Април 27, 2014 година – почеток на гневот на Бога?

гулаб

Љубовта е последно прибежиште на слободниот свет или е оваа програма и плаќаат!

Оваа фраза не е мое, но несреќна што заврши неговиот живот оставајќи напишано на ѕид во неговиот стан тој збор во објаснување на неговите акции.

Вас, мили мои браќа и сестри во Христа, кои се жртви на стапици на сатаната, вие, кои се во беда, вие, кои живеат во болка, тага и очај, вие, кои страдаат во телото и во вашиот живот злосторствата на војната, катастрофа и прогон на кој тој живот е горчливо.

 

молња

Не губи надеж, ве добро осветлена пламен на вашата вера, имаат сигурност дека многу скоро сé бескрајот на подобри денови, на радоста и среќата ќе им се даде со љубов и крвта на Исус Христос.

Голема е вашата награда можете да бидете сигурни, бидејќи тоа е преку љубов и да нè спаси дека Исус Христос наскоро ќе се врати.

Да, наскоро и многу добро порано, Исус Христос ќе се врати на Земјата да владее, а потоа сите ќе бидеме избавени од лоши и искушение и конечно потоа можеме да знаеме и искуство бескрајна радост и среќа во љубов и почит за Божјиот закон.

Но, пред страшниот дена

сепак мора да се случи.

Тоа е сигурност!

.Катастрофа-плус

Тие ќе бидат уште полоши отколку оние што живеат од 2008 година!

Не заборавајте дека враќањето на Исус Христос мора да биде во болки на породувањето. И така денови ќе биде уште потешко да се врати на Исус Христос на Маслиновата Гора.

Гледаме секојдневно ескалацијата на тешкотиите на животот, земјата, општеството и од временските услови.

Сомнение веќе нема никаков соба. Враќањето на нашиот Господ Исус Христос е нашата генерација.

Тоа е сигурност како тешко да се поверува, како што може да биде, фактите се таму! Сите пророштва се речиси сите исполнети!

Па што да направи пред оваа бесрамна неможноста да се бори против овие зла чека славното враќање на Исус Христос!

Па ако ви е јасно дека сатаната е Форт и само ние не сме доволно големи за да го победи, а потоа, исто така, се разбере дека Бог нè љуби и може да ни помогне во нашите секојдневни борба против силите на злото и искушенијата на сатаната .

Прашајте Бог да се насочува и директно вашата животот.

Молете се и молете повторно и повторно секој ден и неуморно

Прифати животот што Бог ти даде и се заблагодарам на Бога за сите тешкотии тој прави да се живее за со напор и борба која Бог ни ковачниците и нè прави силна.

Секојдневно секогаш кога ќе почувствувате или ќе видите дека работите може да тргне наопаку, вашиот искушението е силна, дека вашите желби се гори и вие сте за да потклекне, па не двоумете се да прашам, со сите силата на твојата вера во Бога да ви помогнат. И тоа ќе!

Тогаш не заборавајте да им се заблагодарам на Бога за да ви помогнеме да се борат против себе, вашите желби и слабости.

Бог ни дал слободна волја и затоа ќе интервенира во нашите животи, ако ние го прашам да не однесе до одлука која понекогаш оди против она што ние копнеат нечист.

Но, за да има корист од помош на Бога, љубовта на Исус Христос и сите помош дека Бог може да ни даде, ние мора да започне на почетокот.

– Прашајте Бог да ги прости сите наши гревови, нашите грешки, нашите грешки и гревови.

– Прифатете да се дојде до Бог, преку Исус Христос, со кои сакаат крштевањето со вода сè додека Бог не ни испраќа Светиот Дух да ја водат нашите животи.

– Прашајте Исус Христос да биде наш личен Спасител и да го прифатат ни во неговата црква.

– Слагам во реду нашите животи со Божја помош, бидејќи сам не можеме да го направи тоа!

– Помош оние кои бараат наша помош.

– Внимавајте на Десетте Божји Заповеди.

– Да сакам оние кои нè мразат и молете се за нив.

– Им ги проштеваме против нас.

Живееме финалето се водат за крајот на времето поминато на интернет и во светот е само конфузија.

Тоа е многу тешко да се најде вистинскиот начин и вистината. (Само срцето и молитва ќе ви помогне!)

