ALLAH’IN ADALET İÇİNDE İsa ve Lucifer ARASINDAKİ SAVAŞ ZAMANI

 

 

Diapositive1 

 

Bizim materyalist Batı dünyasında, bizim çağdaşları onu İsa Mesih’in dönüşü bir sonraki hafta sonu alacak zaman hakkında daha fazla endişe duyuyorlar.

Ne yazık ki, bu hepimizin günlük konuşmalar görebilirsiniz budur.

Yani biz « ile geldi nerede  Hıristiyanlaştırma  Batı dünyasının « .

 

Bizim nesil, bizim Batı uygarlığının bu Hıristiyanlaştırma neden olduğu diğer gerçekler arasında iyi ve kötü arasındaki görülmemiş bir güç savaşı uğrar anlamak gerekir.

 

İsa, iki bin yıl ahir zaman bu dönemde mücadelenin kendisi Allah’ın yaratma adam « yok etmek savaşan Lucifer pençesinden varlıkların maksimum tasarruf için vardır orada erkeklere verilen sözünü doğru iblisleri oldu tüm düşmüş melekleri gökleri kovaladı Tanrı intikamını almaya Hıristiyanlığı «  » annihilate ile başlayan ve imha « .

 

Ben bu efervesan ve hasta bir beynin hayal dışarı görünebilir bir ateist için katılıyorum, ancak Mesih’in niyetle her Hıristiyan yaşam, o ‘s sadece insanlık tarihi olduğunu anlar kıyamet ahir zaman İncil kehanetlerinin gerçekleşmesi için bu zor zamanlarda bizim gözlerimizin önünde yerine getirdi.

 

Ne yazık ki Batı uygarlığının insanlığı Hıristiyanlaştırma için dünyanın İslamlaşma yol verir.

 

İslam’ın gördüğümüz çünkü her gün Tanrı’ya götüren ve inanmak aptalca olurdu her dehşetini, bütün suçları ve adını İslamcılar tarafından Hıristiyanlar işlenen tüm katliamlar görünce İslam, Muhammed’in Kur’an Onun hadis .

 

İslam bir sapma, bir iğrenç ve iğrenç zaman canavarlar, kana susamış fanatiklerin sonunda kökenli canavar ve olduğunu  « İslamcı »  Onlar korku değerleri olan Naziler daha yüz kat daha kötü!

 

Ne daha ciddi « İslamcılar » harfi için geçerli demek olduğunu Kur’an ve« Hadis »  (sahte peygamber Muhammed) ve bu nedenle güç ve hatta görev  ÖLDÜRMEK İslam’ı reddetmek herkese.  » Yahudiler, Hıristiyanlar, ateistler ve diğerleri … « 

 

İslam aslında bir zehirdir ve aslında Lucifer dinidir, o Hıristiyanlığı yok etmek ve onu (Müslümanlar) gelip herkes cehenneme sürüş kaybetmek yalan yarattı.

 

Aslında İslam’ın genişlemesi Hıristiyanlığın sonu söylemeden kabul ve dolayısıyla Tanrı yerine Lucifer ibadet kabul etmektir affetmek.

 

Ama biz zor zamanlar İncil kehanetleri zamanın sonu ilan ile her bakımdan tutarlı olduğunu anladım Dünya’da özellikle zor bir zaman (Faith ateşli Hıristiyanlar) yaşadığını fark beri sadece Nihai kararın bizi ayıracak onun bin yıllık hükümdarlığı için Rabbimiz İsa Mesih’in Dünya’ya dönmek.

 

Geçmişte bir görünüm için ve analiz biz bitiş zamanlarını ve İsa Mesih’in yeryüzüne dönüşü müjdeleyen İncil kehanetleri İsrail 14 Mayıs 1948 devletinin kurulması ile başladığını görüyoruz.

 

tüm kehanetler yüzünden İsrail Devletinin kuruluş tarihi de zaman sonu çok muhtemeldir başlangıç ​​tarihidir (elli civarında, makalenin altındaki üç videoları görüntülemek) ve kıyamet İncil İsa Mesih’in dönüşü müjdeleyen o zaman başladı.

 

özel koşullarda İsrail Devleti’nin kurulması ya da oluştu tabii ki ahir zaman ilk işaretidir. « Bu Yahudi halkının Tanrı’nın bağışlaması olduğunu! « 

 

 

Biz de son kez tüm kehanetleri 14 bu tarihten Mayıs 1948 yılından bu yana daha fazla kuvvet ve frekans ile donatılmıştır geçmişin bu görünümde dahil ettik.

 

14 Mayıs 1948 tarihinde, İsrail Devleti’nin oluşturulması tarih, tarih geç dönem başlangıcı için hatırlamak çok gözle görülür bir kanıt destekleyen (kehanet yerine getirilmesi) bu nedenle Zaman.

 

Benim makalesine bakın:

İSA MESİH 2 0 1 5 YIL GERİ!

 

Ahir kehanetleri:

 

http://www.pasteurdaniel.com/index.php/fr/?option=com_content&view=article&id=1047&catid=118:jesus-christ&Itemid=82

 

 

Bitiş saatlerini habercisi İncil kehanetler aslında bütün yerine beri artık tarihin bir gerçektir.

 

Böyle büyük bir deprem eksik olanlar, Roma’nın yıkılması ve Kudüs’teki üçüncü tapınağın yeniden doğrudan İsa Mesih’in dönüşü zamanına bağlıdır.

 

Biz zaten önceki günlüğü gönderileri gördüğümüz gibi, ahir zamanın süresi azami süreye sahip olduğunu hatırlayın.

 

Özellikle Matta İncili biz 33 ve 34 ayet bölüm 24 bu terim bulmak

 

Bağlantı:

Bitiş Zamanı

 

3 Tüm bunları görünce Benzer 3, İnsanoğlu yakındır, kapıdadır olduğunu biliyoruz

 

Size doğrusunu söyleyeyim 34, bu kuşak oluyor bütün bunlar kadar ortadan kalkmayacak.

 

Bu nedenle zaman sonuna uzunluğu bir kuşak olduğunu bulmak.

 

Keza o zaman sonuna kadar hiçbir zaman aşımı olduğunu vurgulamak için çok önemlidir.

 

İsa Mesih, sadece biçimsel ayet « 35 » belirterek daha fazla oldu

 

35 Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim geçmez.

 

Yani aynı anda Tanrı tarafından Yahudi halkına af verilmesi zaman sonuna tetikleyen açıktır.

 

(Hezekiel / 24-28 36)

 

Ben, ülkeden sizi tüm ülkelerin dışarı toplamak ve ülkenize geri getirecektir. Seni temiz su üzerine dökün olacak ve temiz olmalıdır; Ben bütün filthiness sizi temizlemek ve tüm putlardan olacaktır. Sana yeni bir yürek verecek, ve ben yeni bir ruh koyacağım; Ben vücudun taştan yüreği çıkaracak, size etten bir yürek vereceğim. Sana benim Ruhu koyacağız ve ben benim tüzük yürümeye neden olur, ve sen benim yasaları tutmak.Ben atalarınıza verdiğim topraklarda yaşamak zorundadır; Eğer halkım olacak, ben de sizin Tanrı olacak

 

Ve bu nedenle bir kuşak İsa Mesih’in uzayda 14 Mayıs 1948 yılından bu yana Dünya’ya dönecektir. Bu bir kesinlik olduğunu.

 

Bizim için sorun, biz yine de biblically 70 yıldır İsa Mesih, sözünü nesil tam kesin süresi bilmiyorum ve 120 yıl (maksimum ömür yaşı (insan yaşamının ortalama yaş) insanın ömrü).

 

Tanrı tek Oğlu İsa Mesih’in yeryüzüne dönüş için bu nesil tam ucunu bekliyor olacak eğer biz bilmiyoruz.

 

Ama biz Lucifer sürenin sonunda ve bu nedenle yeryüzünde İsa Mesih’in dönüşü kesin tarih hassas zaman bilmiyor biliyorum. (Bu tarih sadece Allah bilir bu yana)

 

Böylece tüm İncil kehanetleri bitiş saatlerini ve zaten gerçekleştirilen İsa Mesih’in dönüşü habercisi gibi belirli görünen May 14, 1948 zamanın sonu kum saati belli iade edilmiş olması Allah, Yahudi halkına özür verilmesi.

 

Analitik için önyargılı bakmak ama biz de bir Hıristiyan olarak geçmişi bakın biz « ortasında 14 o tarihten Mayıs 1948 yılından beri yaşayan Savaş Süresi  İsa ve Lucifer arasında yer alır « ,

 

İsa Mesih için

64790722

 

Mayıs 1948’de, sadık kullarına 14 yılından bu yana, « Misyonerler »hayatlarını riske evangelize ve dünyanın en uzak ve vahşi köşede olmak üzere tüm dünyada vaftiz.

 

Onlar ahir zaman İncil kehanetleri ve İsa Mesih’in yakında geri dönüş başarılarının tüm nüfuslarını bilgilendirmek.

 

Bu 14 Mayıs 1948 yılından bu yana düzenlenen müjdecilik ve vaftiz gerçek bir patlama var.

 

İncil, dünyanın en yayınlanan kitap oldu.

 

Eschatology böylece yavaş yavaş John Apocalypse kitabını deşifre dahil ahir zaman belirtileri ve kehanetleri anlamak için şımartın olanlar sağlayan bir tutku haline gelmiştir.

 

Vaizler giderek artan sayıda İncil kehanetlerinin gerçekleşmesi insanlık dikkat çekmek ve bizim kuşağımız için İsa Mesih’in dönüşü duyurdu.

 

Rahipler, papazlar, Faith dindar Hıristiyanlar açıkça açıkça bu sorunu gidermek « , kilisede bile tabu » İsa Mesih’in dönüşü.

 

Mesih Risen askerlerinin gerçek bir zincir kehanetlerinin tamamlanma iyi haber ve İsa Mesih’in bu nedenle yakın getiri yaymak için dünyanın oluşturulur.

 

İsa Mesih’in dönüş Bloglar ve videoları Net sonsuzdur.

Benim makalesine bakın:

 

Ne yazık ki, İsa’nın askerleri bütün iyi niyetine rağmen, yedi milyar professing Hıristiyanlara ve bu Hıristiyanlar arasında sadece bir milyar insan, Faith ılık ya da soğuk olan birçok.

 

Lucifer için

 

yaramaz

 

Onun sadık ve fedakar memurları, onlar yanlış özellikle de Hıristiyanlığı yok etmek 14 Mayıs 1948 yılından bu yana çalışıyoruz, onun ordusu tarafından yapılan ateizm, köleleştirme, güvensizlik, yoksulluk, savaşlar ve zulümler « İslamcılar, » ama aynı zamanda elitleri tarafından « İlluminati »  güçlü dolar ile gölgesinde Dünya’yı yol açmaktadır. (Benim önceki makalesine bakın BURAYA )   

 

Batılı Hıristiyan ülkede yaklaşık elli yıl, Hıristiyanlar istemek barış ve özgürlük içinde yaşayan vardır.

 

Bugün Batılı ülkeler korkuyor içinde, güvensizlik ve yoksulluk Hıristiyan ailelerin günlük yeri vardır.

 

Biz hala hararetli Hıristiyan inancının bugün niyetle sıcak veya soğuk kilisede bir gölge daha fazladır görebilirsiniz.

 

Hıristiyanlığa karşı eleştirel şeytani saldırıları baktığımızda, o gücü ve geniş ölçekli her taraftan saldırıya ediliyor görüyoruz 29 Eylül ince’ait, 2008 (Wall Street kazasında tarihi)

 

 

Içinden saldırısı

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

.

Vatikan yakındır ve dünyada pek çok kilise yıkmak.

rahiplerin işe saçma oldu.

Dev istiridye ve confessionals yavaş yavaş kiliseler kaldırılır.

türbelerin yıkılmaktadır.

Hıristiyan gelenekleri ve festivaller iptal edilir veya pagan festivalleri ile değiştirilir.

İncil ve İsa Mesih’in Çapraz mahkemeye çıkarıldı.

Kamu hizmetlerinde Noel kutlamak için yasak hale gelmiştir.

 

Onun eylemleri ile çelişkileri hakkında Papa bile.

Yaptığı konuşmada yılında açıkça Doğu’nun tarafından Hıristiyanların zulmü kınıyor ve senet o aldığı « büyük pompalar » Vatikan St Peter ‘At «  diye ortak dua yaptı kiminle Müslümanlar da dahil olmak üzere diğer dinlerin temsilcileri.

Diğer dinlere olarak bu dualar sadece Allah’ın oğlu ve kurtarıcısı olarak İsa Mesih’i kabul olmayan edecek bir merak « adam ».

 

Yurtdışında saldırdı.

 

Kilise yandı

 

 

Orta doğu ülkelerinde, kilise kadınların tüm ağlamaya İslamcılar tarafından öldürüldüğü önce ailenin önünde tecavüze uğruyor, evlerinin, yakılır Hıristiyanlar evlerinden sürülen, zulüm, tahrip yağmalanmış ve yakılır yüksek sesle ve Kur’an anlamıyla Hıristiyan katletmek uygulamak dünyaya açık.

Cinayet kız Halep

 

 

29 Eylül 2008 tarihi İncil işaretler için çok güçlü bir gündü.

 

Dünya (İncil duyuru) İsa Mesih’in dönüşü önce kurtarmak olmaz Dünya harabe başlangıcıdır.

 

New York Menkul Kıymetler Borsası -777,7 endeksinde ile çöktü.

Bütün bu yedi sembolizmi ve 29 Eylül de meleklerin bayram günü olduğu gerçeğini unutmayın.

 

Herkes olacak kötü ve daha kötü, 29 Eylül 2008 ve o tarihten bu yana dünya ekonomisini görebilirsiniz.

 

29 Eylül 2008 tarihi biz unutmayın daha önemli olan İsa Mesih’in dönüşü müjdeleyen İncil kehanetleri katlanarak güçlendirilir beri.

 

Biz Lucifer gerçekten çok güçlü ve havarileri sadece her taraftan saldırıya değil, aynı zamanda çeşitli kiliseler yakın söyleyerek ayrılır değil Hıristiyanlığa çok şiddetli ve çok etkili darbeler giymek yönetmek olduğunu kabul etmeliyiz İsa Mesih birbirlerine olarak.

 

Biz de beri olduğunu kaydetti Mart 2012 , Şeytan’ın saldırıları her zamankinden daha güçlüdür, Hıristiyanların zulüm dünyada yaygındır.Istikrarsızlığı ve yoksulluğun birçok kurban olarak hiç.

 

Hıristiyan değerler oluğa atılır, kötülük, bencillik, kendini-merkezcilik, şehvet ve bireycilik gerçek, modern değerler haline gelmiştir.

 

Doğu, Afrika ve gezegenin kuzey onlar bir noktada mutabık ama aynı zamanda rakip İslamcı grupların arasındaki askeri çatışmalar:

 

Biz Hıristiyanları eziyet ve öldürmek zorunda olmasıdır.

katliam

 

 

Batı ülkelerinde « olduğunu » « önce Hıristiyan ülkeler  işgali  »  İslam göç ve bizim hükümet liderlerinin suç ile 14 Mayıs 1948 kademeli başlayan demografi ile, biz katılmak üstel artış « İslamcılık »

 

İslam ve onun Müslüman din Avrupa’da ve biz gerçekten, kültürel, dini, sosyal ve toplumsal insan işgali, konuşabilir Batı dünyasında çok yaygın hale gelmiştir.

