ЗА: Вавилонската кула, Статуата на Навуходоносор, Европскиот парламент турнеја.

кула

 

Земјата е repopulated после потопот, мажите создаде империја и вграден во долината Sennar кула која ќе го достигне небото.

 

Но Бог го прекинал нивниот проект преку замаглување на својот јазик, обединети до тогаш, и ги распрсна на површината на Земјата.

 

Илјадници години подоцна, земјата е repopulated повторно по Втората светска војна, мажите и покрај нивните различни јазици изградена нова кула во Стразбур за да го симболизира обнова на империјата на мажите.

 

Ние може да се види сличноста на двете кули на недовршени и името на овој нов империјата која не упатува на Бога, туку лажно божество « Европа ».

 

Тоа е како мажите се Сакаше да се спротивстави на волјата Божја и го негираат со повикување на лажни богови и преземањето на неколку илјади години подоцна реконструкција на империјата на мажите.

 

Нашите западната цивилизација симболизиран со европската изградба која започна со грчката империја ќе пропадне со него можете излез на Грција од еврозоната. (Алфа и Омега) 

 

Ние може да има некои одговори во овие стихови.

 

 

Даниел, Поглавје 2, на 31-35

31   « Сте биле, цару, визија. Тука: статуа, голема статуа, екстремно светла, застана пред вас, страшно да се види.

32   Оваа статуа, главата беше од чисто злато, неговата градите и рацете од сребро, неговата стомакот и бедрата од бронза,

33   неговите нозе на железо, нозете дел железо, а дел од глина.

34   Вие видов: ете камен отсечени без рака ја допре, и го статуата, нозе на железо и глина, и да ги скрши.

35   Тогаш беа искршени, одеднаш, железо и глина, бронза, сребро и злато, стана како шега на гумното во лето; ветрот ги однесе без трага. А каменот што удри во кипот стана голема планина и ја исполни целата земја.

Извор:   Еве

 

Грција е таа овој мал камен како статуата на Навуходоносора, ќе се одвои и да се сведе на империјата Европа да стане лулка на нова цивилизација под власта на Исус Христос!

 nabuconosor

 

Она што Бог ќе го направите ова време, знаеме од пророштвото, бидејќи тие вршат дневни и чиј исход ќе биде враќање на Исус Христос на земјата!

И тоа е очекувајте наскоро!

Прашањето мораме да се запрашаме е дали ние особено избега од страшно катастрофи и несреќи што се случија во светот и човештвото и дали ќе биде дел од среќните кои ќе ја гледаат на физичко враќање на нашиот Господ Исус Христос, на Елеонската Гора .

Ве молиме мили мои браќа и сестри во Христа сакаат да комуницираат и со сите твои контакти овој линк за директен пристап до сите мои статии:

http://wordpress.com/read/blog/id/10443259/

Виктор

Votre commentaire

Choisissez une méthode de connexion pour poster votre commentaire:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.


%d blogueurs aiment cette page :