov? Ježiš odpovedal :, Ty hovoríš.

15.3

A predné kňazi niekoľko obvinenia proti nemu.

15.4

Pilát sa ho spýtal sa znovu a vravel: Čo nič? Pozrite sa, ako veľa vecí, ktoré svedčia proti tebe.

15.5

Ale Ježiš nič neodpovedal, takže sa Pilát divil.

15.6

Na každom sviatok pustil jedného väzňa, ktorého si priali.

15.7

Tam bol muž menom Barabáš vo väzení so svojimi komplicmi pre vraždu, ktoré sa dopustili v povstaní.

15.8

A zástup plač nahlas, začal sa pýtať, čo mu kedy urobil jemu.

15.9

Pilát im odpovedal: Chceš, aby som uvoľniť vám kráľ Židov?

15.10

Vedel, že kvôli závisti, že veľkňazi bolo dodané.

15.11

Ale predné kňazi sa sťahoval ľud, že Pilát radšej prepustil Barabáša.

15.12

Pilát odpovedal a povedal im :, Čo ste vtedy, že budem robiť jemu, ktorého ste vy volať kráľ Židov?

15.13

Oni opät skríkli: Ukrižuj ho!

15.14

Pilát im povedal, čo zlého urobil? A volali viac: Ukrižuj ho!

15.15

Pilát, ktorý si želá, aby uspokojil dav, prepustil Barabáša k nim; a keď zbičovať Ježiša, vydal, aby bol ukrižovaný.

15.16

A vojaci ho odviedli v rámci súdu, to znamená, v hale, a spoločne celá kapela.

15.17

Obliekli ho fialovej, a dať ho na hlavu tŕňovú korunu, ktoré oni mali spletené.

15.18

Potom ho začali zdraviť: Ahoj, kráľ Židov!

15.19

Oni udrel hlavu s trstinou, a pľuli na neho, a skláňajúcich kolená, klaňali sa mu.

15.20

Potom, čo mu posmievali, že ho vyzliekli z fialovej a dal jeho vlastné oblečenie, a viedli ho, aby ho ukrižovali.

15.21

Oni prinútili, aby niesol Ježišov kríž okoloidúci pochádzajúci z krajiny, Šimona z Cyrény, otca Alexandra a Rufus,

15.22

a priviedol ho na miesto zvané Golgota, čo znamená Miesto lebky.

15.23

Dali mu piť víno s myrrou, ale nevzal ju.

15.24

Oni ho ukrižovali, a rozdelili si jeho rúcho hodiac sa rozhodnúť, čo každý by mal.

15.25

Bol to tretia hodina, keď ho ukrižovali.

15.26

Nápis označujúci predmet obvinenia proti nemu čítať kráľ Židov.

15.27

S ním sa ukrižovali dvoch lupičov, jeden po pravici a druhý po jeho ľavici.

15.28

Tak sa naplnilo to, čo hovorí Písmo: Bol očíslované s priestupníkov.

15.29

Prešiel by hanobenie neho, vrtí hlavami, a povedal: Hej! Vy, ktorí zničiť chrám a postaviť ho v troch dňoch,

15.30

zachrániť sám seba, a zostúpil z kríža!

15.31

Veľkňazi, s zákonníkmi, posmieval sa im povediac: Iné zachránil, on nemôže zachrániť sám seba!

15.32

Nech Kristus, kráľ Izraela, zostúpi teraz z kríža, ktoré môžeme vidieť, a sme si mysleli! Tí, ktorí boli s ním ukrižovaní nadával mu.

15.33

Šiesta hodina prišla, tam bola tma po celej zemi až do deviatej hodiny.

15.34

A v deviatej hodine zvolal Ježiš mocným hlasom, Eloi, Eloi, lama zabachtani? čo znamená, Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?

15.35

Niektorí z tých, ktorí tam boli počuli to hovorili: Hľa, volá Eliáša.

15,36

A jeden z nich bežal, a naplnil špongiu octom, a majú trstinu a dával mu piť a hovoril: Nech sa sám, uvidíme, prijde Eliáš, aby ho zložil.

15.37

Ale Ježiš zvolal mocným výkrikom a dýchal.