 

Bu göç akışı, bazı Hıristiyanların kapalı ve artık İsa Mesih’in öğretisini takip edilmektedir böyle büyüklükte olduğunu unutmayın  »  Sevgi, Barış, Merhamet, Paylaşım, Saygı ve Alçakgönüllülük. « 

 

29 Eylül 2008 yılından bu yana zaten Batı’da çok önemli olan bu İslami göç hızı « büyüdü unutmayın  V «   yoksulluk, şiddet, zulüm, savaş ve mücahitleri kaçan ailelerin milyonlarca çünkü.

 

Mart 2012 yılından bu yana, nüfusun göçü on kat artmış ve ne yazık ki pek çok Akdeniz (Erkekler, kadınlar ve çocuklar) uçuş çizdiği bulunmaktadır.

 

Müslümanlar ve Hıristiyanlar tüm ailelerin Yüzbinlerce bu kana susamış canavarlar İslamcıların kim katliam ve insanları zulmetmeye ve Lucifer daha büyük zafer içindir her hafta kaçıyor!

 

Biz inancımızın ve İsa Mesih’in öğretisine aykırıdır, çünkü Hıristiyanlar islamileşme empoze ifşa gerekir. « Yol, gerçek ve yaşam Ben’im;. Kimse bana aracılığıyla Baba’ya geliyor »   

Bağlantı BURAYA  Yuhanna 14.6.

 

 

Biz ne olursa olsun, din, İslamcıların bu talihsiz kurbanlarına yardım etmek gerekir.

 

Ama dezavantajlı ve İslamcı fanatikler kurbanlarına yardım eden biz sadece asla unutmamalıyız  İsa Mesih Kurtarıcımız ve Rabbimiz yanı sıra olan bir ve tek, gerçek din Hıristiyanlık olduğunu.

 

Diğer tüm dinler olan takipçileri. Ibadet Allah’a düşünme Lucifer ibadet sahte dinler olan Yahudi halkı hariç  Tanrı ile bağlantılı göstermek ve aynı zamanda Mayıs 1948 onun af 14 elde etmek değildir.

 

Hıristiyanlar bizim yardım isteyin ve her seçimler saygı herkese yardımcı olmak için kınayan İslamlaşma ve yanlış dinler bize engel olmamalıdır.

 

Allah hepimizi özgür irade verdi ve bu nedenle her o takip etmek isteyen yolunu seçer.

 

Bizim Hıristiyan görevimiz bilgilendirmek ve kelime yaymak için « İsa Mesih yakında geliyor » ama özellikle katılmak için başkalarını zorlamak için değil!

 

Biz 2015 yılında ve biz 14 Mayıs 1948 ve dünya beri gerçekten büyük ölçüde değişti geçmişte bakarak görebilirsiniz.

 

Kesinlikle Hıristiyanlar olarak biz bu değişiklik nedeniyle İncil ahir zaman kehanetleri ve İsa Mesih’in yakında geri dönüş yerine getirilmesine olduğunu fark etti.

 

Ve İsa’nın askerleri olarak dünyaya ilân.

 

Eylül 2008 yılına kadar 29, değişiklikler, tutarlı ve ilerici idi.

 

Bien sûr nous pouvions noter que le monde changeait, mais c’est le propre de la civilisation que de changer. Parfois cela va dans le bon sens et parfois dans le mauvais.

 

Ama 29 Eylül 2008 yılından bu yana, değişiklikler, acımasız, güçlü ve haline gelmiştir tüm alanlarda gerizekalı gelen: Hastalık, Afet, göktaşı, ekonomi, bilim (bilginin patlama), şiddet, isyanlar, savaşlar ve değerlerin kaybı düşer .

 

Ayrıca zamanın sonu için planlanan İncil gerçeği Not:

Diapositive2

Evcil, hayvancılık, balık ve kuşların bilinen herhangi bir neden olmadan 2008 yılından bu yana her yıl milyonlarca ölmektedir.

 

Bunlar herkesin kontrol edebilirsiniz tarihin gerçeklerdir.

 

Onlar Mart 2012 savaşının başlangıcı olduğunu, şimdi de tarihsel gerçekler olarak biz de, onaylamak « Cihad » Biz Ortadoğu’yu şahit oluyoruz.

 

Bu savaş Suriye’de 2011 yılı isyan olaylarının devamıdır.

 

Biz Hastalıklar, Afetler, göktaşı düşüyor, ekonomi, şiddet, isyanlar, savaşlar ve değerlerin kaybı, tarihi Mart 2012, istikrarlı ve güçlü tahribat yapıyoruz görebilirsiniz.

 

Aynı şekilde biz her gün yeni bir bilimsel gelişmeleri görüyoruz.

 

Bu kıyamet olaylar gezegende daha çok oluyor.

 

Medyada bilgi olduğunu unutmayın « dağınık » Konuyla ilgili!

 

Hıristiyanların zulüm tarihi Mart 2012 gibi önemli bu bantlar hiç kana susamış vahşiler « İslamcılar » bir kitabın yazıları adına Hıristiyanları öldürmek « Kuran Hadis + » ve sözde peygamber « Muhammed »

 

Son zamanlarda Pazar, Nisan 19, 2015, olan iki kiliseler bir saldırı,Allah’ın izniyle, Paris bölgesinde kaçınılması edilmiştir görünüyor.

 

Basın makale link BURAYA   

 

 

Bu sahte İslami peygamber « Muhammed » zamanın sonuna kadar önemli yıl 600 civarında yaşamış, ancak İSLAM 2015 yılında henüz hala yaklaşık bir milyar takipçileri vardır. « Müslümanlar «  ve neyse ki Hıristiyanlar için onlar (şimdilik) tüm olduğu fanatik İslamcılar.

 

Zamanın sonunda bir Hıristiyan olmak çok hatta çok zor, zordur.

 

İsa Mesih Dünya’ya dönmek için yavaşsa, ben hâlâ onun kilisede sarsılmaz bir inanç olduğundan emin değilim.

 

Benim makale okumak için sevgili Brothers ve Mesih İsa’da Sisters davet ediyoruz.

 

HIRİSTİYANLAR ZAMAN SON BE!

 

Bu 14 Mayıs 1948 İncil’de ahir zaman kehanetleri ve İsa Mesih’in dönüşü müjdeleyen bu yana düzenli güç monte tanık olduğu açıktır.

 

 

Bizi daha iyi anlamak için izin verin:

 

 

14 May 1948: İsrail devletinin kurulması tarih ve İsa Mesih’in yeryüzüne dönüşü müjdeleyen İncil kehanetlerinin başarılarının görünce zamanın sonuna potansiyel başlangıcı.

 

29 Eylül 2008  : 29 Eylül Wall Street tarihi Crash ayrıca Angels Günü tarihtir.

 

Biz kehanet yerine getirilmesi beri yüksek güç monte edilir bkz.

 

Biz de o zamandan beri Hıristiyanlığa karşı saldırılar büyük bir büyüklükte olduğunu unutmayın.

 

Mart 2012: Savaş devletin başlangıcı « Cihad »

 

fanatik İslamcılar inanç ılık Müslüman karşı teşekkür olmadan savaş yürütmekle ve Kur’an ve Hadis okuma.

 

Onlar da azınlıkta olurlarsa olsunlar Hıristiyan nüfusa karşı özellikle alçak savaşı yürütmek.

 

Gerçek görüyoruz « soykırım » özellikle Afrika’da Hıristiyan nüfus ve orta doğu karşı İslamcılar tarafından işlenen.

 

Başka bir yerde gezegende bu Hristiyan nüfusun bir korku iklimi ve hatta terör yaratmak için tasarlanmış saldırılardır.

 

Biz İncil’in ışığında analiz ise bu üç tarih ve kehanetler başarılar

 

Biz bulmak May 14, 1948  zamanın sonunun başlangıcıdır.

 

29 Eylül 2008   yedi yıl ‘Kutsal Kitap bir terimdir sıkıntı « başlangıcıdır

 

Biz de bu yedi yıl iki üç parça ve bir buçuk her ayrılır biliyoruz, ikinci bölümde ilk daha kötüdür.

Daniel 9 ayet 27

http://bible.catholique.org/livre-de-daniel/4864-chapitre-9

O bir hafta boyunca birçok ile sağlam bir antlaşma sona erecektir; ve haftanın ortasında o kurban ve adak ve bir gelecek iğrençlikleri kanadı neden olacaktır yıkıcı, yıkım kadar bu ve ne harap yayılması karar olmuştur.

 

Biz üç buçuk Mart 2012 de 29 Eylül 2008 ayırmak ve Mart 2012 üç buçuk yıl Eylül 2015 için bize getiriyor unutulmamalıdır bulabilirsiniz.

 

Savaş olduğunda « Cihad » Mart ayında başlatılan 2012 liderliğindeki zamanın sonuna kadar çatışmaya karşılık « yıkıcı » « E. I. «  olarak da bilinen (İslam devleti), DAECH ‘ »  ’42 aylık Büyük Sıkıntı «  dönüşünde İsa Mesih tarafından kabul edilecek.

 

Mart 2012   Büyük sıkıntı 42 ay başlangıcıdır. 

 

Yani İsa Mesih’in dönüşü bu yıl 2015 için olmadan Rabbimiz İsa Mesih’in ihtişamıyla bu dönüş çok yakın zaman içinde olması çok yüksek bir olasılık olduğunu, yine de açık olduğunu söylemek.

 

Hıristiyanlar olarak biz kitap İsa ve Lucifer olarak savaş zamanında ölçüde anlayabilir.

 

İsa Mesih Kardeşlerimize çoğu kurtarmak için mücadele,

Vaftiz ve pişmanlık maksimum ruhların aracılığıyla onu getirmek için

Kurtarıcı olarak seçilen herkes sürenin sonunda ızdırabını gelen barınak.

Lucifer güçlerinin saldırılarından kendimizi korumak için.

 

Lucifer daha modern kölelik onlara yol yoksulluk, sefalet, nefret ve savaş onları eğitmek, Hıristiyanların kafasında şüphe koymak istiyor.

 

Lucifer Elitlerin işi 

Biz Mesih’e Kardeşlerim benim sevgili Mesih’in askerleri yükseldi ve yüksek sesle Rabbimiz İsa Mesih’in yüceliği içinde yakın getiri müjdesini taşıması gerekir vardır.

 

Tanrı da başına ahir müdahale gerektiğini unutmayın bizim cezanın yerine getirilmesi ve onun Gazap günü.

 

Ben sadece İsa Mesih’in geri dönmeden önce, zamanın sonunda son gün cezayı Allah günün gazabını beklenen.

 

Ve yine geçmişte bir analitik bakış, ben söylemek mümkün olmadan inanıyorum ama ben daha önce düşünce sahip değil anlamak yok ki gerçek bir şey, ben açıklamak:

 

Bizi gerçekten Yahudi halkı işlediği bütün günahları için iki bin yıl ceza gerçek bir çile yaşadığını hatırlayalım. Ve May 14, 1948, Tanrı affetti.

 

Ama bu her Yahudi olmayanlar için aynı değildir!

 

Hepimiz (Yahudi olmayan) işlediği bütün günahları için Allah’a karşı sorumludur.

 

Gerçek Hıristiyanlar İsa Mesih’in sevgisi tarafından kaydedilmiş olacaktır.

 

Ama sadece onların vaftiz aracılığıyla Mesih’e gelen günahları, af talebinin tövbe ve ardından tövbe eden günahkârlar tarafından alçakgönüllülükle hayatta yürümek isteyenler kaydedilecektir.

 

Tüm diğerleri Şeytan Tanrı tarafından karar daha denemeler üstesinden takipçileri saldırıları bakmalıdır.

 

Biz 14 Mayıs 1948 yılından bu yana en Şeytan’ın takipçileri ve büyük afetlerin mağdurlarına saldırılarına maruz kalan ülkeler Hıristiyanlık bir azınlık olduğu ülkeler olduğunu fark edebilirsiniz.

 

Benzer şekilde 29 Eylül 2008 yılından bu yana insanların doğal afetler ve zulüm en muzdarip Hıristiyan azınlıklara bu ülkelerde olduğunu.

 

Doğal afetler en güçlü ve biz geçit Hıristiyan azınlıkları katletme ederken İslamcılar onları katliam olduğuna dikkat Ve nihayet Mart 2012, Hıristiyan azınlıklara aynı ülkede hala beri.

 

Bu nedenle Tanrı’nın cezası gözle görülür Mesih ve Lucifer arasındaki savaş büyüklüğüne eşit bir artış ile son zamanlarda yayılır bulabilirsiniz.

 

İsa, bu nedenle onun sevgi ile tasarruf Allah’ın cezası, vaftiz ve tövbe ile O’na gelip dua ve tevazu ile onun koruması altında kendilerini koymak tüm varlıklar.

 

Lucifer acı ve maksimum varlıkları ve özellikle de Hristiyanları yok ederek intikam arayan.

 

Sevgi ve İsa Mesih’in barış koruma altında kendilerini koymayın olanlar zamanında onun ceza ve öfke sonunda bu kez uygulanması ile Tanrı ölçüde.

 

Zamanın sonu bu kez Tanrı, sevgi ve İsa Mesih’in barış koruma altında kendilerini koymak herkese işlenen tüm günahlarının için af karşı hibe ile.

 

Namaz, İnanç, tevazu ve pişmanlık bizi kurtarmaya gelecek iki bin yıl vardır vaat Rabbimiz İsa Mesih’in dönüşü önce bu çok zor anlar sevgili kardeşlerimize yardımcı olacaktır zamanın sonu.

 

Açıkçası biz oradayız, onun dönüşü yakındır.

 

Bize tövbe edelim!

 

 

Rabbimizin dönüş Bekleyen biz hala bazı çok zor günler ve günler yüzleşmek zorunda.

 

zorluklar hala güçlendirilmiş olacak ve onlar hala Zeytin Dağı’nda Rab İsa Mesih’in kadar doğum ağrısı gibi giderek yükseltmek. 16.21 John

3 gün içinde Nepal 18 Depremler 

http://www.emsc-csem.org/#2w

 

 

Baltimore, ekonomik kriz: siyahların beyazlara saldırı

http://echelledejacob.blogspot.fr/2015/04/baltimore-crise-economique-les-noirs.html

 

Nihai kararın bizi ayıracak onun bin yıllık hükümdarlığı için Rabbimiz İsa Mesih’in dönüşü beklentisiyle kalplerinde ve evlerde barış, sevgi ve sevinç.

 

Sevgili kardeşler ve Mesih’e Sisters tüm kişiler tüm makalelere doğrudan erişim için bu linki ile iyi iletişim istiyorum lütfen:

 

http://wordpress.com/read/blog/id/10443259/

 

Zaman kısa ve biz tüm iş müjdeyi yaymak için gereken , « İsa Mesih yakında geliyor » 

 

Ben yanlış olabilir ve ilk kez olmaz ama İsa Mesih’in dönüşü bu yıl, 2015 yılı için iyi olduğunu düşünüyorum.

 

Ben okumak veya benim yazı okudu davet:

 

14 Mayıs VEYA 15 Eylül 2015 İsa Mesih’in DÖNÜŞ! Trompet BAYRAMI SIRASINDA

 

Ben de size Dr Peter Gilbert « Escathologue » nin ahir zaman kehanetleri bu üç video izlemek için davet ediyoruz.

 

 

O sıkıntılar henüz gelmedi düşünüyor.

 

Ancak biz her zaman her an Rabbi karşılamaya hazır olmalı, ben sadece İsa Mesih’in dönüşü öncesi sıkıntı sonunda zaten katılıyorum, ama ben bir peygamber değilim ve yanlış olabilir.

