40 дена во Вавилон ќе бидат уништени

victorpicarra :

Сакана браќа и сестри,

Подготви нашите души, затоа што знаеме дека нашиот Господ е на вратата и дека неговото враќање е неминовна.

.
Значи можно е дека тоа е оваа година.

.
Благодарение на нашиот брат Луј Alencourt за овој извонреден работа која нема друга цел, освен да се разбудам на ова враќање во славата на нашиот Господ и Цар Исус Христос, единствен син на Бог.

Исус Христос вети дека ќе дојде и ќе нè спаси на крајот на времето и чекаме со големо нетрпение.

.
јас препорачувам внимателниот прочит на овој дел од нашиот Брат Луис.

.
твое мојата сакана браќа и сестри и Бог ни донесе сите мир, и радости радости во нашите животи, во нашите срца и во нашите домови во очекување на денови благослови Враќање на нашиот Господ Исус Христос
Виктор

Originally posted на Големата будење :

Апокалипсата-Now2Овој пат влажна. За прв пат, јас ќе ја откријам многу голема претпоставка, пресметува и образложени. Ова не е пророштво, туку предвидување, можност, сценарио.

А сила да се сврти, јас конечно сфати божествената сценарио? Не знам, во иднина ќе кажам. Јас само знам, како Архангел Гаврил, изјави Даниел:  »  Знај дека тајната на вашиот пророштва нема да бидат откриени пред времето назначен од Бога  « и дека »  зборовите кои ти слушнале се запечатени до времето означени.   »

. Имајте на ум дека јас се испратиле извадок од статијата, основите
За сите аргументи и детали, Ве поканувам да ја преземете целосната статија тука: во 40 дена Вавилон ќе бидат уништени . печати ја надвор и да прочитате во слободно време, бидејќи информацијата е густа.

Како јас сум бил критикуван за моето истражување завршен од страна на …

Видите оригиналната повеќе 6919 зборови

 

Votre commentaire

Choisissez une méthode de connexion pour poster votre commentaire:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.


%d blogueurs aiment cette page :