15.38

Chrámová opona sa roztrhla na dva kusy odhora až dole.

15,39

Stotník, ktorý stál pred ním, videl, že sa skončila týmto spôsobom, povedal: Tento človek bol Syn Boží.

15.40

Tam bol tiež ženy, sledujú z diaľky. Medzi nimi boli Mária Magdaléna, Mária, matka Jakuba menšieho, a Jozefova, a Salome;

15.41

, Ktorý ho nasledoval, a keď bol v Galilei, a mnoho ďalších, ktorí prišli s ním do Jeruzalema.

15.42

Večer prišiel, pretože to bola príprava, to znamená, deň pred sobotou –

15.43

Jozef z Arimatey, čestný poradca, ktorý tiež sám čakal na kráľovstvo.Smelo k Pilátovi a prosil za telo Ježišovo.

15.44

Pilát divili sa, že on bol mŕtvy tak skoro; ho stotníka a spýtal sa ho, či bol dávno mŕtvy.

15.45

Ak je stotník, dal telo Jozefovi.

15,46

A kúpil plátno, vzal Ježiša z kríža, zabalil ho do plátna a položil ho v hrobe rezu v skale. Potom sa privalil kameň proti vchodu do hrobu.

15.47

Mária Magdaléna, a Maria, matka Jozefova zbadal, kde by bol položený.

Mark 16

16.1

A keď pominula sobota, Mária Magdaléna, Mária, matka Jakuba, a Salome kúpil korenie, tak prísť a pomazať ho.

16.2

Prvý deň v týždni, oni prišli k hrobu, v dopoludňajších hodinách, keď slnko práve vstal.

16.3

A oni povedali medzi sebou, kto nám odvalí kameň od vchodu do hrobu?

16.4

A vzhliadol, videli, že kameň, ktorý bol veľmi vysoký, bol odvalený.

16.5

A vstup do hrobu, oni videli mladého muža, ktorý sedel na pravej strane oblečený v bielom rúchu, a oni boli ohromení.

16.6

Povedal im: Neľakajte sa; hľadáte Ježiša Nazaretského, ktorý bol ukrižovaný; on je vzkriesený, nie je tu; hľa, miesto, kde ho položili.

16.7

Ale choďte a povedzte jeho učeníkom aj Petrovi, že pôjde pred vami do Galiley, tam ho uvidíte, ako vám povedal.

16.8

A oni šli von a utiekli od hrobu. Strach a údiv mali; a oni povedali nikomu nič, lebo sa báli.

16.9

Ježiš vstal zavčas prvý deň v týždni, ukázal sa najprv Márii Magdaléne, z ktorej bol vyhnal sedem démonov.

16.10

Ona išla a povedala tí, ktorí boli s ním, pretože smútili a plakali.

16.11

Keď počuli, že je nažive a že ho videla, ale neverili.

16.12

Po tom on sa objavil v inej podobe dvom z nich, ktorí boli na ceste ísť do krajiny.

16.13

Vrátili sa a povedal ostatným, ktorí sa domnievajú, že im to nie.

16.14

Potom sa objavil až do jedenástich, keď sedeli za stolom; a karhal im s ich neveru a tvrdosť srdca, že neuverili tým, čo ho videl vzrástol.

16.15

Vtedy povedal im: Choďte do celého sveta a hlásajte dobrú správu všetkým stvorenia.

16.16

Kto verí a pokrstí sa, bude spasený, ale kto neuverí, bude zatratený.

16.17

A tieto znamenia budú sprevádzať tých, ktorí veria: V mene mojom budú vyháňať démonov; budú hovoriť novými jazykmi;

16.18

Prijmú hadmi; keby vypili niečo jedovatého, sa neuškodí im; musí položiť ruky na chorých, a chorí budú uzdravení.

16.19

Potom potom, čo Pán prehovoril k nim, sa vyberie do neba, a sedí na pravici Božej.

16.20

A oni vyšli a kázali všade. Pán prácu s nimi, a potvrdzujúci slovo s príznakmi nasledovné.

 

Pán s vami vo vašich životoch a vo vašich srdciach.

Víťaz

Votre commentaire

Choisissez une méthode de connexion pour poster votre commentaire:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.