No: 1

 

No: 2

 

No: 3

 

Ben de Mark İncil’i okumanızı, sevgili kardeşlerim ve aşağıda kız kardeş davet

Galip

Mark İncili

 

http://www.info-bible.org/lsg/41.Marc.html

 

Mark 1

1.1

İsa Mesih, Tanrı’nın Oğlu müjdenin başlangıcı.

1.2

Isaiah içinde peygamber yazılı ne göre: Ben senin yolunu hazırlayacak olan senden önce benim haberci göndermek Hani;

1.3

Çölde sesi: Rabbin yolunu hazırlayın, onun yollarını yapmak.

1.4

John günahlarının bağışlanması için tövbe edip vaftiz vaaz, çölde vaftiz etmedi.

1.5

Yahudiye ve Kudüs tüm sakinlerinin tüm ülke ona çıktı; ve günahlarını itiraf, onlar Ürdün Nehri’nde onun tarafından vaftiz edildi.

1.6

John deve saç ve belinde bir deri kemer ile giyinik edildi. O Çekirge ve yaban balı yedik.

1.7

O kimin sandalet ve benden sonra benden bir tane kudretli ve bana aşağı tenezzül layık değilim, kayış var çıkar diyerek vaaz.

1.8

Ben sizi suyla vaftiz ettim; O sizi Kutsal Ruh’la vaftiz edecektir.

1.9

O zaman İsa, Celile Nasıra geldi ve Ürdün’de Yahya tarafından vaftiz edildi.

1.10

O sudan dışarı çıktı zaman, o gökler açık gördü ve Ruh bir güvercin gibi onun üzerine inen.

1.11

Ve Sesli Sen ben de memnunum kime benim sevgili Oğul, sanat, diyerek, gökten geldi.

1.12

Hemen Ruh, çöle İsa’yı sürdü

1.13

kırk gün geçirdim, Şeytan tarafından cazip. Ve ona ministered melekler, o vahşi hayvanlar ile oldu.

1.14

John tutuklandıktan sonra, İsa, Tanrı’nın gospel vaaz, Celile girmiştir.

1.15

Zaman doldu, diyerek ve Allah’ın Egemenliği yakındır ve. Tövbe ve iyi haberleri inanıyorum.

1.16

O Celile Denizi boyunca geçerken, o Simon ve Andrew denize net döküm Simon kardeşi gördüm; onlar balıkçılar vardı.

1.17

İsa onlara, beni takip edin, ben de size erkeklerin balıkçılar yapacağım dedi.

1.18

Hemen onların ağlarını bırakıp onu izledi.

1.19

Biraz daha gitmiş, o da fileleri tamir tekne vardı Jacques, Zebedee oğlu ve John kardeşi gördü.

1.20

Hemen onları çağırdı; ve onlar işe görevlileri ile teknede babaları Zebedee yaptı ve onu izledi.

1.21

Onlar Kefernahum’a girdi. Ve Şabat Günü İsa ilk sinagog girdi ve öğretti.

1.22

Onun doktrini de hayrete edildi: için o bir olan otorite olarak bunları öğretti ve din bilginleri gibi değil.

1.23

Ve orada onların sinagogda bir kirli ruhu ile bir adamdı ve o bağırdı:

1.24

O Nasıralı İsa, bizimle sizin aranızda neydi? Bizi yok etmeye geldiler. Ben sen, Tanrı’nın Kutsal biri sanat kim olduğunu biliyorum.

1.25

İsa senin barış tutun ve ondan çıkıp, diyerek onu azarladı.

1.26

Ve kirli ruhu şiddetle sallayarak ve yüksek sesle ağlama ile ona çıktı.

1.27

Onlar, bu nedir diyerek, kendi aralarında sorguya böylece hepsi, hayret?Yeni öğretim! Hatta kirli ruhları komutları ve onlar ona itaat!

1.28

Ve Ünü Celile çevredeki bütün bölgeye yayıldı.

1.29

Sinagog bırakarak, onlar Simon ve Andrew evine Jacques ve John ile gitti.

1.30

Simon üvey anne, bir ateş ile hasta yatıyordu; ve derhal onun hakkında söyledim.

1.31

Yakın geliyor, o, onu kaldırdı elini alarak ve ateş onu bıraktı. Ve o onlara hizmet.

1.32

O akşam, gün batımından sonra, ona hasta veya şeytanlar tarafından ele kim tüm getirdi.

1.33

Ve tüm şehir kapıda bir araya toplanmıştır.

1.34

Çeşitli hastalıklara kim vardı çok iyileşmiş; ve birçok cini kovdu, onlar onu biliyordum, çünkü şeytanlar konuşmasına izin vermedi.

1.35

Hala çok karanlık iken Sabaha karşı, ayağa kalktı ve o dua ıssız bir yerde dışarı gitti.

1.36

Simon ve onunla birlikte olanların onu aramaya başladı;

1.37

Onu bulmuştu zaman ve onlar bütün sana aramak, ona dedi.

1.38

Onlara cevap, bize ben de vaaz olduğunu, sonraki kasabalara gidelim;Ben dışarı çıktı yüzden çünkü.

1.39

Ve o bütün Celile boyunca sinagoglarda vaazlar ve cinleri döküm.

1.40

Bir cüzzamlı ona geldi; ve, diz çökerek, o yalvar yakar dedi: Sen solgunluk Eğer sen canst beni temiz olun.

1.41

İsa, şefkatle taşındı ona, elini uzattı dokundu ve ben olacak, dedi temiz.

1.42

Hemen lepra onu terk ve o temizlenmiş oldu.

1.43

İsa sıkı önerileri ile, oracıkta onu gönderdi,

1.44

ve ona şöyle dedi: Sen hiç kimseye söyleme bak; ama gitmek Musa onlara bir tanıklık için, komuta ne temizlik için rahip ve teklif kendinizi gösterin.

1.45

Ama bu adam, gitti İsa artık açıkça şehre girebilir, böylece çok yayınlamak ve bunu ifşa etmeye başladı sahip. Ama çöl yerlerde idi: ve onlar her yönden ona geldi.

Mark 2

2.1

Birkaç gün sonra, Kefernahum’a girdi. Biz, o evde olduğunu öğrendim

2.2

ve o kapının önünde boşluk bunları içeren olamazdı insanların çok sayıda toplandı. O kelimeyi konuştu.

2.3

İnsanlar dört erkek tarafından taşınan bir felçliyi getirerek, ona geldi.

2.4

Onlar gelemediler gibi, kalabalık nedeniyle, onlar oydu evin çatısını ortaya, onlar paralitik yatıyordu açılış buradaki yatak üzdüm.

2.5

İsa onların imanını görünce paralitik, Çocuk için, senin günahların bağışlandı söyledi.

2.6

Orada oturmuş din bilginleri bazı vardı ve kim kendi içinde kendilerine seslendi:

2.7

Nasıl bu adam böylece küfürler konuşuyor değer vermezler? O küfürüdür. Kim Allah yalnız günahlarımızı bağışla, ama?

2.8

Hemen İsa, onlar kadar kendi içlerinde gerekçeli onun ruhu biliyordu onlara dedi: Neden kalplerinde bu şeyler var mı?

2.9

Hangi felçliye, ‘Günahların, bağışlandı’ ya da senin yatak sürebilir ve yürümek, Kalk, demek söylemek kolay mı?

2.10

Ama İnsanoğlu’nun yeryüzünde günahları bağışlama yetkisine sahip olduğunu bilesiniz diye:

2.11

Ben sana emrediyorum, o felçliye, Kalk senin yatak sürebilir ve seninki evin yanına gitmek dedi.

2.12

Biz böyle bir şey görmedim, diyerek, mademki hepsi hayran olduklarını ve Tanrı’yı ​​yüceltmeye ve şu anda, o ayağa kalktı, yatak aldı ve hepsini daha önce ileri gitti .

2.13

İsa tüm kalabalık ona geldi. Deniz kenarında tekrar dışarı çıktı ve o bunları öğretti.

2.14

Bu arada, o vergi dairesine oturan, levi Alpheus oğlu gördüm. O söyledim: Beni takip edin. Levi ayağa kalktı ve onu izledi.

2.15

İsa Levi evinde et oturdu, birçok publicans ve günahkarlar da İsa ve öğrencileriyle birlikte oturdu; Orada çok vardı ve onu izledi.

2.16

din bilginleri ve Ferisiler, publicans ve günahkarlar ile yemek gördüm, Neden içki ve o publicans ve günahkarlar ile yiyor mu havarilerine dedi?

2.17

İsa bunu duyunca, şöyle dedi: Bu bir hekime ihtiyacı olan sağlıklı olanlar, ancak hasta değil. Ben salih, ancak günahkarlar aramak için değil geldi.

2.18

John’un öğrencileri ve Ferisiler oruç bulundu. Onlar söyleyerek, ona geldi: Neden John ve hızlı Ferisilerin öğrencileri, ama senin öğrencileri hızlı değil mi?

2.19

İsa onlara cevap verdi: bridechamber ve Can Çocuk damat onlarla, hızlı iken? Sürece yanlarında damat var, onlar hızlı olamaz.

2.20

damat götürüleceği günler gelecek, ve sonra da oruç o gün olacak.

2.21

Kimse eski bir bez üzerinde yeni bir bez sews; Başka yeni dolum-up eski ve kötü bir kira alır.

2.22

Ve hiç kimse, eski tulumlara yeni şarabı koyar; Aksi takdirde şarap derileri ve şarap ve derileri kaybolur patlama olacak; ancak yeni şişeler içine yeni şarap koymak gerekir.

2.23

O buğday alanları ile gitti, Şabat günü oldu. Müritleri, yolda, kulakları koparmak başladı.

2.24

Ferisiler ona şöyle dedi: Hani, neden Şabat Günü helal olmaz ne yapacağız?

2.25

İsa onlara cevap verdi: Eğer okumak hiç var ne yaptığını ihtiyacı vardı ve aç iken Davut yaptım, o ve onunla birlikte olanların;

2.26

nasıl o Aviyatar zamanında yüksek rahip Tanrı’nın evine girdi, ve rahipler yemesine izin ve onunla birlikte olanlara da verdi olan gösteri ekmek, ate?

2.27

Onlara şöyle dedi: Şabat Sabbath için adam değil, adam yapıldığı,

2.28

böylece İnsanoğlu bile Sabbath Rabbidir.

Mark 3

3.1

Ve o sinagog içine tekrar girdi. Ve solmuş el vardı bir adam vardı.

3.2

Onu suçlamak olabilir; Onlar o Şabat Günü hastaları iyileştirecek mi görmek için, onu izledi.

3.3

Ortasında Kalk: İsa solmuş el vardı adam dedi.

3.4

Sonra onlara şöyle dedi: Bu hayatını kurtarmak için veya öldürmek, iyi yapmak ya da zarar vermeyi Şabat günü yasal mı? Ama sessiz idi.

3,5

Yani, öfke ile onları etrafa, onların kalplerinin sertliği için üzüldü ediliyor, o adama şöyle dedi: senin elini ileri uzat. O uzanmış ve onun eli restore edilmiştir.

3.6

Ferisiler dışarı çıktı ve hemen onu yok nasıl Hirodes yanlılarıyla birlikte avukatı aldı.

3.7

İsa havarilerine denize çekildi. Büyük bir kalabalık Celile onu izledi;

3.8

Yahudiye ve Kudüs ve Idumaea gelen ve Ürdün ötesinden ve ve bütün yaptıkları işitme Sur ve Sayda, büyük bir kalabalıkla, hakkında, yanına geldi.

3.9

O her zaman kalabalık tarafından basılacak etmemek için, elinde bir küçük tekne tutmak için havarilerine talimat verdi.

3.10

O pek çok insan iyileştikten için, onun üzerine basıldığında hastalıklar vardı herkese ona dokunmak.

3.11

kirli ruhlar, onu görünce, ondan önce düştü ve haykırdı: Sen Tanrı’nın Oğlu.

3.12

Ama o sertçe onu bilinen yapmamaya onları uyardı.

3.13

O dağa çıktım; O istediği o çağırdı ve onlar ona geldi.

3.14

O, onunla birlikte olmak, oniki atandı

3.15

ve şeytanları kovmak için güç vaaz gönderebilirsiniz.

3.16

O Peter’ı adında Simon;: İşte o oniki kurar

3.17

Jacques Zebedee ve John Jacques kardeşi oğlu, kime o Thunder oğlu anlamına adını Boanerges verdi;

3.18

André; Philippe; Bartholomew; Matta; Thomas; Jacques Alpheus oğlu;Thaddeus; Simon Canaanite;

3.19

ve Yahuda İskariyot, aynı zamanda ona ihanet eden.

3.20

Onlar evine gittik ve onlar bile ekmek yemek değil ki çokluk, tekrar bir araya çıkar.

3.21

İsa’nın anne oluyor onu ele geçirmek için geldi ne duydum; dediler için, Kendisi yanında.

3.22

Ve indi din bilginleri Kudüs O Beelzebub indirdiği, bahsedilen; o şeytanları sürücüler cinlerin prensi gereğidir.

3.23

İsa onları çağırdı ve benzetmelerle onlara dedi: Şeytan Şeytan dışarı atmak Nasıl?

3.24

Bir ülke kendi içinde bölünmüşse ise, bu krallık duramaz;

3.25

Bir ev kendi içinde bölünmüşse, bu ev ayakta kalamaz.

3.26

Şeytan kendisi karşı arttı Eğer o duramaz, bölünmüş, ama tüm onun üzerinde olduğunu.

3.27

Hiç kimse, güçlü bir adamın evine girip o ilk güçlü adam bağlamak hariç, onun mallarını yağma olabilir; sonra onun evini yağma edecektir.

3.28

Bütün günahlar erkeklerin oğlu affetmiş olacak ve onlar mutlak ne küfrediyor Size doğrusunu söyleyeyim,;

3.29

ama Kutsal Ruh’a karşı küfreden kim asla af var, ama sonsuz bir günah işlemiş olur.

3.30

Onlar, O kirli ruhu olduğunu söyledi çünkü bu dedi.

3.31

Orada daha sonra annesini geldi ve kardeşleri geldi ve dışarıda duran, gönderildikleri ve onu aradım.

3.32

Bir kalabalık annen ve kardeşlerin dışarıda seni arıyor, Hani onun etrafında oturan ve söyleniyordu.

3.33

Ve o benim annem kim ve kardeşlerim kim dedim?

3.34

Sonra onun etrafında oturmuş olanlar baktı, Hani, diyor, annem ve kardeşlerim.

3.35

Tanrı’nın isteğini yapar kim için, aynı kardeşim, ablam ve annem olduğunu.

Mark 4

4.1

O onun etrafında toplanan büyük bir kalabalık, o gitti. Deniz kenarında öğretmeye yeniden başladı ve denizde bir tekne içinde oturdu. Bütün kalabalık arazi üzerinde oldu.

4.2

Onlara benzetmelerle birçok şey öğretti ve onun öğretim onlara:

4.3

Dinle. Bir sower ekmeye çıktı.

4.4

O ekti gibi, bazı tohumlar yolda düştü ve kuşlar gelip onu yedi.

4,5

Bazıları pek toprak vardı kayalık zemin üzerinde düştü; yeryüzünde hiçbir derinliği vardı çünkü hemen fırladı;

4.6

Güneş topu ağlara ama onlar yanmış ve kökleri kuruyup bulundu.

4.7

Ve bazı dikenler arasında düştü ve dikenler büyüdü ve onu boğdu, ve hiçbir meyve vermiştir.

4.8

Ve diğer iyi yere düştü ve meyve, altmış büyüyor ve artan otuz verimli ve yüz kat vermiştir.

4.9

Sonra şöyle dedi: kulaklarını indirdiği O duymak.