Хуманизмот стана универзална вредност на дури и мажи на папата.

Бог е занемарена од страна на многу луѓе кои имаат стане себична и богохулници; размислување дури и можност да се трошат својата љубов

Наскоро ќе има жетва на душите од ангели на Исус Христос и во еден момент сите ќе се оствари.

Тоа ќе биде премногу доцна за доцна и ќе има плач на плач и крцкање со заби.

Се сеќавам параболата на плевелите и пченица!

Во параболата на жетвата, кога плевелите се фрла во оган. Тоа ќе биде ист на оние кои го отфрлија Бога и Исуса Христа!

Но, исто така, се сеќавам ова цитат од Пјер Корнеј Ле Сид   »  Да се победи, без ризик е да триумфира без слава «   додека се борат да останат на вистинскиот пат кон Бога преку Исус Христос.

Го прават овој напор ве молиме Бог!

Дојде време да ни разбуди да се бори да го спаси нашите души!

Исус Христос наскоро ќе го отстрани неговата црква да присуствуваат на свадбата на Јагнето и ние се уште може да биде дел од!

Многумина од нас, свештеници, пастори, проповедници eschatologists и се погледне за знаци за нас да им пријде поблиску до датумот на занесот на црквата и враќање на Исус Христос.

Откритието на овој последниот период на крајот на времето ќе им овозможи на сите да се подготват за овие убави, величествен и уникатен настани во историјата на човекот.

Моето истражување и анализа ме доведе до целта на враќањето на нашиот Господ и Цар Исус Христос на Маслиновата Гора from 14-15 септември 2015 година, киднапирањето на неговата црква околу 11 ноември 2014 година.

Но, ние мора да признаеме дека јас веќе измамени и можно е дека сум во ред повторно овие приближна датуми.

Но, други се најде други приближна датуми, за оние чии датуми подоцна отколку што се најде, таа секогаш ќе крајот време да се зборува во тоа време.

Но таму е исто така eschatologue Луис ALENCOURT дека со сериозни истражувања и анализи овозможува да се разгледа на голема можност на отстранување на црквата или враќање на Исус Христос од оваа година меѓу април и септември 2014 .

Па јас само може да се сите ве охрабруваме да ги чита неговиот блог и особено неговиот најнов член . и, исто така, ги видео, во кое тој разговара за враќање на Исус Христос.

http://www.dailymotion.com/video/x1862yh_la-fin-du-monde-en-2014-par-louis-d-alencourt-sur-la-libre-antenne-de-meta-tv-5-5_news

Ние, исто така, мора да разберат дека Земјата наскоро ќе премине во небото остатоци лево во пресрет на комета линеарна.

Ова може да предизвика метеорити на Земјата.

Таму е исто така пророштво дека не е библиски, но интересно е да се разбере дека објаснува нагласува дека ние сме вклучувајќи ескалација во политички конфликт со Русија за Украина и за своја покраина « Крим »

Блиска иднина открива дека ова пророштво треба да ни се закануваат.

Пророштво Никола ван Рендсбург

http://edifice.over-blog.com/categorie-12535090.html

Во мојот последен напис Mea culpa-   Јас наведете датумот на 27 Април 2014 година, денот на празникот Пасха, а исто така датумот на првата црвена месечина тетрада. (Види моите претходни написи)

Овој датум навистина се чини дека е многу важно и Ве поканувам сите мои возљубени браќа и сестри во Христа да се види и да чекаат за наскоро да се врати во славата на нашиот Господ Исус Христос, единствен син на Бог.

На 27 април 2014 ми се чини да биде датум од кој ќе почнат да се вреска, накај и крцкање со заби, како маки се важни.

На 27 април 2014 може да биде почеток на времето на денот на гневот Божји!

Veillions и заштита на пламен на нашата вера. Исус Христос е пред вратата!

Мир, љубов и радости во срцата и домови чекајќи го занесот на црквата за некои и враќање на Исус Христос на Маслиновата Гора за другите.

Моли

Виктор

Votre commentaire

Choisissez une méthode de connexion pour poster votre commentaire:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur la façon dont les données de vos commentaires sont traitées.


%d blogueurs aiment cette page :