4.10

Yalnız iken, on iki ile etrafındakiler benzetmelerle sordum.

4.11

Onlara şöyle dedi: Tanrı’nın krallığının gizemini verilmiş etmek; ancak bu dış her şey için benzetmelerle olduğu;

4.12

Onlar algıladıkları bkz olmayabilir ve görme ve bunlar dönüştürülmesi gerektiğini, ve günahları bağışlanmış olmalıdır diye, onlar anlamak duymak olmayabilir ve işitme olduğunu.

4.13

Onlara şöyle dedi: değil bu benzetmeyi anlamıyor musunuz? Nasıl bütün benzetmelerle anlayacaksınız?

4.14

sower sözcüğü eken.

4.15

Bazı sözün ekildiği yerde yol boyunca vardır; Onlar duyunca, hemen şeytan gelir ve onları ekilen sözü alır götürür.

4.16

Diğer, benzer şekilde, taşlı zeminde ekilir; Onlar kelimesini duyunca, onlar hemen sevinçle onu alırsınız;

4.17

ancak sorun veya zulüm olduğunda derhal rahatsız oluyor, çünkü kelimenin geliyor, kendilerini hiçbir kök var, ama tahammül ve.

4.18

Diğerleri dikenler arasında ekilen; Onlar, kelimeyi duymak olanlardır

4.19

ancak yaş umurunda ve zenginliğin dolandırıcılık ve diğer şeyler arzularını yerine getirmek, bu kısır hale sözcüğü choke.

4.20

Diğerleri iyi zeminde ekilir; onlar kelime duymak ve onu kabul ediyorum ve meyve, otuz, altmış ve yüz kat ayı olanlardır.

4.21

Onlara, bir lamba yapar getirin ve bir kile altına koymak, ya da yatağın altına dedi? Bir stand koymak değil mi?

4.22

Ne ortaya edilmeyecektir şey sır; ortaya edilmeyecektir kaplı bir şey yoktur için.

4.23

Herkes duymak için kulakları varsa, onu dinleyelim.

4.24

Onlara şöyle dedi: atın ne duymak kulak. size ölçmek ölçü sunulacaktır ve size verilecektir.

4.25

Her biri kim için; ama ondan bu onun indirdiği bile uzak alınacaktır değil indirdiği.

4.26

O yüzden Tanrı’nın krallığı olduğunu söyledi bir adam toprağa tohum atmak gerekir gibi;

4.27

o ya da saat, gece ve gündüz, tohum filizi uyur ve büyür olsun, o bilir nasıl.

4.28

Toprak, kendisini ilk bıçağı, daha sonra kulak, kulağın sonra tam tahıl üretir;

4.29

meyve olgun olduğunda hasat gelmiştir çünkü, o, orak koyar.

4.30

Ve o Tanrı’nın krallığını karşılaştırmak, ya da ne mesel biz yerine getirecektir Ne dedi?

4.31

Bu, yeryüzünde ekilen zaman, yeryüzündeki tüm tohumların en küçüğü olan hardal tohumu, bir tane gibidir;

4.32

Henüz o kadar büyür ve tüm otlar daha büyük olur ve hava kuşlar onun gölgesinde köşkü böylece, ortaya büyük dalları koyar ekilir zaman.

4.33

Bunu duymak başardık ve bunun gibi birçok benzetmelerle ile o kelimeyi konuştu.

4.34

O bir mesel olmadan onlarla konuşmadı; ama özel o havarilerine her şeyi açıkladı.

4.35

Aynı gün, akşam, İsa dedi ki: diğer tarafa gidelim.

4.36

Kalabalık dismissing sonra, oydu tekne içine götürdü; Onunla başka tekneler de vardı.

4.37

Ve orada büyük bir fırtına çıktı ve şimdi tam böylece dalgalar, tekne içine yendi.

4.38

Ve o yastığı üzerinde kıç uyuyordu. Onlar, Usta, carest sen biz helak değil onu uyandırdı ve ona şöyle dedi?

4.39

O kalktı rüzgarı azarladı ve deniz, Barış dedi! kapa çeneni! Ve rüzgâr durdu ve büyük bir sakin oldu.

4.40

Onlara şöyle dedi: Neden bu kadar korkarlar? Nasıl hiçbir inanç var?

4.41

Ve onlar korkuyor boğaz idi ve hatta rüzgar ve deniz itaat olduğunu, birbirlerine, insanın ne şekilde bu olduğunu söyledi?

Mark 5

5.1

Onlar Gadarenes ülkede, denizin diğer tarafında ulaştı.

5.2

O tekne dışında iken ve orada mezarların dışında onu belli bir adamla tanıştım ve kirli bir ruhu vardır.

5.3

Kim mezarların arasında yaptığı konut vardı ve kimse bile bir zincir ile onu bağlamak olabilir.

5.4

Sık sık için o zincirlerini vardı ve zincirler bağlı olmuştu, ama o zincirleri kırdı ve zincirlerini kırık ve kimse onu etkisiz hale getirmek için gücü vardı.

5.5

Bu ağlama ve taşlarla kendini kesme, mezarlar arasında ve dağların her zaman gece ve gündüz oldu.

5.6

O uzaktan İsa’yı görünce koştu ve ona ibadet,

5.7

ve yüksek sesle bağırdı: İsa, yüce Tanrının Oğlu, bana ve sana ne yaptı?Ben bana eziyet değil, Tanrı adına size yalvarıyorum.

5.8

Melek ona şöyle dedi için, adam kirli ruh dışarı gel!

5.9

Ve o senin adın nedir, diye sordu? İsmim biz çoktur için, diye yanıtladı, Legion olduğunu.

5.10

Ve o ülke dışına göndermek için onu yalvardı.

5.11

Domuz besleme büyük bir sürüsü dağlara vardı.

5.12

Ve şeytanlar onlara girebilirler ki domuzların içine bizi Gönder, diyerek onu yalvardı.

5.13

Onları izin verdi. Ve kirli ruhlar çıktı ve domuzların içine girdi: ve sürü denize dik bir yerde aşağı şiddetle koştu: yaklaşık iki bin vardı ve denizde boğularak bulundu.

5.14

Onları beslenen olanlar kaçtı ve kentte ve kırsal kesimde söyledim.İnsanlar ne olduğunu görmek için dışarı çıktı.

5.15

Onlar İsa’ya geldi ve giysili ve Aklı başında, otururken, lejyon vardı demoniac gördü; ve onlar korktular.

5.16

Ne olduğunu görmüştü olanlar demoniac ve domuzlara ne olduğunu onlara söyledim.

5.17

Sonra onların topraklarını terk etmek İsa’yı yalvarmaya başladı.

5.18

O tekneye tırmandı gibi-iblis sahip olmuştu onunla kalmak için izin istedi.

5.19

İsa ona izin, ama ona şöyle dedi vermedi: için, evinize gidin ve Rab yapmış ne kadar onlara ve o size merhamet vardı ne.

5.20

O gitti ve İsa onun için yaptıklarını Dekapolis’te duyurmaya başladı. Ve tüm hayran kalmıştık.

5.21

İsa diğer tarafa döndü tekne, büyük bir kalabalık onun etrafında toplandı. O deniz kenarında idi.

5.22

Sonra, içgörü olan onun ayaklarına kapandı Jairus adında sinagog yöneticilerin, biri geldi

5.23

ve ona bu acil isteği verdi: Benim küçük kızım sonunda ellerini bırakır, gelmek olduğunu, bu yüzden iyileşmiş ve canlı olabilir.

5.24

İsa onunla birlikte gitti. Büyük bir kalabalık izledi ve onu bastırdı.

5.25

Şimdi kan oniki yıllık bir sorunu vardı bir kadın vardı.

5.26

O birçok hekimlerin birçok şey geçirmiş ve o vardı tüm geçirmişti ve o hiçbir şey daha iyisini, ama oldukça kötü büyüdü oldu.

5.27

İsa’nın duymuş, arkasında kalabalık geldi ve onun giysi dokundu.

5.28

She için şöyle dedi: Ben sadece onun giysilerini dokunursanız, ben bütün olacaktır.

5.29

O an kan kaybı durdu ve o onun ızdırap iyileşti olduğunu bedeniyle hissetti.

5.30

İsa hemen o erdem onu ​​dışarı gitmişti kendisi bilerek; ve kalabalığa dönerek, o kim elbiselerimi dokundu dedim?

5.31

Müritleri Bana kim dokundu, Sen binlik seni thronging sayıda görmek ve sayest, ona dedi?

5.32

Ve o yapmıştı kim olduğunu görmek için etrafına bakındı.

5.33

Ama kadın ona ne olduğunu bilmeden, korkarak ve titreyerek geldi ve onun ayaklarına kapandı ve ona tüm gerçeği anlattı.

5.34

Ama İsa, kızı, senin inanç seni kurtardı indirdiği ona dedi; barış içinde gidin ve senin veba bütün olmak.

5.35

Henüz sözlerini ilettiler ederken, sinagog kıyafetleri, Thy kızı öldü bahsedilen hükümdarı geldi; neden Usta başka?

5.36

Ama İsa, ne olursa olsun bu kelimelerin, sinagog hükümdarı dedi ki: Korkma, sadece iman değil.

5.37

Ve o kimse Peter, Jacques ve John Jacques kardeşi hariç, ona eşlik izin verdi.

5.38

Onlar sinagog hükümdarı evine geldi ve kargaşa görünce, insanlar ağlıyor ve feryat.

5.39

O gitti ve neden siz bu ado yapmak ve neden ağlıyorsun, onlara şöyle dedi? Çocuk ölü ama uyku değildir.

5.40

Ve ona güldüler. Sonra hepsini söndürmek sahip, onunla baba ve çocuğun annesi ve ona eşlik ve çocuğun bulunduğu odaya gitti olanlar taketh.

5.41

O kalkmak, diyorum, Küçük kız, yani, Talitha Koumi eliyle onu yakaladı ve dedi.

5.42

Hemen kız ayağa kalktı ve yürümeye başladı; için o on iki yaşındaydı. Ve onlar büyük ölçüde şaşırdılar.

5.43

Ve o hiç kimse bunu bilmeli straitly onları ücret; ve o kıza oda vermelerini söyledim.

Mark 6

6.1

İsa orada bıraktı ve onun vatan için gitti. Müritleri onu izledi.

6.2

Sabbath geldiğinde havrada öğretmeye başladı. Bu adama bunları gelip nasıl duydum Birçok kişi söyleyerek, hayret? Ne kendisine verilen bilgelik ve onun elleriyle nasıl böyle güçlü eserler dövme var?

6.3

Bu marangoz, Meryem, Jacques, Joseph, Yahuda ve Simon kardeşi oğlu değil midir? Ve onun kardeşleri, burada bizimle birlikte değil mi? Ve onlar için rahatsız oldu.

6.4

Ama İsa onlara dedi: Bir peygamber kendi akrabaları arasında ve kendi evinde, memleketi dışında onur olmadan değildir.

6.5

O bir kaç hasta insanların üzerine ellerini koydu ve onları iyileştirdi dışında, orada hiçbir mucizeler yapamadı.

6.6

Ve o nedeniyle küfür şaşırdı. İsa öğretim köyleri hakkında yuvarlak gitti.

6.7

Sonra Oniki denilen ve Onlara kötü ruhlar üzerinde güç veren, onları ikişer ikişer halk arasına göndermeye başladı.

6.8

O bir personel dışında yolculuk için hiçbir şey götürmelerini talimat; hiç ekmek, hiçbir çantası, kemerlerine hiçbir para;

6.9

sandalet giymek değil, iki tunikler koymak.

6.10

Sonra ne ev size, girin oradan yola kadar orada kalmak, onlara şöyle dedi.

6.11

Ve bir yerde varsa sizi almak veya dinlemek, oradan kendinizi kaldırmak, onlara bir tanıklık için ayaklarınızı tozu silkeleyin yok insanlar.

6.12

Ve onlar gitti ve onlar tövbe vaaz.

6.13

Onlar birçok cini kovdu ve hasta ve iyileşmiş olan birçok yağ ile yağlanmış.

6.14

Kral Herod ismi bilinen olmuştu İsa’nın, duydum, ve şöyle dedi: Vaftizci Yahya’nın ölümden yükseldi ve onu merak aracılığıyla nedeni budur.

6.15

Diğerleri O İlyas olduğunu söyledi. Ve diğerleri O peygamberlerin gibi bir peygamber olduğunu söyledi.

6.16

Herod bu duyunca Ancak, yükselen kim o, ben idam John, dedi.

6.17

Onu evli çünkü, Herod için kendini John tutuklayan ve Herodias hesabına cezaevinde Philip kardeşinin eşi bağladı,

6.18

John ona şöyle dedi: Bu sana senin kardeşinin karısı olmasına izin verilmez.

6.19

Herodias ona karşı kendini ayarlamak ve öldürmek arzu.

6.20

Ama yapamadı; Herod için onu adil ve kutsal bir adam olmak için bilerek, John korkuyordu; o korumalı ve onu dinledikten sonra, o çok şey yaptı ve memnuniyetle duydum.

6.21

Uygun bir gün gelip zaman ve onun doğum günü o Herod onun lordlar, yüksek kaptanlar ve Celile baş siteleri için bir akşam yemeği yaptı.

6.22

Herodias kızı Odaya geldi; O dans ve Herod’u ve onun Konuklar memnun.Kral damsel dedi: Sen solgunluk bana ne ait değildir, ve ben vereceğim.

6.23

Ve o, benim krallığının yarısını bile size verecek ne bana sormak küfretti.

6.24

Dışında olmak, o ne sormak zorundadır, annesine söyledi? Ve dedi: Vaftizci Yahya’nın başı.

6.25

O hemen krala acele ile ve ona bu isteği anlattı: Ben bir tabakta seferde Vaftizci Yahya’nın başını bana vermeni istiyorum.

6.26

Kral üzüldüm; ancak, çünkü onun yemin ve misafirler, onu reddetmek olmaz.

6.27

O yerinde bir bekçi gönderdi ve Vaftizci Yahya’nın başını getirmek buyurdu.

6.28

muhafız gitti ve cezaevinde onu idam ve bir tepside başını getirdi. O kıza verdi, kız annesine verdi.

6.29

Ve müritleri bunu duydu, onlar geldi ve cesedini aldı ve bir mezara koydu.

6.30

Elçiler İsa’ya kendilerini toplandılar ve tüm yaptıklarını söyledim ve hepsi öğretmişti.

6.31

İsa onlara dedi: Bir çöl yerine ayrı gel ve biraz dinlen. Orada geliyor ve gidiyor çok vardı ve onlar bile yemek için zaman yoktu.

6.32

Bu yüzden ıssız bir yere gitmek için bir tekne dışarı gitti.

6.33

Birçok kişi gidiyor onları gördüm ve onları tanıdı ve yürüyerek tüm şehirler ve onlar gittiğini yerde önlerinde koştu.

6.34

O karaya gittiğinde, büyük bir kalabalıkla gördüm ve onlar bir çoban olmadan koyun gibi çünkü, onlar için şefkat ile taşındı; ve onlara çok şey öğretmeye başladı.

6.35

Saat geç zaten olduğu gibi, müritleri ona geldi ve yer çöl, ve Zaman dilimi geçmiş olduğunu söyledi;

6.36

Onlar etrafında ülke ve köylere gidip kendilerine yiyecek bir şeyler satın olabilir, onları uzak gönder.

6.37

İsa, onlara şu karşılığı verdi siz onları yemeye verin. Ama biz gidip iki yüz pence ekmek satın almak ve onlara yiyecek bir şeyler vereyim, ona dedi?

6.38

Onlara şöyle dedi: Kaç ekmeğiniz var? Kontrol edin. Onlar diyorlar, Five, ve iki balık biliyordu.

6.39

Ve o, tüm yeşil çim üzerine şirketler tarafından oturup yapmak onlara buyurdu

6.40

ve onlar yüzlerce ve ellili satır oturdu.

6.41

O beş ekmekle iki balığı aldı ve göğe bakarak, o şükretti. Sonra somunları kırdı ve kalabalık önce ayarlamak için öğrencilerine verdi. O da hepsinin arasında iki balık bölünmüş.

6.42

Hepsi, yediler ve doldurulmuş

6.43

ve ekmek parçaları ve ne balık bırakıldı tam on iki sepet aldı.

6.44

Somunları yiyenlerin beş bin erkekti.

6.45

Hemen İsa kalabalığı işten iken müritleri, tekne içine almak ve Bethsaida diğer tarafta dediler ondan önce gitmek yaptı.

6.46

O dönmüştü, o dua etmek için dağa gitti.

6.47

Akşam geldiğinde, tekne o karada yalnız denizin ortasında oldu ve.

6.48

Onlara kürek emekçi gördüm; Rüzgar için aykırıdır. Gecenin dördüncü saatine o denizde yürümek, onlara geldi ve geçti olurdu.

6.49

Onlar onu denizde yürümek görünce, onlar bir hayalet oldu ve haykırdı sözde;

6.50

hepsi onu gördü ve sorunlu çünkü. Ve hemen İsa söyleyerek, onlara konuştu: ben değil, korku Merak etmeyin!

6.51

Sonra tekne içine onları çıktım, rüzgar kesildi. Onlar kendilerini tüm hayret ve hayret;

6.52

Onların kalbi katılaşmış, çünkü onlar, somun hakkında anlaşılmış değil çünkü.

6.53

Onlar üzerinden geçmişti sonra, Celile arazi geldi ve onlar indi.

6.54

Onlar tekneden dışarı edildi, insanlar, hemen onu tanıdı olan

6.55

Yuvarlak hakkında koştu ve onlar o olduğunu duydum her yerde paspaslar hasta getirmek başladı.

6.56

Diye girilen yerlerde, köylerde, şehirlerde veya, ya da ülkeye, onlar pazarları hasta koydu ve onlar sadece giysisinin etek dokunmak diye ona yalvardı. Ve kendisine dokunan herkesi iyileşti.

Mark 7

7.1

Ferisiler ve din bilginleri, Kudüs’ten gelen, İsa’ya araya geldiler.

7.2

Onlar yıkanıp değil, demek ki, onun öğrencilerinden bazılarının defiled ellerle yemek yiyorlar gördüm.

7.3

Onlar büyüklerinin geleneklerine göre, ellerini yıkamak sürece Ferisiler ve tüm Yahudiler yemem için;

7.4

Onlar piyasadan geldiklerinde yıkama sürece ve onlar yemem. Onlar hala bardak, testiler ve pirinç gemilerin yıkanması gibi, orada başka bir çok şey var.

7.5

Ve Ferisiler ve din bilginleri neden müritleri büyükleri geleneği takip fakat yıkanmamış ellerle ekmek yemiyorum, sordum?

7.6

İsa yazıldığı gibi münafıklar, iyi, senin Esaias peygamberlik yaptı yanıtladı: Bu halk, dudaklarıyla beni onurlandırdı, ama yürekleri benden uzaktır.

7.7

Boşuna yapmak onlar doktrinleri erkeklerin emir öğretmenlik, bana kulluk edin.

7.8

Tanrı buyruğunu bir kenara bırakan, siz erkeklerin geleneği tutun.

7.9

Onlara, Tam kuyu siz, Tanrı buyruğunu reddetmek kendi geleneğini devam dedi.

7.10

Musa için şöyle dedi: Senin baba ve annene saygı göstereceksin; ve, o kim babası veya annesi ölümle cezalandırılır küfürler.

7.11

Bir adam babasını ya da annesini söylerse Ama, demek, beni Corban olduğunu I olabilir ne demek olduğunu Tanrı’ya bir teklif,

7.12

artık, onu babası veya annesi için her şeyi yapalım

7.13

Eğer aşağı teslim olduğunuz geleneği Tanrı’nın sözünü yapma. Ve diğer pek çok böyle şeyler.

7.14

Sonra O’na insanları aramıştı, şöyle dedi: Bana her dinleyin ve anlayın.

7.15

Ona giren, onu defile ki bir adam dışında hiçbir şey yoktur; ama ne adam çıkıyor, onu kirleten budur.

7.16

Herkes duymak için kulakları varsa, onu dinleyelim.

7.17

O eve girdiğinde, kalabalıktan uzak, müritleri ona benzetmeyi sordu.

7.18

Onlara şöyle dedi: Ayrıca, sen aptalca mı? Onu defile bir adam dışarıdan girdiği hiçbir şey anlamıyorum;

7.19

Tüm gıdalar tasfiye, bunun için onun kalbine ancak karnına içine gitmez ve taslak içine dışarı gidiyor.

7.20

O Ne bir adam çıkıyor bir adam kirleten budur, dedi.

7.21

Içinden, erkeklerin kalbine dışarı için kötü düşünceler, zina, fornications, cinayetleri devam

7.22

hırsızlık, açgözlülük, kötülük, hile, şehvet uyandırma, bir nazar, küfür, gurur, aptallık.

7.23

Bütün bunlar kötü şeyler içinden gelen ve insanı kirletir.

7.24

Sonra İsa oradan gitti ve Sur ve Sayda kıyılarında içine ayrıldı. O bir eve girdi ve hiçbir erkeğin bilmesi gerekir ama o sakladı olamazdı.

7.25

Onu duydum kimin genç kızı bir kirli ruhu vardı belli bir kadın için, gelip ayaklarına düştü.

7.26

kadın Yunanca, Syrophoenician kökenli idi. Kızına dışarı iblis döküm için yalvardım. İsa dedi ki,

7.27

Çocukların ilk doldurulacak edelim: Bu iyi değil, çünkü çocukların ekmeğini alıp köpeklere atmak için.

7.28

Evet, Rab, onu yanıtladı ama masanın altında köpekler çocuk kırıntısı yiyin.

7.29

Bunu söylerken go, iblis kızınızı bıraktı çünkü Sonra dedi.

7.30

Eve gittiğinde ve o yatakta yatarken çocuk, şeytan dışarı gitti bulundu.

7.31

İsa Dekapolis sınırlarını geçerek Lastik bölgeyi terk ve Celile Denizi ile Sidon geldi.

7.32

Ona zorluk konuşan vardı sağır bir adam getirdiler ve onlar ona el koymak için onu yalvarıyoruz.

7.33

O, kalabalıktan kenara götürdü kulaklarına parmaklarını koymak ve kendi tükürük ile onun dilini dokundu;

7.34

Ardından, göğe bakarak, o kendini açmak, demek ki, Ephphatha, içini çekti ve dedi.

7.35

Ve onun kulakları onun dilini serbest açıldı ve o çok iyi konuştu.

7.36

İsa kimseye söylemememi bunları emretti; ama onları ücret daha fazla onlar ilan etti.

7.37

Onlar, O her şeyi yapmış indirdiği söyleyerek, ölçüsüz şaşırdılar; o bile sağır duymak ve dilsiz konuşuyoruz yapar.

Mark 8

8.1

O günlerde, çok sayıda yeniden bir araya varlık ve yemek için bir şey olan, İsa havarilerine denir ve onlara şöyle dedi:

8.2

Ben, çok sayıda merhamet var Şimdi üç gün, çünkü onlar benimle devam ediyor ve yedikleri bir şey var.

8.3

Onları göndermek eve açlık güçleri yolu cevapsız; bazıları uzak geldi çünkü.

8.4

Müritleri ona cevap verdi: Nasıl bir adam çölde burada ekmek bu adamları tatmin edebilir?

8.5

İsa onlara sordu, Kaç ekmeğiniz var? Yedi, dediler.

8.6

Ve o kalabalık oturup buyurdu, Sonra yedi ekmeği aldı ve verdi teşekkürler ve fren ve dağıtmak için öğrencilerine verdi; ve kalabalık önce bunları.

8.7

Onlar birkaç küçük balık vardı ve İsa aynı zamanda dağıtım yapılan şükretti.

8.8

Onlar yediler ve dolduruldu: ve onlar kaldı parçalarının tam yedi sepetleri aldı.

8.9

Yaklaşık dört bin edildi. Ve onları gönderdi.

8.10

Hemen müritleri ile tekne içine aldım ve Dalmanutha bölüme geldi.

8.11

Ferisiler dışarı çıktı ve İsa ile tartışmaya ve onu test etmeye başladı, ondan gökten bir belirti aradı.

8.12

Ve onun ruhu derinden içini çekti ve, neden bu kuşak bir belirti aramak mu dedim? Sanırım bu nesil bir işaret verilmeyecektir Size doğrusunu söyleyeyim,.

8.13

Ve onları bıraktı ve tekne içine giren, diğer tarafa ayrıldı.

8.14

Ve onlar ekmek almak için unuttum; Onlar tekne onlarla vardı.

8.15

Ve o onları Dikkatli ve Ferisilerin mayasından ve Hirodes’in mayasından sakının diyerek suçladı.

8.16

Ve onlar hiçbir ekmek var çünkü öyle diyerek kendi aralarında tartışarak.

8.17

İsa, onu algılama onlara dedi: Neden ekmek yok akıl mı? Henüz anlamıyorum, ve anlamıyorsun?

8.18

Eğer inat ettiniz mi? Gözleri olması, görmüyor musun? Ve kulakları olan, siz değil duydun mu? Ve sen hatırlıyor musun?

8.19

Ben beş bin arasında beş somun kırdı zaman, kaç sepet dolu parçalarının sürebilir ki? Oniki, dediler.

8.20

Ve ben kaç sepet dolu parçalarının kadar sürdü dört bin, yedi somun kırdı? Yedi, dediler.

8.21

Ve şöyle dedi: Henüz anlamıyor musun?

8.22

Onlar Bethsaida geldiler; ve onlar dokunmak için yalvardım, ona kör bir adam getirdiler.

8.23

O elle kör adamı aldı ve köy dışında götürdü; ve onun gözlerinin tükürmek ne zaman, ellerini koydu ve o bir şey gördüm sordum.

8.24

Ben yürüyen ağaçlar gibi onları görmek için, O erkek görmek, baktı ve dedi.

8.25

Onun gözlerinin üzerine tekrar ellerini koymak; Onu baktığınızda ve o restore ve her şeyi açıkça gördüm.

8.26

Ve o köye gitme diyerek, evine yolladı.

8.27

Erkekler Ben böyle diyorsun: o onları yolu bu soru sordu İsa Caesarea Philippi kasabaları içine, müritleri ile gitti?

8.28

Onlar, John the Baptist yanıtladı; kimi İlyas, peygamberlerin diğerleri birini söylüyorlar.

8.29

Ve sen, diye sordu onlara, ben kimim dersiniz? Peter ona cevap verdi: Sen Mesih sanat.

8.30

İsa herkese onu bu demek değildir onları uyardı.

8.31

Sonra çok acı çekmesi ve yaşlılar ve baş rahip ve din bilginleri tarafından reddedilebilir ve İnsanoğlu öldürdü olması, onlara öğretmeye başladı ve bu Üç gün sonra tekrar yükselir.

8.32

O açıkça söyleyerek söyledi. Ve Petrus O’nu bir kenara aldı ve onu azarlamak başladı.

8.33

Ama İsa torna ve havarilerine görünce, arkamda Şeytan sana alın diyerek, Peter azarladı! Tanrı’nın şeyleri anlayamıyorum, çünkü sadece insan düşüncelerini sensin.

8.34

Ve onun öğrencileriyle birlikte kalabalık denilen, şöyle dedi: kimse benden sonra gelirdi, kendini inkâr etsin, çarmıhını alıp beni takip edin.

8.35

Kim hayatı onu kaybedersiniz kurtarmak, ama kim benim uğruna hayatını kaybeder ve gospel en kaydeder olacaktır için.

8.36

Ve ne bütün dünyayı kazanıp, henüz ruhunu kaybetmek bir adam kar eder?

8.37

Bir adam ruhu karşılığında ne vereceksiniz?

8.38

O kutsal meleklerle birlikte Babası’nın görkemi içinde geldiğinde bana ve bu vefasız ve günahkâr kuşağın benim kelimelerin utanıyor kim için, İnsanoğlu onu mahçup olacaktır.

Mark 9

9.1

Onlara şöyle dedi: Ben size gerçeği onlar Tanrı’nın krallığının gücü ile gelip görmeden ölümü tadacaktır olmaz burada olanların bazıları söyle.

9.2

Ve altı gün sonra İsa Peter, Jacques ve John ile aldı ve yüksek bir dağa onları uzağa götürür. Onlara önce Transfigured edildi;

9.3

Onun giysiler onları çamaşır suyu verebilecek yeryüzünde hiçbir dolgun olduğunu, yoğun beyaz, parlak oldu.

9.4

İlyas ve Musa İsa ile konuşurken, onlara göründü.

9.5

Ve Petrus cevap, İsa’ya dedi: Haham, biz burada iyidir; Bizi üç çadır, sizin için bir tane, Musa diğeri İlyas için bir yapalım.

9.6

Onlar korktular için o demek değil ne biliyordu.

9.7

Bir bulut onları gölgeledi ve buluttan bir ses geldi: Bu benim sevgili oğlu olduğu; onu dinleyin!

9.8

Ve aniden yuvarlak hakkında bakarak, ve sadece onlarla İsa’yı gördü.

9.9

Onlar dağdan indi, o İnsanoğlu ölümden yükseldi kadar, onlar ne görmüştü hiç kimseye anlatmak için onları suçladı.

9.10

Onlar ölü yükselen neler sorgulama, kendileri ile söyleyerek devam etti.

9.11

Öğrencileri sordum: Neden din bilginleri İlyas ilk gelmelidir böyle diyorsun?

9.12

O İlyas ilk gelen ve her şeyi geri gelmez, cevap verdi. Ve neden o çok acı çekmesi ve hor görülecek İnsanoğlu’nun yazılır?

9.13

Ama İlyas geldi ve onlar memnun olarak onun yazılı olduğu gibi onlar onu tedavi olduğunu söyleyecektir.

9.14

Onlar öğrencilerine geldiğinde, onlar çevresinde büyük bir kalabalığın gördüm ve din bilginleri onlarla savunarak.

9.15

En kısa sürede kalabalık onu görünce, büyük ölçüde hayran ve onu karşılamak için çalışmakta.

9.16

O onlarla ne görüşüyorlar, diye sordu?

9.17

Ve kalabalık bir ben sana bir aptal ruhu indirdiği oğlumu getirdim, Öğretmen ona cevap verdi.

9.18

Onu yakalar her yerde, onu aşağı atar; köpükler ve dişlerini biler ve sert olur. Bunu dışarı atmak için öğrencilerine başvurdum, ve başaramadılar.

9.19

Faithless, İsa ne kadar seninle, olacaktır onlara dedi? Seni ne kadar acı olacaktır? Onu bana getirin. Ona getirdi.

9.20

Onu görünce ve en kısa sürede, ruhu onu kıvranmak; O yere düştü ve köpürme wallowed.

9.21

Babasını sordu, ne kadar süre onunla böyle olmuştur? Çocukluğundan beri, diye cevap verdi.

9.22

Ve sık sık onu yok etmek için ateşin içine onu dökme ve suya indirdiği.Eğer her şeyi yapabilir Ama, eğer bizim yardıma gelip bize merhamet var.

9.23

İsa sen canst olursa … Her inanan onun için mümkündür, ona şöyle dedi.

9.24

Hemen Çocuğun babası bağırdı, sanırım! Benim inançsızlık sen yardım et!

9.25

Sağır ve dilsiz bir ruh, sana emrediyorum, ondan çıkıp, ve daha fazla girin: İsa söyleyerek, insanların koşarak geldi gördüm kirli ruhu azarladı.

9.26

Ve o çığlık ve büyük şiddetle sallayarak dışarı çıktı. Birçok öldüğünü söyledi ki o, ölü oldu.

9.27

Ama İsa onu elinden aldı ve onu kaldırdı. Ve o kalktı.

9.28

Eve gelip zaman onu dışarı atmak yok Neden müritleri, özel sordum?

9.29

Il leur dit: Cette espèce-là ne peut sortir que par la prière.

9.30

Onlar oradan ayrıldı ve Celile geçti. İsa kimsenin bilmesini istemiyordu.

9.31

O kendi öğrencilerine öğrettiği ve onlara dedi için: İnsanoğlu insanların eline ihanet olacaktır; onlar idam edildikten sonra, o artacak onu öldürmek ve üç gün olacaktır.

9.32

Ama söyleyerek anlamak ve ona sormak korkuyorlardı vermedi.

9.33

Onlar Kefernahum’a geldiler. O evde iken o yolda tartışırken ne diye sordu?

9.34

Onlar büyük kim hakkında kendi aralarında tartışmalı olduğu için ama onlar sessiz kaldı.

9.35

Sonra oturdu oniki çağırdı ve onlara şöyle dedi: herkes ilk olmak istiyorsa, o bütün bütün ve kulunun son olacaktır.

9.36

Ve o küçük bir çocuk aldı ve onu aralarında durmak ve onun kollarında onu alarak vardı, şöyle dedi:

9.37

Kim böyle bir çocuk kendim aldığı benim adıma ağırlıyor; Kim, beni alır beni gönderdi kim beni ama o değil alır.

9.38

John ona şöyle dedi: Efendim, biz bir senin adınla şeytanlar dışarı döküm gördüm; o bize değil kim takip çünkü ve biz onu yasakladı.

9.39

Hafifçe bana kötülük konuşabilir benim adıma bir mucize yapacağız kimse olmadığından korusun etmeyin İsa, dedi.

9.40

Kim bize karşı değil bizim için.

9.41

Kim onun ödül kaybetmek olmamalıdır, Size doğrusunu söyleyeyim, sen Mesih’e ait çünkü benim adıma bir bardak su içmek için verecektir.

9.42

Herkes onun boynuna büyük bir değirmen taşı asılıp bu onun için daha iyi olacağını iman eden bu küçüklerden birini neden olur ve eğer Ama denize attı.

9.43

Eliniz günah neden olursa, onu kes; Sana sakat hayata girmek için bu, daha iyidir

9.44

söndürülür edilecektir asla ateşe, cehenneme gitmek için iki elinizi sahip daha.

9.45

Ayak size günah neden olursa, onu kes; hayat topal girmek için daha iyi,

9.46

İki ayak sahip daha söndürüldü edilecektir asla ateşe, cehenneme atılacaktır için.

9.47

Göz Eğer günah neden olursa, onu koparmak; iki gözüm var ve cehenneme atılır birden tek gözle Tanrı’nın krallığını girmek için daha iyi,

9.48

nerede onların solucan ölmez, ve yangın söndürülür değildir.

9.49

Her biri için ateşle tuzlu edilecektir.

9.50

Tuz iyidir; ama tuz onun lezzettir dığı irade ye sezon kaybettiği olur?

(9.51)

İçinizde tuz olsun ve birbirinizle barış içinde olmak.

Mark 10

10.1

Sonra İsa oradan gitti ve Ürdün ötesinde, Yahudiye kıyılarında içine çıkar.kalabalık ona yakın tekrar toplandı ve her zamanki gibi, o öğretmeye tekrar başladı.

10.2

Ferisiler geldi ve onu test etmek için, onlar sordum, helal bir adam karısını boşamak mı.

10.3

Buyurdu ki: hangi Musa mı?

10.4

Musa onlar boşanma bir tasarıyı yazmak için ve uzak koymak için izin, dedi.

10.5

Ve İsa onlara, Çünkü sana bu buyruğu yazdı kalbinizin sertlik olduğunu söyledi.

10.6

Ama yaratılışın başından itibaren, Tanrı onları erkek ve dişi olarak yarattı;

10.7

Bir adam annesini babasını bırakıp karısına bağlanacak olması bu yüzden olduğunu

10.8

ve ikisi bir beden olacaktır. Yani onlar artık iki vardır, ama onlar tek beden vardır.

10.9

Böylece adam Tanrı’nın birleştirdiğini ne ayrı etmeyelim.

10.10

Onlar evde iken müritleri bu konuda tekrar sordum.

10.11

Karısını boşayıp başka ona karşı zina evlenir Kim dedi;

10.12

kocasını boşayıp başkasıyla evlenen ve eğer o zina etmiş olur.

10.13

Ve onlar o onlara dokunmak diye, küçük çocukları getirdi. Ama müritler getirdi olanlar azarladı.

10.14

İsa, gördüm o kızgın ve küçük çocukları Let bana gel ve onlara engel olmayın! Onlara şöyle dedi; Tanrı’nın krallığı için gibi bunlara aittir.

10.15

Ben girmek asla küçük bir çocuk gibi Tanrı’nın krallığını almaz kim, size diyorum.

10.16

Ve onun kollarına götürdüler ve onlara ellerini koyarak, onları kutsadı.

10.17

O yolda gidiyordu olarak o sonsuz yaşama kavuşmak için ne yapmalıyım, diye sordu, kendisini, bir adam koşarak geldi ve ondan önce iyi Usta diz çöktü?

10.18

İsa Bana neden iyi diyorsun, ona dedi? Iyi ama yalnız Tanrı Yoktur.

10.19

Zina etmeyin, emir biliyorsun; Öldürmeyeceksin; Çalmak etmeyin; Yalancı tanıklık etmeyin; Biri değil dolandırmak; Babana ve annene saygı göstereceksin.

10.20

Bütün bunlar benim gençlik gözlemledik, Öğretmen, ona cevap verdi.

10.21

İsa beholding zaman ona, onu sevdi ve tek bir şey eksikliği, dedi; Eğer varsa tüm satmak, gidip parasını yoksullara ver; böylece göklerde hazinen olur. Sonra gel, beni izle.

10.22

Ama üzgün söyleyerek, o üzüntü içinde oradan uzaklaştı; için o çok malı vardı.

10.23

İsa havarilerine şöyle hakkında yuvarlak ve diyor baktı, ne pek Varlıklı kişilerin Tanrı Egemenliğine girmek zorunda edeceğini!

10.24

Öğrenciler O’nun sözlerine hayret. Ve sürdürme, şöyle dedi: zenginliklerini güven olanların Tanrı’nın krallığına girmek için Çocuklarım, bu zor!

10.25

Bir deve Tanrı’nın krallığı girmek zengin bir adam daha bir iğne deliğinden geçmesi için daha kolay olduğunu.

10.26

Öğrencileri hayret ve birbirlerine dedi; Ve kim kaydedilebilir?

10.27

İsa onlara baktı ve bu, ancak Tanrı ile erkekler imkansız, şunları söyledi: her şey Tanrı ile mümkündür için.

10.28

Petrus ona söylemeye başladı; Bakın, hepimiz yapmamışlar ve seni takip ettim.

10.29

İsa benim yüzümden nedeniyle iyi haber, evine ya da kardeşe veya anne ya da babanın, evi terk indirdiği kimse yoktur, Size doğrusunu söyleyeyim, cevap ya çocuklar, ya da toprakları,

10.30

O zulümleri ile bu şimdiki zamanda şimdi, evler, kardeşler, kız kardeşler, anneler, çocuklar ve topraklarını bir yüz katını elde edecek ve yaş, sonsuz yaşama gelmek.

10.31

Birçok Önce son olacaktır; ve son ilk olacaktır.

10.32

Onlar Kudüs’e kadar yolda olduğumuzu ve İsa onlardan önce gitti. Ve onlar hayret ve korku ile onu takip. Ve o kenara tekrar oniki aldı ve ona ne olduğunu onlara ne anlatmaya başladı:

10.33

Hani, biz Kudüs’e kadar gitmek ve İnsanoğlu’nun baş rahip ve din bilginleri ihanet olacaktır. Onlar da O’nu ölüm mahkum olacak ve öteki uluslara onu teslim edecektir

10.34

Onu scourge, ona tükürmek, onu alay edecek ve onu öldürmek zorundadır; ve üç gün sonra artacak.

10.35

Zebedee, Jacques ve John oğlu İsa’ya gelip ona şöyle dedi: Öğretmen, size biz sizden ne bizim için yapmak istiyorum.

10.36

Onlara şöyle dedi: Senin için ne yapmak istiyorsun?

10.37

Senin ihtişamıyla, sağ teker ve senin sol taraftan diğer oturabilir, dediler, bize verin.

10.38

İsa Ye sormak değil biliyorum, cevap verdi. Eğer ben içki ya da ben vaftiz ediyorum vaftiz ile vaftiz olmak fincan içebilir miyim? Biz can, dediler.

10.39

Ve İsa onlara, o sana içki fincan içmek ve ben vaftiz ediyorum, vaftiz ile vaftiz olmak doğrudur yanıtladı;

10.40

Benim sağında ya da benim sol oturmak gelince ama, bana bağlı değildir, ve hazırlanan kime onlara verilecektir.

10.41

On bunu duyunca, onlar Jacques ve John karşı öfkeli olmaya başladı.

10.42

İsa Sen onların üzerine öteki uluslar efendisi o yöneticileri olarak kabul olanlar ve onların büyük olanları hakim olduğunu biliyorum, onları çağırdı ve dedi.

10.43

O Aranızda böyle değil. Eğer kulu olmalı arasında ama kim büyük olacak;

10.44

ve kim tüm kölesi olmalıdır arasında birinci olmak istiyor.

10.45

İnsanoğlu geldi hizmet ve birçok onun canını fidye vermek değil hizmet için değil.

10.46

Onlar Jericho geldi. O havarilerine ve büyük bir kalabalık, Timaeus, Bartimay adında kör bir dilenci oğlu ile dışarı gitti ve, yol kenarında oturuyordu.

10.47

O Nasıralı İsa, o ağlamaya başladı olduğunu duydum; David, İsa’nın Oğlu, halime acı!

10.48

Birçok onu susturmak için onu azarladı; ama o dışarı çok fazla ağladı;Davut Oğlu, halime acı!

10.49

İsa durdu ve onu çağır dedi. Onlar Ona söyleyerek, kör adam seslendi: o sizi aradığında, ayağa, cesaret alın.

10.50

Ve ceketini atma ve bir sınır ile kalkarken, İsa’ya geldi.

10.51

İsa sana binlik ne solgunluk olduğunu, ona şöyle dedi? Rabbouni, görüyorum ki, kör adam yanıtladı.

10.52

Ve İsa ona, Git, senin inanç sizi kurtardı dedi.

(10:53)

Hemen adama gözlerinin ve yol boyunca İsa’nın ardından.

Mark 11

11.1

İsa havarilerine iki gönderdi, Zeytin Dağı, onlar Kudüs’ü yaklaştı ve onlar Bethphage ve Bethany yakın olduğumuzu

11.2

Onlara söyleyerek, size ters köye git kısa sürede girdikçe, asla adam oturdu üstünde, bağlı bir tay bulacaksınız; Bunu çöz ve onu getir.

11.3

Birisi size söylerse, ‘Neden böyle yapıyorsun? diyelim ki, ‘Rab buna ihtiyacı var. Ve hemen onu burada göndereceğiz.

11.4

Havariler gittiler ve açık sokakta bir kapı yakınında bağlı tay bulundu ve onlar çözdü.

11.5

Orada olanların bazıları onlara dedi: Ne yapıyorsun? Neden tay deponun var?

11.6

İsa söylediği gibi onlar yanıtladı. Ve onları gidelim.

11.7

Onlar kendi giysilerini döküm bunun üzerine İsa Colt’u getirdi ve o üzerine oturdu.

11.8

Birçok kişi yolda kendi pelerinlerini yaymak, ve diğerleri alanlarında kesmişler şube yayıldı.

11.9

İsa’yı takip edenler önde olanlar ve bu Hosanna bağırarak oldu! Blessed Rabbin adına gelen kim o!

11.10

Mübarek gelen krallık, babamız Davut’un krallığı olduğunu! En yüksek Hosanna!

11.11

İsa Kudüs’e girmiş ve tapınağa girdi. Gördüğü zaman zaten geç oldu, o Twelve ile Bethany için dışarı çıktı.

11.12

onlar Bethany gelen ertesi gün, o acıkmıştı.

11.13

Uzaktan yaprakları olan bir incir ağacı görünce dan, o bir şey bulabiliriz görmek için gittim; o incir mevsimi değildi ve yakın olmak, o yaprakların ama hiçbir şey bulunamadı.

11.14

Sonra zemin alarak o kimse sizden meyve yiyin, dedi! Ve müritleri duydum.

11.15

Onlar Kudüs’e geldi ve İsa tapınağa girdi. O sattı ve tapınakta aldım dışarı onları atmak başladı; O sarraf tabloları ve koltuk güvercin devrik;

11.16

ve o kimsenin tapınağın etrafında taşımak için izin vermez.

11.17

Ve o benim evin tüm ulusların dua evi denecek, yazılı değil mi, diyerek, öğretti? Ama siz bunu hırsızlar bir den yaptık.

11.18

Baş rahip ve din bilginleri bunu duyunca onu yok nasıl aranır; Tüm kalabalık onun doktrini şaşkın çünkü onlar, onu korkuyordu.

11.19

Akşam geldiğinde şehir dışına gitti.

11.20

Sabah, geçen, onlar köklerden yukarıya kuru incir ağacını gördüm.

11.21

Peter neler olduğunu hatırladı ve İsa’ya dedi: Haham, bak lanetlemiş sen solmuş olan incir ağacı!.

11.22

İsa onlara, Allah’a iman söyledi.

11.23

Ve yüreğinde kuşku olmayacaktır ama diyor ne olacak inanıyor, ben herkes bu dağa diyor gerçeği, ‘alınmış Be ve denize dökülmesi size anlatmak ne için yapılacaktır.

11.24

Bu nedenle ben, dua isteyin bunu almış inanıyorum ne olursa olsun, size ve onlara sahip olacaktır.

11.25

Eğer kimseye karşı bir şey varsa, dua standı zaman, göklerdeki Babanız sizin suçlarınızı bağışlasın ki, onu affet.

11.26

Eğer affet yoksa Ama, göklerdeki Babanız ya da sizin suçlarınızı bağışlamaz.

11.27

Onlar geri Kudüs’e gitti ve İsa ise tapınakta yürüyordu, baş rahipler, din bilginleri ve ihtiyarlar ona geldi

11.28

ve hangi yetkiyle bu şeyleri yapıyorsunuz, dedi, kim sana bunları yapmak için bu yetkiyi kim verdi?

11.29

İsa Sana bir soru soracağım, onlara cevap; Bana cevap ve ben bunları hangi yetkiyle yaptığımı söylerim.

11.30

John vaftiz, gökten veya insanlardan miydi? Bana cevap ver.

11.31

Ve biz derseniz, cennet itibaren, o niye o zaman ona inanmıyordu, diyecekler, kendi aralarında tartışarak?

11.32

Deriz Ve eğer, erkekler Of … insanları korkuyordu: Bütün bir peygamber olarak John düzenledi için.

11.33

İsa’yı cevap Yani, biz bilmezler. İsa onlara şöyle dedi: Ben de, ben de size bunları hangi yetkiyle yaptığımı söylemeyeceğim yoktur.

Mark 12

12.1

Ve o onlara benzetmelerle konuşmaya başladı. Bir adam bir bağ dikti. O, bu konuda bir çit ayarlanmış bir şarap basın kazdık ve bir kule inşa; ve bağcılar için izin ve ülkeyi terk etti.

12.2

Hasat zamanında onlardan asmanın meyve bazı almak için kiracılara bir uşak gönderdi.

12.3

Ve onlar onu yenmek, onu yakaladı ve boş onu uzağa gönderdi.

12.4

Ve yine onlara başka bir köle gönderdi; Onlar kafasına vurdu ve utanç verici onu tedavi.

12.5

O başka bir gönderdi ve ona onlar öldürdüler; sonra birkaç diğerleri, dayak ya da öldürüldü.

12.6

Halen bir sevgili oğlu vardı; O Oğlumu sakının olacak diyerek, onlara son yolladı.

12.7

Ama o bağcılar Bu varisi kendi aralarında dedi; Gel, bize onu öldürmek izin ve miras bizim olacak.

12.8

Ve onlar, onu aldı onu öldürdü ve bağ onu dışarı attı.

12.9

Bağ sahibi şimdi ne yapacak? O gelip kiracıları yok ve başkalarına bağı verecektir.

12.10

N’avez-vous pas lu cette parole de l’Écriture: La pierre qu’ont rejetée ceux qui bâtissaient Est devenue la principale de l’angle;

12.11

Bu Tanrı’nın iradesi ile yaptığını gibi olduğunu ve bizim gözünde muhteşem?

12.12

Onu ele geçirmek için çalıştı, ama kalabalık korkuyordu. Onlar İsa şu benzetmeyi anlattı onlar için olduğunu anladım. Ve onlar onu terk ve gittiler.

12.13

Ve onlar kendi sözleriyle onu yakalamak için, Ferisiler ve Hirodes yanlılarıyla arasında belli ona gönderdi.

12.14

Ve onlar, Usta, biz sen gerçek sanat ve kişiyi endişelenmeyin yapmak olduğunu biliyorum O’na geldi; sizin için erkeklerin kişiyi görüyorlar, ama gerçekte Tanrı’nın yolunu öğretmek değil. Caiz midir yoksa Sezar’a vergi ödemek değil? Biz ödemek ödemek ya da gerekmiyor mu?

12.15

İsa, onların ikiyüzlülüğünü bilen, niçin bana özendirmek, onlara dedi?Gördüğüm ki, bana bir kuruş getirin.

12.16

Ve onlar getirdi; Ve o kimin bu görüntü ve yazıt olduğunu da onlara?Sezar, dediler.

12.17

Sonra Sezar’ın ve Tanrı’ya Tanrı’nın neyi ne Sezar’a Render, onlara dedi.Ve onlar şaşkınlık içinde onun için vardı.

12.18

Hiçbir diriliş olduğunu söylüyorlar Sadukiler, İsa’nın gelip sordum:

12.19

Usta, burada Musa, bize şöyle yazdı birinin kardeşi ölür ve bir eş, çocukları bırakırsa, kardeşi karısını evlenmek ve kardeşine soyunu sürdürsün budur.

12.20

Şimdi yedi kardeş vardı. İlk evli ve sorun olmadan öldü.

12.21

İkinci karısı dul aldı ve sorunu olmadan öldü. Bu üçüncü ile aynıydı

12.22

ve yedi hiçbiri hiçbir tohum bıraktı. Tüm kadın son da öldü.

12.23

Diriliş bunların hangi o bir kadın olacak? Yedi karısı onu vardı.

12.24

İsa onlara şu karşılığı verdi, siz bu nedenle siz kutsal değil biliyorum, ne de Tanrı’nın gücü nedeniyle, err değil mi?

12.25

Ölülerin dirilişi de, onlar hiçbir kadın alacaktır, ne de evlilik verilmiştir, ancak cennette melekler gibidir.

12.26

Ölülerin dirilişi gelince, Musa’nın kitabında okumak değil, Tanrı ona dedi, nasıl çalı, ben İbrahim’in Tanrısı, İshak’ın Tanrısı ve ben Yakup’un Tanrısı?

12.27

Tanrı ölülerin değil yaşam Tanrı değildir. Büyük ölçüde yanılıyorlar.

12.28

Her şeyden önce buyruk budur onları ona, o da onlara cevap olduğunu algılama, araya akıl geldi ve sordu duymuştu din bilginleri biri?

12.29

İsa onu şöyle yanıtladı ilk: Tanrımız Rab biridir, İsrail, Rab dinle;

12.30

Ve eceksin bütün canınızla ve bütün aklınla ve bütün gücünle, bütün kalbiniz ile Rab senin Tanrı’yı ​​seviyorum.

12.31

ikinci: Komşunu kendin gibi sev. Bunların dışında başka hiçbir emir daha var.

12.32

kâtip ona şöyle dedi: Peki, Yüksek Lisans; Tanrı’nın biridir ve kendisi başkası olduğunu gerçeği ile söyledi,

12.33

Ve tüm yüreğiyle, bütün düşüncelerini, bütün ruhunu ve tüm gücüyle onu sevmek ve kendini, bütün bütün yakmalık teklifleri ve kurban daha olduğu komşusunu sevmek.

1 2 3 4

İsa akıllıca cevap gördüm, ona şöyle dedi: Sen Tanrı’nın krallığı çok uzak değil sanat. Ve kimse ona daha fazla soru sormak cesaret edemedi.

12.35

İsa Mesih din bilginleri Davut oğlu olduğunu söylemek nasıl dedi, tapınakta öğretirken?

12.36

David kendisi, Kutsal Ruh tarafından canlandırılmıştır, şunları söyledi: Rab Rabbime dedi Ben düşmanlarını senin tabure yapana kadar, benim sağ elinde binlik oturun.

12.37

David kendisi ona Rab çağırır; nasıl onun oğlu? Ve büyük bir kalabalık memnuniyetle duydum.

12.38

O, pazarları uzun elbiseli yürümek ister din bilginleri, ve saygılarımla sakının, onun doktrinde onlara

12.39

ziyafetlerde havralarda baş koltuklar ve ilk yerlerden olduğu;

12.40

Kim Dul kadınların malını mülkünü yutmaya ve bahane uzun dualar yapmak. Onlar daha ağır değerlendirilecektir.

12.41

İsa vis-à-vis gövde oturdu ve insanlar onlara para dökme nasıl izleyebildim. Çok çeşitli zengin döküm.

12.42

Orada belli bir fakir dul geldi ve o çeyrek peni kılan iki akarları, attı.

12.43

Sonra İsa havarilerine denir ve onlara şöyle dedi: Size doğrusunu söyleyeyim, bu zavallı dul hazine içine dökme oldukları için hangi hepsi daha verdi;

12.44

O vardı hepsi, onu dışarı o yaşamak zorunda tüm she ama, tüm onların bolluk içinde döküm etmedi.

Mark 13

13.1

İsa tapınaktan dışarı çıktığında, onun öğrencilerinden biri Usta ne binalar nasıl taşların şekli ve görmek, ona dedi!

13.2

İsa Görmedin mi bu büyük binaları sen, onu yanıtladı? Bu atılmış edilmeyecektir taş üzerine taş kalmayacak.

13.3

O tapınağın karşısındaki Zeytin Dağı’nda oturdu. Ve Pierre Jacques ve Yuhanna ve Andreas özel bu soruyu sordum:

13.4

Bize, ne zaman bu şeyler olur eder ve ne işareti tüm bunları yerine getirileceğine dair bilinen olacak?

13.5

Ve İsa hiç kimse sizi aldatmasın o göz kulak demeye başladılar.

13.6

Birçoğumuz için diyerek benim adımla gelecek, O benim. Ve birçok aldatmak zorundadır.

13.7

Eğer savaşlar ve savaşların söylentileri duyunca, sıkıntılı olmamak: bunlar gerçekleşmesi gerekir için. Ama sürmez.

13.8

Ulus ulusa yükselmeye ve krallık karşı krallık olacak; çeşitli yerlerde kıtlıklar olacak depremler olacak. Bu acıların sadece başlangıcı olacaktır.

13.9

Kendinize aldırmak. Biz mahkemelere sizi teslim edecek ve sinagoglarda dayak edilecektir; Eğer onlara bir tanıklık için, benim uğruna valilerin önce ve krallar önünde duracak.

13.10

Bu iyi haber, bütün milletlere ilk vaaz edilmesi gerektiğini söyledi.

13.11

Onlar size yol ve sizi teslim zaman, ne söyleyeceklerini önceden kaygılanmayın, ama bu saatte size verdiği ne olursa olsun deme; için konuşuyoruz siz, ancak Kutsal Ruh değil.

13.12

Kardeş ölüme kardeşi ihanet ve baba çocuğunu olacaktır; Çocuklar ebeveynleri karşı artacak ve ölecek.

13.13

Sen benim yüzünden adının herkes tarafından nefret edilecek, ama kim sonuna kadar dayandı kaydedilmiş olacaktır.

13.14

Eğer ayakta ıssızlık iğrençtir gördüğünüzde bu olmamalıdır nerede, sonra Yahudiye olanlar dağlara kaçmak izin readeth anlıyorum ona izin;

13.15

Dama üzerinde onu inmesi, ne evinin dışında bir şey almaya girmeyin edelim;

13.16

ve paltosunu almak için geri alan karşılığında kim ona izin.

13.17

Çocukla ve onlara bunlardan Yazıklar olsun o günlerde emmek vermek!

13.18

Bunlar kışın olmaz dua ediyorum.

13.19

Allah bugüne kadar yarattığı yaratılışın başlangıcından olmamıştır olarak o günlerde sorun, bu tür olacağı, hayır, ne bugüne kadar olacaktır.

13.20

Rab o günleri kısaltılmış olsaydı ve, hiç kimse kurtulamazdı olması: ama o çünkü o seçti seçecek kısaltılmış indirdiği.

13.21

Birisi daha sonra söyleseydim: « Burada Mesih olduğunu », « O var » ya da inanmıyorum.

13.22

Sahte mesihler, sahte peygamberler türeyecek orada İçin; Mümkünse, seçecek aldatmak için mucizeler ve harikalar göstereceğim edecektir.

13.23

Senin tetikte olun, ben önceden size her şeyi anlattım.

13.24

Ama o günlerde, o sıkıntıdan sonra, Güneş kararacak edilecek, Ay ışık vermeyecektir

13.25

yıldız gökten düşecek ve cennette olan güçler sarsılacak edilecektir.

13.26

Sonra İnsanoğlu’nun büyük güç ve görkemle bulutlar geliyor görülecektir.

13.27

Yani onun melekleri göndermek ve cennete uçlarına yeryüzünün uçlarından, dört rüzgarlar onun seçtiklerini toplamak.

13.28

Şimdi incir ağacının bir ders alın. Dalları filizlenip olur ve yaprakları ortaya koyduğunda, siz yaz mevsiminin yakın olduğunu biliyoruz.

13.29

Eğer bu olayların gerçekleştiğini gördüğünüzde Benzer şekilde, İnsanoğlu yakındır, kapıdadır olduğunu biliyoruz.

13.30

Bütün bu şeyler almak kadar Size doğrusunu söyleyeyim, bu kuşak ortadan kalkmayacak.

13.31

Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim geçmez.

13.32

Gün veya kimse bilmiyor saat ne gökte melekler, ne de Oğul, ancak Baba’nın gelince.

13.33

Izlemek ve dua, aldırmak; zamanı geldiğinde siz için bilmezsiniz.

13.34

Onun evi terk ve onun kullarına yetki verdi, ve her işini, ve izlemek için porter komuta bir yolculuğa giden bir adam gibidir.

13.35

Siz değilken evin efendisi, ya da akşam ya da gece yarısı, ya da horoz-karga, ya da sabah biliyoruz, bu nedenle İzle;

13.36

korkuyor o aniden gelen uyku bulabilirsiniz.

13.37

Tüm doğrusunu söyleyeyim Ne sana söylemek, izleyin.

Mark 14

14.1

Fısıh ve Mayasız Ekmek iki gün sonra idi. Baş rahip ve din bilginleri de zanaat onu almak ve ölüm onu ​​koymak nasıl aradı.

14.2

Ama halk arasında bir kargaşa olması değil bayram sırasında, diye, dedi.

14.3

O masada iken İsa Simon cüzzamlı evinde Bethany oldu, bir kadın geldi.O büyük fiyat saf Nard bir parfüm içeren bir kaymaktaşı vazo, tutuyordu;ve fren kutusu, o İsa’nın başına döktü.

14.4

Neden bu parfüm atık: Bazıları kendi öfkelerini dile?

14.5

Biz fazla üç yüz pence satılan ve yoksullara verilen olabilirdi. Ve onlar ona karşı mırıldandı.

14.6

Ama İsa dedi ki: Onu edelim. Neden buna değer yapmalıyım? Bana güzel bir şey yapmış;

14.7

Her zaman yanınızda zayıf olması ve istediğiniz zaman onlara iyilik yapabilirsiniz, ancak sizin için her zaman beni olmaz.

14.8

O neyi elinden yaptı; O defin için bedenimi meshetti.

14.9

Sana o ne yaptığını da onun anısına gospel bütün dünyada duyurulacak her yerde doğruyu, söyle.

14.10

Yahuda İskariyot, oniki biri, onlara İsa ihanet etmek, başkâhinlerden yanına gitti.

14.11

Bunu duyduktan sonra, onlar sevindim, ve ona para vermek için söz verdi. Yahuda ona ihanet için fırsat aradı.

14.12

onlar Fısıh kurban zaman Mayasız Ekmek ilk günü, müritleri sen biz passover hazır olsun nereye solgunluk olduğunu sordum?

14.13

Ve onun öğrencilerinden ikisini gönderdi ve şehre git, onlara şöyle dedi;Eğer su testisi taşıyan bir adam karşılamak, onu takip et.

14.14

O girdiği her yerde, evin ustası söylemek, benim öğrencilerimle birlikte Fısıh yemeğini yiyeceğim yerdir usta der?

14.15

O döşenmiş ve hazır büyük bir oda üst gösterecektir: nereye bizim için hazır budur.

14.16

sol öğrencileri, kente geldi ve o bunları söylemişti gibi şeyler buldum; ve onlar Fısıh hazırladı.

14.17

Akşam geldiğinde on iki ile geldi.

14.18

Onlar masa ve yeme de iken, İsa dedi ki: Benimle biriniz o eateth bana ihanet edecektir Sana doğrusunu söyleyeyim.

14.19

Onlar, ben tek tek mi, hüzünlü olmak ve ona söylemeye başladı?

14.20

Buyurdu ki: O çanak benimle dips oniki biridir.

14.21

Onun yazılı olduğu gibi İnsanoğlu gider. Ama bu adam vay haline kimler tarafından İnsanoğlu ihanet! O adam için daha iyi doğduğu olmasaydı.

14.22

Onlar yiyordu, İsa ekmek aldı; Bu benim vücudum olduğunu, kendisinin teşekkür vermişti zaman ve o al diyerek onu kırdı ve onlara verdi.

14.23

O kupayı aldı; O teşekkür vermişti zaman, onlara verdi ve hepsi içti.

14.24

Ve şöyle dedi: Bu benim kanım, birçok dökülür antlaşma kanıdır.

14.25

Ben Tanrı’nın krallığının yeni içki o güne kadar asmanın meyve içki olmayacak, Size doğrusunu söyleyeyim.

14.26

Bir ilahi şarkı sonra, Zeytin Dağı’na çıktı.

14.27

İsa onlara şöyle dedi: Hepiniz uzak düşecek; Nitekim şöyle yazılmıştır: Ne çoban vuracak, ve koyun dağınık edilecektir.

14.28

Ben kaldırdı am Ama sonra, ben sizden önce Celile’ye gideceğim.

14.29

Tüm rahatsız olacaktır rağmen, henüz olmaz .. Peter ona dedi

14.30

Ve İsa dedi ki: Ben eceksin üç kez beni inkar, iki horoz karga önce, size gerçeği size, bugün, bu çok geceyi söyle.

14.31

Ama o seninle ölmek gerekiyorsa, seni inkar edecek, daha şiddetle konuştu. Hepsi aynı şeyi söyledi.

14.32

Onlar Getsemani denilen bir yere geldi ve İsa havarilerine dedi ki: Ben dua ederken siz burada oturun.

14.33

O onunla Peter, Jacques ve John aldı ve hayret boğaz ve çok ağır olmaya başladı.

14.34

O, Ruhum hatta ölüme dediler hüzünlü olduğunu onlara şöyle dedi;Burada kal ve izle.

14.35

Ve biraz öteye giderek, o yere karşı kendini attı ve mümkün olsaydı, saat ondan geçmesi olabilir ki dua etti.

14.36

Benden bu kupayı götürmek, o Abba, Baba, her şey sana mümkün, dedim! Oysa sen istemiyor ne istediğinizi ama ne.

14.37

Ve o öğrencileriyle geldi ve onları uyurken buldum, ve Peter Simon şöyle diyor, uyku! Eğer bir saat izlemek değil misiniz?

14.38

Siz günaha değil girmek olduğunu, İzle ve dua; Ruh gerçekten istekli olduğunu, ama beden güçsüzdür.

14.39

Yine gitti ve aynı dua etti.

14.40

O geldi ve onları uyumuş buldu; Onların gözünde ağır idi. Onu cevap biliyorum.

14.41

Üçüncü kez döndü ve onlara dedi ki, Uyku artık, ve dinlen! Yeter! Zaman geldi; Hani İnsanoğlu günahkârların eline veriliyor.

14.42

Kalk hadi; Hani, o kim bana el atıyor ihanet.

14.43

Ve hemen, hâlâ, Yahuda, oniki biri, ve onunla baş rahip ve din bilginleri ve büyükleri gelen kılıç ve değnekli ile çok sayıda konuşurken.

14.44

O onu dediğin zulüm aynı o olduğunu, öpmek eder, diyerek onlara bir işaret verdi ihanet eden; Onu almak ve güvenli bir şekilde onu uzak yol açmaktadır.

14.45

O geldi, o, Haham diyerek ona yaklaştı! Ve onu öptü.

14.46

Ve onlar İsa’nın elleri koydu ve onu aldı.

14.47

Durdu olanların biri kılıcını çekti ve başkâhinin kölesine vurup kulağını kesti.

14.48

İsa onlara dedi, sen kılıç ve beni ele geçirmek için kulüpleri ile bir hırsız karşı olarak geldin.

14.49

Seni tapınakta öğretim günlük oldu ve beni tutuklamak etmedi. Kutsal yerine getirilmesi, böylece Ama bu.

14.50

Hepsi onu terk etti ve kaçtı.

14.51

Genç bir adam vücut üzerinde keten bezi olan, onu izledi. Onu aldı;

14.52

ancak keten bezi bıraktı ve onlardan çıplak kaçtı.

14.53

Onlar uzakta yüksek rahibe İsa’yı açtı baş rahipleri ve büyükleri ve din bilginlerini tüm monte edilmiştir.

14.54

Peter uzak yüksek rahibin avlusunun içine onu izledi; O görevlileri ile oturdu ve yangın kendini ısıttı.

14.55

Başkâhinler ve tüm konsey ölüm onu ​​koymak İsa karşı tanıklık aradı, ama hiçbir şey bulamadılar;

14.56

Birçokları için ona karşı yalancı tanıklık ama onların tanık beraber anlaştılar.

14.57

Bazıları ayağa kalktı ve diyerek ona karşı yalancı tanıklık,

14.58

Onu ben elleri ile yapılan bu tapınak yok edecek ve üç gün içinde insan eliyle yapılır olmayacak bir inşa edecek, demek duydum.

14.59

Hatta bu noktada onların tanıklık kabul etmedi.

14.60

Sonra yüksek rahip, yanıt vermeyecek misin hiçbir şey söylemeden, onların ortasında ayağa kalktı ve İsa’ya sordu? Sana karşı bu tanık ne?

14.61

İsa barış düzenlenen ve hiçbir şey yanıtladı. Başkâhin, Mesih sen, mübarek Oğlu Sanat söyleyerek, yine sordum?

14.62

İsa Ben yanıtladı. Ve İnsanoğlu’nun gücünün sağında oturduğunu ve göğün bulutları üzerinde geldiğini göreceksiniz.

14.63

Bunun üzerine başkâhin giysilerini yırttı, ve der, daha neler tanıkların biz sahip gerek?

14.64

Sen küfür duydum. Ne düşünüyorsun? Tüm hak ölüm onu ​​kınadı.

14.65

Ve bazı Peygamberlik diyerek, ona tükürmek başladı ve yüzünü örtmek için ve onların yumrukları ile dövdüler! Ve görevlileri ona darbeler vererek bunu yaptım.

14.66

Peter avlusunda aşağıda iken, yüksek rahip işkenceyle biri geldi.

14.67

Ve Petrus ısınırken görerek, o Sen Nasıralı İsa ile aynı zamanda idin, ona baktı ve dedi ki.

14.68

O ne demek istediğini anlamıyorum, bilmiyorum, diyerek, bunu yalanladı.Sonra salona gitti. Ve horoz öttü.

14.69

Hizmetçi gördüm ve bu günümüze söylemek tekrar başladı: Bu insanlardan biri. Ve o yine reddetti.

14.70

Kısa bir süre sonra, Peter yine durdu söyledi olanlar: Şüphesiz sen bir Galile olan için, o insanlardan biri sanat.

14.71

Sonra sana söz adamı bilmiyorum, lanet ve yemin etmeye başladı.

14.72

Hemen, ikinci kez horoz ekip. Ve Peter horoz karga iki kez, üç kez sen beni inkar shalt önce İsa, ona dedi haberini hatırladım. Ve yansıması, o ağladı.

Mark 15

15.1

Sabah baş rahipler yaşlılar ve din bilginleri ve bütün konsey ile bir danışma toplantısı. Bağlı İsa, onu uzak yol açtı ve Pilatus’a teslim etti.

15.2

Pilatus sordum: Art Yahudilerin Kralı sen? İsa Sen sayest yanıtladı.

15.3

Ona karşı ve baş rahipler birçok masraflar.

15.4

Pilatus, yanıt vermeyecek misin hiçbir şey söylemeden tekrar sordum?Onlar sana karşı tanıklık kaç şey bakın.

15.5

Pilatus buna şaştı böylece Ama İsa, başka yanıt vermedi.

15.6

Her bayram o arzu ettikleri tek esir yayınladı.

15.7

Onlar ayaklanma içinde işlediği bir cinayet için onun suç ortağı ile cezaevinde Barabbas adında bir adam vardı.

15.8

Ve yüksek sesle ağlama çokluk, o güne kadar onlara yaptıklarını sormaya başladı.

15.9

Pilatus onlara cevap verdi: Beni sana Yahudilerin kralı serbest istiyor musunuz?

15.10

O çünkü kıskançlık biliyordu baş rahipler teslim etmiştir.

15.11

Ama baş rahipler Pilatus yerine Barabbas serbest olduğunu, insanları taşındı.

15.12

Pilatus Hâla ben siz Yahudilerin Kralı dediğiniz kime O’na ne yapayım ki, yanıtladı ve onlara dedi ki?

15.13

Yine bağırdı, O’nu çarmıha ger!

15.14

Pilatus o yapmış ne kötülük onlara dedi? O’nu çarmıha ger: Ve onlar daha haykırdı!

15.15

Pilatus, kalabalığı tatmin etmek isteyen, onlara Barabbas yayınlandı; ve o onu çarmıha gerilmek üzere teslim İsa’yı kamçılattıktan sahip.

15.16

Ve askerler mahkemeye içinde onu uzak yol açtı, bu arada bütün bant salonunda, demek ki, ve.

15.17

Onlar mor onu giydirdi, ve kafasına da örgü olan dikenlerden bir taç koydu.

15.18

Sonra onu selamlamaya başladılar: Merhaba, Kral Yahudileri!

15.19

Onlar bir kamışla başını vurdu ve ona tükürdü ve rükû dizleri onu tapıyordu.

15.20

O’nunla böyle alay ettikten sonra, mor ona elimden ve kendi giysilerini giydirdiler ve çarmıha germek için onu uzak yol açtı.

15.21

Onlar, yoldan geçen İskender ve Rufus ülke, Cyrene Simon, babasından gelen çapraz ‘İsa’yı taşımak için onu zorladı

15.22

ve Kafatası Yeri anlamına Golgotha ​​denilen yerde, onu getirdi.

15.23

Onlar mür karışmış şarap içmek ona verdi, ama o almadı.

15.24

Onu çarmıha ve her almalı karar vermek kura çekerek giysilerini aralarında paylaştılar.

15.25

Üçüncü saat oldu, ve onu çarmıha.

15.26

kendisine karşı sorumlu konusunu gösteren yazıt okudum: Yahudilerin kralı.

15.27

Onunla iki soyguncular, onun sağda diğeri sol üzerinde bir çarmıha.

15.28

Böylece Kutsal ne diyor yerine getirmiş: O haddi ile numaralandırılmış edildi.

15.29

, Reviled ona geçti başlarını sallayarak ve söyleyerek: Hey! Tapınağı yıkıp üç gün içinde inşa Sen,

15.30

Kendini kurtarmak ve çarmıhtan aşağı gel!

15.31

Baş rahipler, din bilginleri ile, diyerek onları alay O diğerlerini kurtardı kendini kurtaramaz!

15.32

Gördüğümüz ki, İsrail’in Kralı Mesih çarmıhta Şimdi iner edelim ve biz düşündük! Onunla çarmıha olanların O’na hakaret ettiler.

15.33

Altıncı saat gelip edildi dokuzuncu saate kadar bütün ülkenin üzerine karanlık vardı.

15.34

Ve dokuzuncu saatte İsa yüksek sesle, Eloi, Eloi, lama sabachthani ağladı? yani, Tanrım, Tanrım, beni neden terk ettin?

15.35

Orada duydum olanların, bazıları Hani o Elijah çağırır, dedi.

15.36

Bize Elias onu aşağı çekmek için gelecek olup olmadığını görelim ve bunlardan tek başına edelim diyerek koştu ve sirke ile bir sünger dolu ve kamış olan ve içmek için ona verdi.

15.37

Ama İsa yüksek sesle ağlamaya ağladı ve nefes.

15.38

Tapınağın peçe yukarıdan aşağıya yırtılarak ikiye bölündü.

15.39

, onu bakan durdu o bu şekilde sona gördüm yüzbaşı, Bu adam gerçekten Tanrı’nın Oğlu olduğunu söyledi.

15.40

Uzaktan izlerken kadınlar da vardı. Aralarında Mecdelli Meryem, Jacques Meryem annesi vardı daha az ve Yose ve Salome;

15.41

kim onu ​​takip ve o Celile ve diğerleri iken Kudüs’e onunla geldi kim.

15.42

Akşam o hazırlık çünkü, o, söylemek Şabat önceki gün ise, gel oldu –

15.43

Ayrıca kendisi Tanrı’nın krallığının bekliyordu Arimathea, onurlu danışman, Joseph. Cesaretle Pilatus’a O ve İsa’nın cesedini craved.

15.44

Pilatus o kadar çabuk ölmüş olduğunu hayret; O uzun zaman önce ölmüş olsaydı ona yüzbaşı ve sordum.

15.45

Yüzbaşı olmak, o Joseph cesedi verdi.

15.46

Ve o, bir keten bez satın çarmıhtan aşağı İsa’yı aldı keten sardılar ve kayadan bir mezar kesim koydu. Sonra Mezarın girişine karşı bir taş yuvarlandı.

15.47

Mecdelli Meryem, ve Mary o atılmıştır Joses baktığım annesi.

Mark 16

16.1

Şabat geçmiş zaman ve Mecdelli Meryem, Meryem Jacques annesi ve Salome baharat aldım, bu yüzden gelip onu yağlamak.

16.2

Güneş sadece yükselmişti olarak haftanın ilk günü, onlar, sabah, mezarın yanına geldi.

16.3

Ve onlar kim Mezarın girişine uzak taş bizi rulo eder, kendi aralarında dedi?

16.4

Ve yukarıya bakıyor, onlar çok büyük bir taş, uzakta haddelenmiş olduğunu gördüm.

16.5

Ve mezarın içine girerek, bir beyaz kaftan giyinmiş sağda oturan genç bir adam gördüm ve onlar şaşırdılar.

16.6

Onlara şöyle dedi: Paniğe kapılmayın; Eğer çarmıha gerildiği Nazareth, İsa’yı aramaya; o burada değil, yükseldi; Onu koydu yeri seyretmek.

16.7

Sana söylediğim gibi, siz onu orada göreceğiz; ama o sizden önce Celile’ye goeth olduğunu havarilerine ve Peter söyle, git.

16.8

Ve onlar dışarı çıktı ve mezarın kaçtı. Korku ve şaşkınlık vardı; onlar korktular, çünkü onlar, kimseye hiçbir şey söylemedi.

16.9

Kimi yedi şeytanlar döküm vardı dışarı İsa, Mary Magdalene ilk ortaya haftanın ilk günü erken yükseldi edildi.

16.10

O gitti ve yas ve ağladı olarak, onunla olmuştu olanların söyledi.

16.11

Onlar hayatta ve onu gördüğünü duyunca, onlar inkar.

16.12

Bundan sonra o ülkeye gidiyor yolda olduğumuzu ikisi için başka bir form ortaya çıktı.

16.13

Onlar döndü ve onları yok inanıyorum diğerleri, dedi.

16.14

Onlar et oturdu olarak Sonra o onbir şöyle çıktı; Onlar yükseldi onu görmüştü olanların inanmıyordu çünkü onların imansızlık ve kalp sertliği onları azarladı.

16.15

Sonra tüm dünyaya gidin ve tüm yaratılmasına müjdeyi vaaz, onlara şöyle dedi.

16.16

Iman ve vaftiz O kurtardı edilecektir; ama o iman olduğu lanetleneceksin değil.

16.17

Ve bu işaretler inananlar eşlik edecek: benim adımla onlar şeytanları kovmak olacak; yeni dilleri konuşmak zorundadır;

16.18

Onlar yılanları kadar alacaktır; herhangi bir ölümcül bir şey içmek, eğer onlara zarar etmeyecektir; Onlar Hasta üzerinde ellerini koymak zorundadır ve hasta iyileşmiş olacak.

16.19

Rableri onlara konuşulan Sonra sonra, göğe alındı ​​ve Tanrı’nın sağında oturdu.

16.20

Ve onlar ileri gitti ve her yerde vaaz verdi. Rab onlarla birlikte çalışıyor, ve işaretler aşağıdaki sözcük teyit.

 

Rab senin hayatında ve kalplerinizde sizinle olsun.

Galip

Votre commentaire

Choisissez une méthode de connexion pour poster votre commentaire:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.